logo

reklam

Günaydın!!!


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70′ i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba…
Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya’da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor.
Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz’in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor.
Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleştirir hemde Barzani’ye karşı sıcak çatışmalara sevk edebilir.
Zaten şu an Bölge okullarında öğrenciler ve cemiyetler Kerkük valiliğinin bu kararını boykot etmiş durumda.
Musul’un Deaş’tan arındırılması için harekat başlatan Irak ordusu bazı sebeplerden değil, beceremediginden Musul’un kurtarılması harekatını durdurdu.
Amerika ve İngiliz kontrolünde olan Irak Başbakanı İbbadi kendi konsülünden ziyade ötelerden gelen mesajlara göre harekat ediyor.
İngiliz ABD ve Hollanda petrol şirketleri, bölgede yarattıkları Barzani’nin, kendilerine hem gebe hem de emirlerinde olduğunu iyi biliyorlar.
Dolayısıyla Barzani’nin güçlenmesi ecnebi petrol şirketlerinin de kabarmasına zenginleşip daha da güçlenip baglı oldukları ülkelerin sahada etkin olmalarına fırsat verecek.
Bugün, Misak ı Milli hudut taşlarından olan Telafer bölgesindeki TSK üssü, Türkiye Cumhuriyetinin bölgedeki menfaatı ve Irak’ta yaşayan Şengal bölgesi Yezidileri dahil tüm sunnilerin hak ve hürriyetlerinin koruyucusu durumundadır.
36. paralelin kuzeyini Kürtlere tahsis eden İngiliz diasporası bugünlerin senaryosunu 1990 larda yazmıştı.
Türkiye Cumhuriyeti ise, İngilizin çizdiği bu haritayı iyi okuyan Özal’ı dış istihbarat servislerinden yeteri kadar koruyamayınca, Koalisyonların yarattığı bunalımlı günlerin ve 28 şubat’ın yarattığı ekonomik krizle yıllarca boğulmamak için bocalayıp durdu.
Recep Tayyip Erdogan Türkiye’sinin ve 2023 hedeflerinin neler olduğunu çok iyi okuyan AB ABD İran ve Rusya, Misak ı Milli hudut taşlarına TSK lerinin oturmaması için habire bölge üzerinde manevralar geliştirme gayretindeler.
Kerkük’e çekilen Kürdistan bayrağı da bu planların yeni bir hamlesinden başka bir şey değildir.
Temenimiz Referandum sonucu güzel Türkiye’mizi, dış güçlerin bu oyunlarına yeni çanaklar ve fırsatlar yaratacak bir netice ile karşı karşıya getirmemelidir.
Görelim Mevla beyler, neylerse güzel eyler diyorum.
M Sıtkı Aloğlu

Etiketler: » »
Share
468 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu din, vermek dinidir

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bu din, vermek dinidir İran Evliyasından Muhyiddin-i Dusti hazretlerine “rahmetullahi aleyh”, bir gün bazı dostları gelip; - Dünyada en güzel şey nedir? diye sordular. Cevabında; - Dünyada en güzel şey, dünyaya düşkün olmamaktır, buyurdu. Anlayamadılar. O zaman sordu onlara: - Sizce dünyada en kıymetli maden nedir? - Altındır efendim. - Peki altından kıymetli olan nedir? - Bilmiyoruz hocam, nedir? - O altını, ihtiyaç sahibi başka Müslümana vermektir. Bu din, vermek dinidir. Veren aziz olur, alansa ...
 • Sevgilinin Sevgiliye Kavuştuğu Gece: Miraç Gecesi

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Sevgilinin sevgiliye kavuştuğu en güzel, en kutlu ve de en mübarek olan gecelerden bir gece olan Miraç kandili ve gecesi tüm Müslüman alemine hayırlı olsun.   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) göğe yükselerek Yüceler yücesi olan Yüce Mevla’nın huzuruna en güzel şekilde kabul edildiği mübarek gecedir.  İlahilerin birçok sırrını, hikmetini ve de bereketini kendi bünyesinde bulunduran bu gecede İsra Suresinin ilk ayeti kerimesinde şöyle ifade edilmektedir: “Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (M...
 • BENİM OYUM ÜSTÜN

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  BENİM   OYUM   ÜSTÜN Yapılan başkanlık oylamasından sonra; yine birileri azıttı. Çıkan sonucu hazmedemedikleri için, olsa gerek; kendileri gibi düşünmeyen insanları; aşağılamaya, hakaret etmeye başladılar. Anadolu şehirlerindeki evet oylarının fazlalığı; Anadolu şehirlerine hakaret içeren, saldırmalara dönüştü. Artık pes, doğrusu. Bu insanlar, sözde; demokrasiye inandıklarını söyleyen, insanlardır. Ancak, Onların demokrasi anlayışında, kendileri gibi düşünmek, fikri; yatmaktadır. Eğer, kendileri gibi düşünmeyen fikir önde çıkarsa; O zaman, o...
 • Dünya, imtihan yeridir

  22 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dünya, imtihan yeridir İstanbul Evliyasından Hüsameddin Nakşi hazretleri "rahmetullahi aleyh", bir günkü sohbetinde; - Bu dünya “imtihan yeri”dir, buyurdu. Görünüşü tatlı ise de, aslı acıdır. Su gibi görünen bir serap, şeker kaplanmış zehirdir. Kendisini sevenlere en kötü şeyleri yapar. Şöyle devam etti: - Ona tutulan akılsızdır. Görünüşüne aldanan, sonsuz felakete düşer. Hadis-i şerifte; “Dünya ile ahiret birbirine zıttır. Birini razı edersen, öteki gücenir” buyuruldu. Sordular: - Peki efendim, bu kadar kötü...
UA-36507442-2