logo

09 Eylül 2015

HALİLİYE 12 YENİ MERKEZ KAZANIYOR

Haliliye Belediye Meclisi Eylül Ayı Birleşimi 3.Oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda Başkanlık teklifi ile SODES Projesi kapsamında kurulmuş 12 kadın merkezinin Haliliye Belediyesi’ne devredilmesi kabul edildi.

unnamed (1)

 

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısına Meclis Başkan Vekili Abdurrahman Beyaz başkanlık yaptı.  Açılış ve yoklamanın ardından başlayan meclis toplantısında Başkanlık teklifleri ve Meclis İhtisas Komisyonlarının raporları görüşüldü.  

 

BAŞKANLIK TEKLİF ETTİ, MECLİS ONAYLADI

 

Başkanlık teklifinde; Şanlıurfa Valiliğince SODES kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce Haliliye ilçe sınırlarında yürütülen 12 adet kadın ve kültür merkezinin devrinin alınması gündeme taşındı. Başkanlık teklifi oy birliği ile gündeme alındı.

unnamed (2)

 

Başkanlık teklifinin görüşülmesinin ardından teklif oy çokluğu ile kabul edildi. Gündeme alınan 12 adet kadın ve kültür merkezinin Haliliye Belediyesi tarafından uygun görülen yerlerde Kadın destek merkezi, gençlik merkezi ve  meslek edindirme merkezi olarak faaliyete açılması karara bağlandı.

 

 

HALİLİYE’DE YAŞAM FARKLILAŞIYOR

 

Haliliye Belediyesi kadın merkezlerini ihtiyaç duyulan doğrultuda, sonuç odaklı olarak tekrar Haliliye’nin hizmetine sokarak, ilçede genç, çocuk ve kadınlara şimdiye kadar sunulmayan imkanları sunacak. Merkezler sayesinde sağlanan hareketliliğin ve üretimin daha önce bağımlılık sorunları, kadın istihdamı, sosyal belediyecilik ve toplumsal dönüşüm adına olumlu yanıtlar vereceği Haliliye Belediye Meclisi’nce konuşulmuş ve olumlu yanıtlar almıştı.

 

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2