logo

Hani “Gelen ağlar, giden ağlardı”?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Üsküdar’dan Şanlıurfa’ya binlerce kilometre yol yapan çocuklara 7 TIR dolusu oyuncak taşıyan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Basın Müdürü Cüneyt Zülfikar Bitikçioğlu’na ekip arkadaşlarına başkan yardımcıları ve meclis üyelerine Şanlıurfam adına teşekkür ediyorum.

 

Ancak bu hizmet karşılığında günü birlik gidip dönen binlerce kilometre yol kat eden Üsküdar Belediyesi’ne ve çalışanlarına vermiş oldukları özveriden dolayı günü birlik göndermeniz caiz miydi?

 

Katlandıkları eziyet, çektikleri zahmet…… Bir yemek ikramıyla son bulmamalıydı.

 

Her ne olursa olsun en azından bir gün misafir edip istirahat etmelerini sağlamak, bir sıra gecesi düzenlemek tarihi mekanları gezdirmek çok mu zor du?

 

Şimdi bazıları diyebilir şikayet mi ettiler?  Hayır. Bilakis gidiş ve dönüşleri bilgi edinmek en doğal hakkımız ise gereği yapılmayanı sorgulamak ta  görevimizdir. Doğduğum ve büyüdüğüm Şanlıurfama hizmet gidiyorsa, bu hizmetin karşılığını gösteremeyenlerden hesap sormak da en doğal hakkımdır.

 

Gurbet elde memleket hasretiyle yanıp tutuşan her kim olursa olsun memleketine hizmet götürenlere, katkı sağlayanlara verilen değerin eksikliğini görüyorsa hesap sormamak vicdansızlık olur.

 

Hizmet için yollara koyul,“1250 kilometre git, 1250 kilometre aynı gün geri dön “ bu güzel hizmet karşılığında bu eziyete izin verenleri, bu organizasyonda hata yapanları cezalandırmak Şanlıurfa Valiliğine, sorgulamakta bize düşer.

 

Değerli büyüklerimden duyduğum ”Gelen ağlar, dönen ağlar” sözüne bir açıklık getireyim. Şark görevi için Şanlıurfa’yı görmeden tayin edilen memurlar “eyvah” diye ağlar iken, ancak görev sonrası ayrılık üzüntüsüyle gözyaşı döktüğü hatta kalmak için çok çaba sarf ettikleri bilinen bir gerçek olduğu için söylenen bir söz dür.

 

Bu sebeple soruyorum!

 

“Hani gelen ağlar, Giden ağlardı”

 

Şunu beklemek en doğal hakkım değil mi? İçinde bulunduğum çok yakinen tanıdığım arkadaşların bu hizmetinden daha önce haberdar olmuştum. Hatta sayfama bile taşımış bu hizmetlerinden dolayı kendilerini kutlamıştım. Zira dönüş sonrası ziyaret edip çalışmalar hakkında fikir edinmiştim. Asla şikayet ettikleri için değil, Sadece yorgun olduklarını günü birlik gidip dönüşün çok zor olduğunu hatta eziyet çektiklerini hissedince bu yazıyı kaleme aldım. Urfa ve Urfalı asla böyle değildir. Büyükşehir Belediye Başkanı yabancıdır bilmez, Şanlıurfa Valisi yabancıdır bilmez diyelim Ya Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ile Eyyübiye Belediye başkanımız Mehmet Ekinci’ye ne demeli? Şanlıurfalı Sivil Toplum Örgütleri dahil İş adamları dahil Allah rızası için çıkılan yolda hepsi sınıfta kalmıştır.

 

Kim ne derse desin doğruyu yazarım arkadaş. Bu hizmetten dolayı “ŞANLIURFALI SINIFTA KALMIŞTIR”

Mehmet Derviş Canbekli

Share
718 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Hani “Gelen ağlar, giden ağlardı”?” için 1 yorum

 1. Halil Doğan : diyor ki:

  Herke başkası ilgilenecek diye ortaya bırakmıştır. Esas muhatap hangi kurumsa o sorumludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AB’NİN DEPRASYON, EPİLEPSİ,ŞİFROZONİ YÜZÜ.

  23 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  AVRUPA BİRLİĞİ’NİN DEPRASYON, EPİLEPSİ,ŞİFROZONİ YÜZÜ. Bir tarafta önsözü ’ÇANAKKALE’ olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, diğer tarafta tarihin her sayfasında Türklerden ders almış emperyalist devletler topluluğu. Türk Milleti, Düvel-i Muazzama ya diz çöktürerek Lozan’ı gerçekleştiriyor. Devamında yurtta sulh cihanda sulh parolası ile ‘’Kimsenin bir karış toprağında gözüm yok’’ diyor. Avrupa Birliği içindeki emperyalist güçler ise Lozan’ın rövanşını almak için her fırsatta ülkemizi bölmek adına plan ve haritalar hazırlıyor, yayınlıyor ve yayınl...
 • Efendimiz (s.a.v)

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   Bir gün Resûlüllah (s.a.v) Efendimiz onları abası ile örttü, sonra şöyle buyurdu: “Yarabbi! Bunlar benim Âlim ve Ehli Beytimdir. Bunlara bereket ihsan eyle, bunları benim örttüğüm gibi sen kendilerini rahmetinle mağfiretinle setreyle. Hakikat ben bunları çok seviyorum, sende sev, sevenleri de sev, sevmeyenleri de sevme.” buyurdu. Resûlüllah (s.a.v) Efendimiz’in siyah aba ile örttükleri şunlardır: Hz. Ali (r.a), Hz. Fatımatüzzehra (r.anha), oğulları Hz. Hasan (r.a), Hz. Hüseyin (r.a). (İbn Sa’d, VI, 360, 362.)     Hz.Ali (r.a) Sıffin harbine g...
 • Ümmetin namusu olan Mescid-i Aksa öksüz ve yetim!

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  14 asırdır İslam’ın Haremi, Müslümanların izzeti, onuru ve namusu olan ve içinde Mescid-i Aksa’yı barındıran üç Harem-i Şerifinden birinin de yer aldığı kutsal topraklar Kudüs-ü Şerif; üzerine ölü toprağı atılmış, onur ve haysiyetlerini küresel güçlere satmış rejimlerinin ihanetleri nedeniyle yaklaşık 50 yıldır ‘Siyonist’ eli kanlı İsrail’in işgali altında. İsrail, İslam dünyasının basiretsizliği ve korkaklığından yararlanarak geçtiğimiz Cuma günü 50 yıllık işgalini bir adım daha öteye taşıdı. 50 yıllık işgal tarihinde ilk kez Mescid-i Aksa,...
 • ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞTİR

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  URFAspor 2017 yılında bir alt lige düşmemiştir. URFAspor 2012 yılında küme düşmüstur. Evet...! Aslında şampiyon olduğu yıl küme düşmüştü. Siyasetin...Spora girdiği yıl...2013 yılında...Herkesin bildiği ama ses çıkarmadığı yıl. Sebeb olanlar kebab oldu ama olan URFAspora oldu. İşte o yıl URFAsporun adı, URFAsiyasetspor olmuştur. 2017 yılı..Şike'nın belgeleri ispatlı... Bizle ilgisi yok denilen adamın malum külübün resmi müdürü ispatlı. Etik..Adalet...Hukuk derken... Reisin meşhur deyimi devreye giriyor... " Atı ala...
UA-36507442-2