logo

07 Nisan 2015

HALFETİ, BÜYÜKŞEHİR İLE BULVARLARINA KAVUŞUYOR

13Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti İlçesi’nde 2 ayrı bulvar, kilitli parke taşı döşeme ve bozuk yollarda reglaj çalışmalarına devam ediyor.

 

HALFETİ’DE 2 YENİ BULVAR YAPILIYOR

 

Biri, Argıl Mahallesi’nde Argıl Bulvarı diğeri ise Yeni Halfeti’de Halfeti Bulvarı ismi verilen 2 ayrı bulvarda çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, ayrıca Halfeti’de okul yollarını da çamur ve çukurdan kurtarıyor.

 

21 metre genişliğinde 1.100 metre uzunluğunda yapılan bulvarda 2’şer metre sağ ve solda kaldırım bırakılırken 1,5 metre genişliğinde ise orta refüje yer veriliyor. Toplam 42 bin metrekarelik bir alana beton parke, kaldırım çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, bu çalışma sayesinde kullanılamaz hale gelen yolları yayaların ve araçların kullanımına elverişli hale getirecek.

 

BOZUK MAHALLE YOLLARI VE OKUL YOLLARINDA REGLAJ

 

Halfeti-Mizgevri-Bozok Mahalleri arasındaki yollarda reglaj çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı İlçe Koordinatörlüğü okul yollarında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Özverili çalışan ekiplere teşekkür eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’nın daha yaşanabilir olması için il genelinde Büyükşehir’in mesai kavramı gözetmeden çalıştığını söyledi.

 

 

Share
179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2