logo

reklam

Hani “Gelen ağlar, giden ağlardı”?


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Üsküdar’dan Şanlıurfa’ya binlerce kilometre yol yapan çocuklara 7 TIR dolusu oyuncak taşıyan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Basın Müdürü Cüneyt Zülfikar Bitikçioğlu’na ekip arkadaşlarına başkan yardımcıları ve meclis üyelerine Şanlıurfam adına teşekkür ediyorum.

 

Ancak bu hizmet karşılığında günü birlik gidip dönen binlerce kilometre yol kat eden Üsküdar Belediyesi’ne ve çalışanlarına vermiş oldukları özveriden dolayı günü birlik göndermeniz caiz miydi?

 

Katlandıkları eziyet, çektikleri zahmet…… Bir yemek ikramıyla son bulmamalıydı.

 

Her ne olursa olsun en azından bir gün misafir edip istirahat etmelerini sağlamak, bir sıra gecesi düzenlemek tarihi mekanları gezdirmek çok mu zor du?

 

Şimdi bazıları diyebilir şikayet mi ettiler?  Hayır. Bilakis gidiş ve dönüşleri bilgi edinmek en doğal hakkımız ise gereği yapılmayanı sorgulamak ta  görevimizdir. Doğduğum ve büyüdüğüm Şanlıurfama hizmet gidiyorsa, bu hizmetin karşılığını gösteremeyenlerden hesap sormak da en doğal hakkımdır.

 

Gurbet elde memleket hasretiyle yanıp tutuşan her kim olursa olsun memleketine hizmet götürenlere, katkı sağlayanlara verilen değerin eksikliğini görüyorsa hesap sormamak vicdansızlık olur.

 

Hizmet için yollara koyul,“1250 kilometre git, 1250 kilometre aynı gün geri dön “ bu güzel hizmet karşılığında bu eziyete izin verenleri, bu organizasyonda hata yapanları cezalandırmak Şanlıurfa Valiliğine, sorgulamakta bize düşer.

 

Değerli büyüklerimden duyduğum ”Gelen ağlar, dönen ağlar” sözüne bir açıklık getireyim. Şark görevi için Şanlıurfa’yı görmeden tayin edilen memurlar “eyvah” diye ağlar iken, ancak görev sonrası ayrılık üzüntüsüyle gözyaşı döktüğü hatta kalmak için çok çaba sarf ettikleri bilinen bir gerçek olduğu için söylenen bir söz dür.

 

Bu sebeple soruyorum!

 

“Hani gelen ağlar, Giden ağlardı”

 

Şunu beklemek en doğal hakkım değil mi? İçinde bulunduğum çok yakinen tanıdığım arkadaşların bu hizmetinden daha önce haberdar olmuştum. Hatta sayfama bile taşımış bu hizmetlerinden dolayı kendilerini kutlamıştım. Zira dönüş sonrası ziyaret edip çalışmalar hakkında fikir edinmiştim. Asla şikayet ettikleri için değil, Sadece yorgun olduklarını günü birlik gidip dönüşün çok zor olduğunu hatta eziyet çektiklerini hissedince bu yazıyı kaleme aldım. Urfa ve Urfalı asla böyle değildir. Büyükşehir Belediye Başkanı yabancıdır bilmez, Şanlıurfa Valisi yabancıdır bilmez diyelim Ya Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ile Eyyübiye Belediye başkanımız Mehmet Ekinci’ye ne demeli? Şanlıurfalı Sivil Toplum Örgütleri dahil İş adamları dahil Allah rızası için çıkılan yolda hepsi sınıfta kalmıştır.

 

Kim ne derse desin doğruyu yazarım arkadaş. Bu hizmetten dolayı “ŞANLIURFALI SINIFTA KALMIŞTIR”

Mehmet Derviş Canbekli

Share
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Hani “Gelen ağlar, giden ağlardı”?” için 1 yorum

 1. Halil Doğan : diyor ki:

  Herke başkası ilgilenecek diye ortaya bırakmıştır. Esas muhatap hangi kurumsa o sorumludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bugünün işini, yarına bırakma!

  23 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bugünün işini, yarına bırakma! Buhara’da yetişen Evliyadan Seyyid Emir Burhan hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün bir gence; - Ey kıymetli oğlum! Bugün, her istediğini kolayca yapabilecek bir haldesin. Gençliğin, sıhhatin, gücün, kuvvetin, malın ve rahatlığın bir arada bulunduğu bir zamandasın, buyurdu. Sonsuz saadete kavuşturacak sebeplere yapışmayı, yarar işleri yapmayı yarına bırakma, hemen yap. Delikanlı sordu. - Ne yapmamı tavsiye edersiniz efendim? - İnsan ömrünün en iyi zamanı olan bu gençlik gün...
 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
UA-36507442-2