logo

18 Mayıs 2016

GÜLLER İÇİNDE BEYLİKDÜZÜ

11Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kent peyzajını güzelleştirme çalışmaları yapan Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  ilçeyi güllerle donatıyor. Gül ekimine Derviş Eroğlu Caddesi’nden başlayan ekipler, yıl boyunca ilçe genelinde yaklaşık 10 bin adet gül dikmiş olacak.

 

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin makyajını yapan çiçeklendirme uygulamalarına ayrı bir önem veriyor. Baharın habercisi olan ve Beylikdüzü’nün simgesi haline gelen meilland gülleri yaza merhaba demeye hazır. Beylikdüzü’nün genelini rengarenk güller ile buluşturmaya devam eden yetkililer, özellikle kaldırımlarda yaya ulaşımına ve araçların görüş açılarına sorun teşkil etmeyecek şekilde çiçeklendirme çalışmalarını yürütüyor.

 

Refüj, yan bant ve parklarda yoğun olarak bulunan meilland gülleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Beylikdüzü’nde adeta gül bahçesi havası yarattı. Mevsim şartlarına dayanıklı ve uzun süre çiçekli kalabilen bir bitki türü olması sebebi ile tercih edilen meilland gülleri şehir peyzajına da estetik bir görünüm kazandırıyor. İlçenin yeşilliğini ve doğasını korumak adına doğru yere doğru ağaç dikimi görüşünü savunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, “Cazibe kenti haline gelen Beylikdüzü her mevsim rengarenk kalabilmeyi başarıyor. Güller, ilçemize çok yakışıyor, apayrı bir hava katıyor” diye konuştu.

 

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2