logo

reklam

HALKA YÜREĞİNLE GİT BAHANELERİNLE DEĞİL..!


facebooktwitter
Abdurrahman YEŞİLDAĞ
abdurrahmanyesildag13@gmail.com

Siyaset seçime doğru son virajlarını alırken,herkesimin bu yarışın izleyicisi konumunda görünmesi sakın kimseleri yanıltmasın.Ülkeyi yönetecek Siyasetçilerede yine bu Halkın yetki vereceğidir.Sen çare arıyorken o bahane arıyorsa bırak gitsin.

         Bir yandan parelel temizlik devam ederken diğer taraftan papanın üzerine vazife olmadan soy kırım iddiasını dile getirerek kışkırtıcı söylemlerinden vaz geçmemesi.Dünyanın her yerinde Müslüman düşmanlığı her geçen gün artarak devam etmekte.papa diyorki soykırım… Yesinler papanın bu söylemini bunun adı soykırım değil asıl adı ve amacı dünya kurulduğundan beridir hep yapılan, Müslümanı müslümana kırdırın politikasıdır…. Asıl soy kırım Ermenilerin yaptığı Sırpların kadın çocuk yaşlı demeden müslümanı katlettikleri srebrenitsa katliamı ve bunun benzer örnekleri olan Cezayirde ,Irakta,Sürriyede kısacası Dünyanın her yerinde Müslüman halka yapılan katliamlardır.En fazla zorumuza giden ise  memleketin başına bela olmuş,paralel yapının finansmanı olan paralelin para elleri yangını söndürecekleri yerde körüklemeleri çok can sıkıcı bir durum olmaktadır.

         Hangi olaya el atılsa altından paralel ve parelel yapıya destek vermiş para elleri çıkıyor ortaya.Bu elleri tam manasıyla bir keşif ede bilsek işimiz daha kolay olacak diye düşünüyorum.Nasıl bir şebeke bu her taşın altındalar,Bindiğimiz bu gemide bir deliği kapatırken çok geçmeden başka bir yerden başka bir delik açılarak meşgül ve zor duma düşürülmeyle karşı karşıya bırakılıyoruz.

        VALLAHİDE BİLLAHİDE BU GEMİ BATARSA HEP BİRLİKTE BOĞULURUZ..!!

       Hükümetin her defasında vurgu yaptığı,Bazı kesimlerin,Piyasaları rahatsız edecek ve bilinçli olduğu kesinleşmiş açıklamaların yapılmaması uyarsına kulak asan yok.Kendilerini ülkelerin kaderlerine yön verecek taraf olarak gören iş dünyasının bazı aktörleri bilsinlerki. Artık karşılarında sesiz ve her dediklerine evet diyecek bir Siyasi irade oniki yıl evel online casino tarih sayfalarına gümülmüştür. Bu anlamsız ve zamanlaması manidar açıklamaların,Halk nazarında kıymete bineceğini sanıyorlarsa yanılıyorlar.Hazinenin halkın vergisiyle biriktirilen birikimlerinin doların yükselişi,Ekonominin bıçak sırtına bindirilmesi kimseye fayda vermez.Sadece diyoruzki;Allah korusun bu Gemi batarsa hep birlikte batar ve helak oluruz.Irak,Süriye vs diğer ülkeler nasıl ki Ülkelerindeki kaostan kaçarak bir şekilde bize sığındıkları zaman hiç tereddüt etmeden bunlara kapılarımızı açtık.Peki biz kim kapılarını açacak ? Biz nereye giderizki.? Gidecek yerimiz sizce varmı.? Bana göre yok.Bilen varsa lütfen söylesin.….Dünya Ülkelerinin ve içimizdeki Vatan hayinlerinin çoğu,ellerinden geldikçe paralel denen bu yapıya her türlü lojistik ve maddi desteği ve hatta Medya desteğini sonuna kadar vermeye devam etmekteler.

       Halkımız bahanelerin,oynanan oyunların ve böl parçala yok et mantığının kimlere ait olduğunu bu süreçte anlamış durumda.Parelel,barış süreci,ekonominin altına dinamit koyma projesi ve en son hamleleri ise kaos çıkararak Siyasi darbe yaparak itibarsızlaştırma çalışmlarıdır.Boşuna sevinmesinler derim bunların kazdıkları koyuya düşmeleri an meselesidir.Bu güçlerin sabote ettiği ve üzerine senaryolar yazdıkları oyunlar son demlerini yaşamaktadır.Aziz milletimiz Bahane değil çözüm üretenlerden yana Demokratikleşme ve İstikrarın devam ettiği,Kaos ortamlarından uzak ve Refah seviyesinin yüksek olduğu ve samimi idarecilerle yönetilmek  istiyor.Kesin olan bir şey ise,Bu seçim sürecinde halka yüreğini açan kazanacaktır.Eleştirmekten başka bir adım öteye gidemeyenler her kim olursa olsun tökezleyip Halkın gazabına uğrayacaklardır.

        Bur dan diyoruz ki işinizde bahane değil çözüm arayınız.Siyasetçinin işide siyaset idare ve yönetmek ise,Yapılması gereken,bahane değil çözüme odaklı şeyler yapılmalı samimi ve dürüstçe.

Abdurrahman YEŞİLDAĞ

 

Share
755 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Batı’nın uzun vadeli Orta Doğu Planları

  28 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu hafta peş peşe ve eş zamanlı olarak iki kitap okuyorum. Benim ilgi alanıma, okuma zevkime ve kültürüme göre her ikisi de müthiş kitaplar. Adeta birer hazine değerindeler. Herhalde birkaç kez daha okur ve içlerindeki püf noktalarını yakalarım. Birinci kitabım, Garbiyat Enstitüsü’nün kitabı. Yazarı benim aynı zamanda kıymetli bir dostum olan Dr. Yalçın Koçak. Yalçın kardeşim benim gibi bir İnşaat Mühendisi ve olayları, mühendislerin alışık oldukları şekilde dört bir tarafından bakarak ve iyice inceleyerek değerlendiriyor. Gözünde at gözlüğü...
 • VEYSEL KARANİDEN DUA İSTEMEK

  27 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Veysel Karani'den Dua isteyen Hz. Ömer ve Hz. Ali benim örneğim. .................................................. ................................ Ebu Hureyre’nin naklettiğine göre, Allah’ın Resulü ashabıyla birlikte iken kendisine şöyle dedi: “Yarın cennet ehlinden biri seninle birlikte namaz kılacak.” Ebu Hureyre şöyle anlatıyor: Bu kişiyi görmek için büyük bir istek duydum. Böylece gidip Resulallah’ın (sav) arkasında namaz kıldım ve herkes çıkıncaya kadar mescidde bekledim. O sırada kara bir adam öne doğru geldi. Tek parça bir giysi...
 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
UA-36507442-2