logo

02 Haziran 2016

Güngören’deki İbadethaneler Dezenfekte Ediliyor

3.Halk ve çevre sağlığı konusunda çalışmalarını titizlikle yürüten Güngören Belediyesi Veteriner Müdürlüğü, Güngörenlilerin, daha temiz, sağlıklı ve steril ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmeleri amacıyla ilçedeki cami ve mescitlerin ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Yıl boyunca gerçekleştirilen dezenfekte çalışmaları kapsamında, Güngören’deki cami ve mescitlerin fiziki temizliği de yine Güngören Belediyesi ekiplerince yapılıyor.

Yaklaşan ramazan ayı vesilesiyle vatandaşların daha sağlıklı ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmesi için çalışmalarını çoğaltan Güngören Belediyesi, Koruyucu Halk Sağlığı uygulamalarının bir parçası olarak; mikroorganizmalardan kaynaklı  hastalıkların yayılımını önlemek amacıyla vatandaşların yoğun olarak hizmet aldığı kamu kurumları binaları, bilgi evleri, kurs merkezleri, camiler, yurtlar ve Kur’an Kursları dezenfekte edilmektedir. Yetkililer Ramazan ayına kadar tüm ibadethanelerin dezenfekte çalışmalarını bitirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, ilçedeki yeşil alanlar, çocuk parkları ve ağaç dipleri kene ve haşerelere karşı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilaçlanırken, ortak kullanım alanlarında bulaşıcı hastalıkları, kötü kokuları ve haşereleri önlemek amacıyla sağlık ocakları, okullar, pazar yerleri, konteynerler, su depoları da belirlenen program kapsamında düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

Share
278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2