logo

03 Nisan 2015

Hanımlar Mutfak Hünerlerini Sergiledi

Güngörenli hanımlar, Güngören Bilim Kültür Sanat ve Spor Ligi Yemek Yarışmasında hünerlerini sergiledi.

1

  1. yılında olan Güngören Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligi yarışlarının, bu yıl 4. sü yapılan ‘Yemek Yarışması’nda hanımlar lezzetli yemekleri ile yarıştılar. Güngören Belediyesi ve Güngören Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılan yarışma, Güngören’de oturan hanımların katılımı ile gerçekleşti. Her yıl farklı bir konsept belirlenen yarışmada bu yıl hanımlar, Malatya, Adıyaman, Kayseri yörelerine ait çorba, ara sıcak, ana yemek ve tatlı olmak üzere  4 çeşitten oluşan menü ile yarışmaya katıldılar.

 

İşçilik, ön hazırlık ölçüsü, çalışma yöntemi ve iş akış sıralaması, hijyen deneyimleri, hazırlama becerisi, zorluk düzeyi, zamanlama, ekipman kullanımı, besin değeri, kompozisyon  sunum ve lezzet görsel etki, pratiklik ve sunumda hijyen gibi değerlendirme konularına tabi tutulan yarışmacılar iki kişilik bir ekip ile yarışmaya katıldılar.

 

Cevizlik Sosyal Tesislerinde gerçekleşen yarışmaya 10 grup yarışmacı katıldı. Yarışa katılan herkese blender hediye edildi. Türkiye Aşçılık Federasyonunun usta isimlerinden oluşan Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu finalistler; 1. Grup Meryem Turan – Esra Demirkır, 2. Grup Hatice Şahin – Mine Eyüpoğlu 3. Grup ise Zeynep Sünear – Nuran Güler oldu. Birincilere dikiş makinesi, ikincilere Mini fırın, üçüncülere ise buhar kazanlı ütü hediye edildi.

Yarışmacılara hediyelerini, Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süheyla Sülez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Halk Eğitim merkezi Müdürü Sezai Çatalbaş takdim etti.

 

Share
452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2