logo

03 Temmuz 2015

HALK EKMEK’TE PERSONEL İFTARI…

ygygygjhjhköçojhhvj,10 yılı aşkın süredir geleneksel olarak düzenlenen Halk Ekmek Fabrikası

personel iftarı, bu yıl da fabrika bahçesinde düzenlendi ve fabrika personelini aynı sofrada buluşturdu. 

İftar sonrası çalışanlara seslenen Fabrika Genel Müdürü Ali İlkbahar,artık

bir marka haline gelen ve Ankaralıların daha sağlıklı ve hijyen şekilde

ekmek tüketebilmesi için çalışan fedakar personeline teşekkür etti.

Açılan oruçların ardından konuşan İlkbahar, Halk Ekmek Fabrikası’nın, ekmek konusunda öncü konuma geldiğini, yurtdışı gezilerinde dahi övgülerle karşılaştığını,başarının mimarlarının çalışanlar olduğu söyledi.

Halk Pide, el değmeden üretilen ambalajlı bir ürün

İlkbahar, daha önce de ayrı ayrı temizlik ve toplama işçileri ile ekmek dağıtım kamyonlarının şoförleriyle iftarda bir araya geldiğini ve iftar sofralarında da ambalajı, şekli ve tazeliğiyle yerini alan “Halk Pide”ye ilişkin bilgi veren İlkbahar, “Halk Pide, el değmeden üretilen ambalajlı bir ürünümüz. Ramazan ayının ilk gününden itibaren üretimini yaptığımız bu ramazan pidemizin satışları, beklediğimizin çok üzerinde gerçekleşti. Bundan dolayı da çok mutluyuz” dedi.

Ambalajlı pidede, gramaj ve fiyatı belirleme yetkimiz var

Fakir-fukara herkesin yiyebilmesi için 250 gram ve 60 kuruşa satılan,bu 

yönüyle de Türkiye’nin en ucuz ramazan pidesi özelliğine sahip olan Halk Pide’ye gösterilen talebi karşılamak için, yoğun çaba gösterdiklerini anlatan Ali İlkbahar, “Fırıncılar Odası, bizim gramaj ve rakamımızı istediğimiz gibi belirleyemeyeceğimize ilişkin açıklama yaptı. Ancak Tarım Bakanlığı’nın kodeksi bellidir. Ambalajlı olduğu sürece gramaj ve fiyatı belirleme yetkimiz var” şeklinde devam etti..

Dikdörtgen pidede, fire ve maliyet minimuma iniyor

Türkiye’de ilk olan dikdörtgen şekilli Halk Pideyi üretiklerini, bu sayede firenin minimuma indiğini ve maliyetin düştüğünü açıklayan Ali İlkbahar,

şöyle konuştu; “El değmeden üreterek, ambalajlı sattığımız pidemizin üzerindeki şekiller de, normal fırınlardaki tırnaklarla değil, fabrikamızdaki makineler tarafından gerçekleştiriliyor. Yani pideye ilk elini değen, satın alan vatandaşımız oluyor.Dolayısı ile oldukça hijyenik.” 

 

 

Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2