logo

reklam

Hani “Gelen ağlar, giden ağlardı”?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Üsküdar’dan Şanlıurfa’ya binlerce kilometre yol yapan çocuklara 7 TIR dolusu oyuncak taşıyan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Basın Müdürü Cüneyt Zülfikar Bitikçioğlu’na ekip arkadaşlarına başkan yardımcıları ve meclis üyelerine Şanlıurfam adına teşekkür ediyorum.

 

Ancak bu hizmet karşılığında günü birlik gidip dönen binlerce kilometre yol kat eden Üsküdar Belediyesi’ne ve çalışanlarına vermiş oldukları özveriden dolayı günü birlik göndermeniz caiz miydi?

 

Katlandıkları eziyet, çektikleri zahmet…… Bir yemek ikramıyla son bulmamalıydı.

 

Her ne olursa olsun en azından bir gün misafir edip istirahat etmelerini sağlamak, bir sıra gecesi düzenlemek tarihi mekanları gezdirmek çok mu zor du?

 

Şimdi bazıları diyebilir şikayet mi ettiler?  Hayır. Bilakis gidiş ve dönüşleri bilgi edinmek en doğal hakkımız ise gereği yapılmayanı sorgulamak ta  görevimizdir. Doğduğum ve büyüdüğüm Şanlıurfama hizmet gidiyorsa, bu hizmetin karşılığını gösteremeyenlerden hesap sormak da en doğal hakkımdır.

 

Gurbet elde memleket hasretiyle yanıp tutuşan her kim olursa olsun memleketine hizmet götürenlere, katkı sağlayanlara verilen değerin eksikliğini görüyorsa hesap sormamak vicdansızlık olur.

 

Hizmet için yollara koyul,“1250 kilometre git, 1250 kilometre aynı gün geri dön “ bu güzel hizmet karşılığında bu eziyete izin verenleri, bu organizasyonda hata yapanları cezalandırmak Şanlıurfa Valiliğine, sorgulamakta bize düşer.

 

Değerli büyüklerimden duyduğum ”Gelen ağlar, dönen ağlar” sözüne bir açıklık getireyim. Şark görevi için Şanlıurfa’yı görmeden tayin edilen memurlar “eyvah” diye ağlar iken, ancak görev sonrası ayrılık üzüntüsüyle gözyaşı döktüğü hatta kalmak için çok çaba sarf ettikleri bilinen bir gerçek olduğu için söylenen bir söz dür.

 

Bu sebeple soruyorum!

 

“Hani gelen ağlar, Giden ağlardı”

 

Şunu beklemek en doğal hakkım değil mi? İçinde bulunduğum çok yakinen tanıdığım arkadaşların bu hizmetinden daha önce haberdar olmuştum. Hatta sayfama bile taşımış bu hizmetlerinden dolayı kendilerini kutlamıştım. Zira dönüş sonrası ziyaret edip çalışmalar hakkında fikir edinmiştim. Asla şikayet ettikleri için değil, Sadece yorgun olduklarını günü birlik gidip dönüşün çok zor olduğunu hatta eziyet çektiklerini hissedince bu yazıyı kaleme aldım. Urfa ve Urfalı asla böyle değildir. Büyükşehir Belediye Başkanı yabancıdır bilmez, Şanlıurfa Valisi yabancıdır bilmez diyelim Ya Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ile Eyyübiye Belediye başkanımız Mehmet Ekinci’ye ne demeli? Şanlıurfalı Sivil Toplum Örgütleri dahil İş adamları dahil Allah rızası için çıkılan yolda hepsi sınıfta kalmıştır.

 

Kim ne derse desin doğruyu yazarım arkadaş. Bu hizmetten dolayı “ŞANLIURFALI SINIFTA KALMIŞTIR”

Mehmet Derviş Canbekli

Share
634 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Hani “Gelen ağlar, giden ağlardı”?” için 1 yorum

 1. Halil Doğan : diyor ki:

  Herke başkası ilgilenecek diye ortaya bırakmıştır. Esas muhatap hangi kurumsa o sorumludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
 • Yarını 1960 ile kıyaslamak

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Yarını 1960 ile kıyaslamak KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın Salı akşamı TRT HABER’de ve yerel televizyonlarda canlı olarak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamalar bana göre “Çok düşündürücü” ve kabul edilemezdir. Sayın Akıncı söz konmuşu canlı yayında hiç durmadan müzakereler sonrasını hep 1960 koşulları ve 1960 Cumhuriyeti’nde Kıbrıslı Türklerin Anayasal hakları ile karşılaştırdı ve bir çözüme varılırsa nasıl bu koşullardan daha ileriye gideceğimizden bahsetti. Sayın Akıncı’ya gör...
UA-36507442-2