logo

05 Ağustos 2015

GÜVEN, BORSA İSTANBUL YÖNETİM KURULUNU ZİYARET ETTİ

Reşitpaşa Spor Kulüp Başkanı ve Mercekhaber Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı Adnan Güven Borsa İstanbul Yönetim Kurulunu makamında ziyaret etti.

reşitpaşa
Eski Başkanı İbrahim Turhan’ın istifa etmesi üzerine, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığına oybirliğiyle Talat Ulussever seçilmişti. Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Halil Tunalı ile Tuncay Dinç getirilmişti.

 

Yönetim Kurulu Üyesi olan Tuncay Dinç’e hayırlı olsun ziyaretine giden Reşitpaşa spor Kulübü Başkanı Adnan Güven tebrik mesajı yanısıra destek istedi. Kulübü hakkında yapmış oldukları başarıları ayrıntılarıyla birlikte anlatan Güven, Maddi ve manevi desteğe ihtiyaçları olduunu belirtti. Yapılan ikram ve sohbetin ardından Reşitpaşa Formasını takdim etti.

reşitt paşa

Tuncay DİNÇ kimdir;

Tuncay DİNÇ / Yönetim Kurulu Üyesi
Tuncay Dinç, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. 1997 yılında Kibar Holding’te Bütçe Planlama Departmanı’nda çalışmaya başlayan Tuncay Dinç, 1998 yılında Lafarge Turkey’e geçti. Tuncay Dinç, aynı kurumda 2003 yılına kadar finans yöneticisi olarak birçok birimlerde görev aldı. Tuncay Dinç, 2003-2007 yılları arasında AVEA’da Bütçe& Planlama Müdürü ve Telecom Italia ortaklığı esnasında gelir üretimine yönelik bütün süreçlerin ve prosedürlerin kontrolü ve gözetimi ile geliştirme projeleri ve fizibilite çalışmalarında proje yönetimini kapsayan Revenue Assurance Yöneticisi olarak görev yaptı. Aynı zamanda, Aycell ve Aria şirketlerinin birleşmesinde yönetici görevinde bulundu. 2007 yılında havayolu ikram sektöründe THY ve Do&Co ortaklığı ile kurulan Turkish DO&CO’ya geçen Tuncay Dinç, başlangıçtan itibaren CFO ve vekil CEO olarak şirketin bütün finansal yapısının ve sistemlerinin oluşturulmasını, ayrıca bütün satın almanın icrası görevlerini de üstlendi. Tuncay Dinç, Borsa İstanbul A.Ş’nin (BİAŞ) 31 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda, münhal (boşta) bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Boğaziçi Yöneticiler Vakfı kurucu üyeliği ve geçmiş dönem başkanlığını da yapan Tuncay Dinç, İngilizce ve Fransızca biliyor. Tuncay Dinç, evli ve 3 çocuk babası.

Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2