logo

23 Aralık 2015

Güngören’de Hamsi ve Kültür Festivali Açıldı

Güngören Rizeliler Derneği,  Hamsi ve Kültür Festivali ile Karadeniz’in güzelliğini Güngören’e taşıdı.

1..

Güngören Rizeliler Derneği, Güngören Belediyesi’nin destekleriyle “Hamsi ve Kültür Festivali” düzenledi. “Güngören Hamsiye Doyacak” sloganı ile yola çıkan Rizeliler Derneği Güngören Parkta hazırlanan etkinlik de memleket hasreti giderecek.  Rize ve Karadeniz kültürünü tanıtmak amacıyla hazırlanan festivalde yöresel kültürleri ve tatları tanıtan stant açıldı. 

Festival açılışına, Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, AK Parti Güngören İlçe Başkanı Ercüment Sever, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamide Mercan, Güngören Rizeliler Dernek Başkanı Nevzat Yazıcı, Bahçelievler Rizeliler Dernek Başkanı Mehmet Mercan, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut, Muhtarlar, Dernek yöneticileri ve Güngörenliler katıldı

Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman yaptığı konuşmada; “ Bizler Güngören’de derneği bulunan iller ile zaman zaman bu tarz etkinlikler düzenliyoruz ve derneklerimize de destek oluyoruz. Rizeliler Derneği Güngören’de yeni olmasına karşın, kendilerine yakışır bir şekilde güçlü başladılar ve böyle büyük, güzel bir etkinlik düzenlediler. Şuan burada 81 ilimizden vatandaşlarımız var, bu etkinlikler vesilesi ile ülkemizin değerlerini ve birbirimizi tanıma fırsatı buluyoruz. Bu ülkeye hizmet için hem ülkemizi, değerlerimizi hem de birbirimizi iyi tanımamız lazım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız inşallah. Bu programlar vesilesi ile Rabbim’den, birlikteliğimizin daim olmasını ve ülkemizin daha güzel günlere gitmesini diliyorum” dedi.

 

Açılış programı ile başlayan Festival, Pazar gününe kadar devam edecek. Etkinlikte sürpriz sanatçılar sahne alırken kültür yarışmaları ve ikramlar da devam edecek. Güngören Parkta dört gün boyunca Güngörenlileri ağırlayacak Festival Pazar günü 1 tonluk hamsi dağıtımı ile son bulacak.

Share
706 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2