logo

06 Mayıs 2015

HALEPLİBAHÇE CADDESİ’NE YENİ 24 METRELİK YOL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki trafiği rahatlatmak için alternatif yollar açmaya devam ediyor.

1

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, çalışmalar kapsamında  duble yola dönüştürülen Haleplibahçe Caddesi’ne 24 saat gibi kısa bir zamanda 2 bin ton asfalt dökerek çalışmanın büyük kısmını tamamladı.

 

Çalışmaları gece geç saatlerde yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, çalışmaların hızlı yürütüldüğünü ve ekiplerin 24 saat çalıştığını vurguladı.

 

Çalışmanın neticesinde yolun iki şerit ve 25 metre olacağını ifade eden Başkan Güvenç, amaçlarının kent merkezindeki trafiği rahatlatmak olduğunu belirtti.

 

Şanlıurfa Müzesi’nin söz konusu cadde üzerinde oluşu yolun daha çok kullanılacağı anlamına geldiğini ifade eden Başkan Güvenç, şunları söyledi:

 

“Burası yeni bir bulvar haline geldi ve yeni prestij alanı oluşturduk. Gece geç saatlerde dahi ekiplerimiz çalışıyor. Şanlıurfa’nın çehresini adım adım değiştiriyoruz. Yaptığımız bu yol Divan yolu ve Atatürk Bulvarı’na bir alternatif konumuna geldi. İnşallah burdan daha önce genişlettiğimiz kalkan yoluna bağlanacak. Dolayısıyla şehrin trafik yükünün bir kısmını buraya aktaracağız. Onun için stratejik bir yol, herkese hayırlı olsun.”

 

Share
598 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2