logo

24 Mart 2016

GSA ÖĞRENCİLERİNDEN KORİDOR SERGİSİ

8Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin 1 yıl süren çalışmaları Gazi Anadolu Lisesi’nin koridorlarında sergilendi.

Geleneksel Sanatlar Akademisi Yöneticisi Hakan Dağlı Koordinatörlüğünde açılan sergide 12 branştan 56 eser öğrencilerle buluştu. Sergide, Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Çini, Cilt Sanatı, Katı’, Kaligrafi, Bilimsel Bitki Resmi, Güzel Sanatlara Hazırlık ve Sanat Eğitimi’nde ders alan öğrencilerin eserleri sergilendi.

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİNİN ESERLERİ

Önemli bir sergiyi öğrencilerle buluşturduklarını ifade eden Geleneksel Sanatlar Akademisi Yöneticisi Hakan Dağlı, “İlk olması hepimiz açısından çok önemli. Öğrencilerimiz okullara özel çalışmalarını sergiledi. Akademik eğitim süresinden geçen öğrencilerimizin çalışmalarıdır. Her ay farklı eserlerimiz farklı okullarda öğrencilerimizle buluşturmayı planlıyoruz‘’ dedi.

Gazi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Tayfun Aksu ise “GSA öğrencileri tarafından hazırlanan ve sanat etkinlikleri kapsamında ortaya koymuş oldukları çalışmaların okulumuzda sergilenmesi ve ilk defa okulumuzda başlatılmasından dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz’e ve GSA öğrencilerine  çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sergi, farklı eserlerle ve farklı okul koridorlarında sergilenmeye devam edecek. Gazi Anadolu Lisesi’nde açılan ilk sergi 15 gün boyunca öğrencilerle ve sanatseverle buluşturulacak.

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2