logo

13 Ocak 2016

‘’HANIMINA İLTİFAT EDEN BİR PEYGAMBERİMİZ VAR’’

123DÖNGELOĞLU MÜSLÜMANLIKTA KARDEŞLİK AHLAKINI ANLATTI

Hz. Muhammed’in (SAV), hanımına iltifat eden bir peygamber olduğunu da kaydeden İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu, ilginç açıklamalar yaptı.

İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu, Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide Hz. Muhammed (SAV) ve ehlibeyt sevdalılarıyla buluştu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Peygamberimizin Aynasında Birlik ve Beraberlik İlişkisi’ adlı söyleşide konuşan Döngeloğlu, İslam’daki kardeşlik kültürünü ele aldı.

“MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN’IN KARDEŞİDİR”

Allah’ın ‘Müslüman Müslüman’ın kardeşidir ve O’na asla zulmetmez’ dediğini hatırlatan Döngeloğlu, “Şimdi Müslümanlar arasındaki kardeşlik duygusunu çeşitli sebeplerle bozdular. Siz kendi cemaatinizden değil diye birinden uzak duruyorsanız, bilin ki siz şirkin yoluna girmişsiniz. Bizim herkese din kardeşi olarak bakmamız gerekiyor. Allah ancak bize bu şekilde merhamet eder” dedi.

“EŞİNE İLTİFAT EDEN BİR PEYGAMBERİMİZ VAR”

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV), hanımına iltifat eden bir peygamber olduğunu da kaydeden Döngeloğlu, “Peygamberimiz Ayşe annemize ‘gözbebeğim’ dermiş. Kardeşlik hukuku her şeyin üstünde olmalı. Evde hanımınız sizin aslında din kardeşiniz. Bu nedenle onlara karşı dikkatli davranın” diye konuştu.

“EVDE MUSLUK ÇOK ABDEST ALAN KİMSE YOK”

“Peygamberimizin kızı Hz. Fatma’nın su taşımaktan omuzları nasır olmuştu. Şimdi evlerimizde musluk çok ancak abdest alacak kimse yok. Şimdi Müslüman Müslüman’a güvenemiyor. İnsanlar borcunu geri ödemez diye birbirine borç vermiyor” diyerek sözlerini sürdüren Döngeloğlu, Müslüman kanı döküldükçe yabancıların bayram ettiğini söyleyerek, ülkemizde ve tüm dünyada akan Müslüman kanının durmasını diledi. Program sonunda ise Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik Ömer Döngeloğlu’ na teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2