logo

Gülen Gözler Anaokulu Yönetimi, Orhanlı İlkokulu’nu Ziyaret Etti

unnamed-4

UYGAD Genel Başkanı Gazeteci ve aynı zamanda Gülen Gözler Anaokulu Yöneticisi Mehmet Derviş Canbekli, Anaokulu Kurucu Başkanı Gülşah Kinsiz ile beraber Tuzla Orhanlı İlkokulu Yönetimi’ni ziyaret etti.

İlk olarak okulun çevresini ve içerisini inceleyerek bilgi alan Canbekli ve Kinsiz, başta Okul Müdürü Mikayil Acar’ın daha sonra ise Müdür Yardımcısı İbrahim Açıkgöz’ün makam odasına geçerek sohbet ettiler.

unnamed-7

Kendilerinin de eğitim alanında bazı faaliyetler içerisine girdiklerini belirten Canbekli ve Kinsiz  plandıkları bazı projeler üzerinde 3-4-5 yaş grubu çocuklara eğitim ve gelişim konusunda destek vermeye yoğunlaştıklarını dile getirdiler. Canbekli’nin Orhanlı ilçesinde başarılı eğitim kadrosuyla ilkokul seviyesinde eğitim veren okulun, yaptığı çalışmalar konusunda bilgi ve tecrübelerini dile getirmesini istediği Okul Müdürü Mikayil Acar ise görevini üstlendiği okulunun başarısı için belirledikleri hedeflerden ve yaptıkları çalışmalardan şu şekilde bahsetti ; ”Bizler eğitimciler olarak tabiki fazlasıyla sorumluluk yüklenmiş bulunuyoruz. Asıl amacımız eğitim alanında faal uygulamalarla çocuklarımızı başarı dolu bir hayata hazırlamak ve onlara gelecek için yön vermektir.Bu yüzden eğitimin temeli küçük yaştan başladığı gibi bizler de temelin küçük yaşlarda sağlam atılması gerektiğinin farkındalığı ile hareket ediyoruz.” dedi.

unnamed-3

Okulun temel prensibi ve çocuklar için sosyal-kültürel alanda ne tür uygulamalar yapıldığı konusunda bilgi alan Canbekli ve Kinsiz, söz konusu eğitimde sadece sorumluluk yüklenmesi gerekenlerin eğitimciler olmadığı ve velilerin de üzerine düşen görevi yapmaları gerektiğini vurgulayan Müdür Yardımcısı İbrahim Açıkgöz’e katıldıklarını ve ailenin çocukların eğitimi ve yetişmesinde okulun öneminin olduğu gibi temel faktörün aile olduğunu dile getirdiler.

 

Yapılan sohbetin ardından ikili Okul Müdürü Mikayil Acar’a ve Müdür Yardımcısı ile Okul Yönetimi’ne başarı dolu bir yıl geçirmelerini dileyerek konukseverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını bildiren Acar ve Açıkgöz de yayın ve yeni eğitim hayatlarında Canbekli ile Kinsiz’e başarılar dilediler.

HABER : İSLİM KÜBRA CANBEKLİ

Share
788 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2