logo

09 Mart 2016

HAMURKESENLİ KADINLARA SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Karaköprü ’ye bağlı Hamurkesen Kırsal Mahallesi’nde ki kadınlara kuaförlük hizmeti verildi. Hamurkesenli kadınlar sağlık taramasından geçirildi.705c5656-fe64-4af8-80a6-43c6e16d5efb

Karaköprü Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında, Karaköprü’ye bağlı Hamurkesen Kırsal Mahallesi’nde ki kadınlar sağlık taramasından geçirilerek, kuaförlük hizmeti verildi.

 

Hamurkesen Ortaokulunda düzenlenen programı, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ziyaret ederek, okulda eğitim gören öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

 

Başkan Baydilli daha sonra, Hamurkesenli kadınlara kuaförlük hizmeti ve sağlık taraması yapılan odaları gezdi.

 

Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şube Müdürü Dr. Şebnem Tercan , “Bugün Karaköprü Belediyesi’nin davetlisi olarak Hamurkesen Mahallemizde kadınlarımıza kanser taraması ile ilgili bilgi verdik. Bizi buraya davet eden Karaköprü Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi.

 

8 Mart Dünya Kadınlar gününde Kırsal Mahalleleri de unutmadıklarını ifade eden Başkan Baydilli, “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle biz Kırsal Mahallelerimizi’de unutmadık. İlçemize bağlı Hamurkesen kırsal mahallemizde ki kadınlarımızın sağlık taramasını gerçekleştirdik. Bunun yanında Karaköprü Belediyemize bağlı Kültür Merkezimizdeki usta öğretici kadınlarımız kırsal mahallemizde ki kadınlarımıza kuaförlük anlamında bilgi verdi. Hem de saç bakımı yaptı. Tabi yapılanların hepsi Şanlıurfa’mız, Karaköprü’müz içindir” dedi.

 

“Çocuk gelinlere karşı çıkmamız gerekiyor” diyen Başkan Baydilli, “Çocuk yaştaki gelinlere de karşı çıkmamız gerekiyor. Bizim genç yaşta okuyan genç kızlarımıza ihtiyaç var. Çocuk yaşta evlendirilen kızlarımız ileriki dönemlerde psikolojik bunalımlarla sonuçlanan kötü evliliklere sebep oluyor. Bu konuda özelikle Şanlıurfa’mızın, büyüklerimizin, ailelerimizin duyarlı olmasını istiyorum” diye konuştu.

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2