logo

reklam

Günaydın!!!


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70′ i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba…
Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya’da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor.
Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz’in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor.
Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleştirir hemde Barzani’ye karşı sıcak çatışmalara sevk edebilir.
Zaten şu an Bölge okullarında öğrenciler ve cemiyetler Kerkük valiliğinin bu kararını boykot etmiş durumda.
Musul’un Deaş’tan arındırılması için harekat başlatan Irak ordusu bazı sebeplerden değil, beceremediginden Musul’un kurtarılması harekatını durdurdu.
Amerika ve İngiliz kontrolünde olan Irak Başbakanı İbbadi kendi konsülünden ziyade ötelerden gelen mesajlara göre harekat ediyor.
İngiliz ABD ve Hollanda petrol şirketleri, bölgede yarattıkları Barzani’nin, kendilerine hem gebe hem de emirlerinde olduğunu iyi biliyorlar.
Dolayısıyla Barzani’nin güçlenmesi ecnebi petrol şirketlerinin de kabarmasına zenginleşip daha da güçlenip baglı oldukları ülkelerin sahada etkin olmalarına fırsat verecek.
Bugün, Misak ı Milli hudut taşlarından olan Telafer bölgesindeki TSK üssü, Türkiye Cumhuriyetinin bölgedeki menfaatı ve Irak’ta yaşayan Şengal bölgesi Yezidileri dahil tüm sunnilerin hak ve hürriyetlerinin koruyucusu durumundadır.
36. paralelin kuzeyini Kürtlere tahsis eden İngiliz diasporası bugünlerin senaryosunu 1990 larda yazmıştı.
Türkiye Cumhuriyeti ise, İngilizin çizdiği bu haritayı iyi okuyan Özal’ı dış istihbarat servislerinden yeteri kadar koruyamayınca, Koalisyonların yarattığı bunalımlı günlerin ve 28 şubat’ın yarattığı ekonomik krizle yıllarca boğulmamak için bocalayıp durdu.
Recep Tayyip Erdogan Türkiye’sinin ve 2023 hedeflerinin neler olduğunu çok iyi okuyan AB ABD İran ve Rusya, Misak ı Milli hudut taşlarına TSK lerinin oturmaması için habire bölge üzerinde manevralar geliştirme gayretindeler.
Kerkük’e çekilen Kürdistan bayrağı da bu planların yeni bir hamlesinden başka bir şey değildir.
Temenimiz Referandum sonucu güzel Türkiye’mizi, dış güçlerin bu oyunlarına yeni çanaklar ve fırsatlar yaratacak bir netice ile karşı karşıya getirmemelidir.
Görelim Mevla beyler, neylerse güzel eyler diyorum.
M Sıtkı Aloğlu

Etiketler: » »
Share
528 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2