logo

26 Nisan 2016

GÖZÜSULU İLKOKULU’nda,ÖZYARAL’dan, “EVLERDEN EVRENE “ ÇEVRE SEMİNERİ!.

Evlerden Evrene Çevre Bilinci Projesince, Zeytinburnu  Celalettin Gözüsulu İlkokulu’nda,Doç. Dr. Oğuz Özyaral, ev kadınlarına  çevre bilinci semineri verdi.1..

Evlerden Evrene Çevre Bilinci Projesi kapsamında  Zeytinburnu Proje Danışmanı Doç. Dr. Oğuz ÖZYARAL’ın katılımıyla ev kadınlarına yönelik çevre bilinci seminerlerinin ilki ,Celalettin Gözüsulu İlkokulu’nda yapıldı.

Doç. Dr. Oğuz Özyaral’ın ,salonu dolduran dinleyicilerine sohbet şeklinde sunduğu ve zaman zaman slaytlar ile desteklediği   seminere, Zeytinburnu Çevre Koordinatörü Elif Özbek ve Solmaz Gürkan, Celalettin Gözüsulu İlkokulu Müdür Yardımcı Hicran Uslu ,okul aile birliğinden Sadiye Bayır ,Zeytinburnu Belediyesi Çevre Müh.Mehmet Uçar ve  Çevre Müh.Burçin Bağcı,Zeytinburnu – Çevre,Kültür ve Turizm Derneği  (ZEYÇED ) Başkanı Ali Gündüz,Yönetim Kurulu Üyelerinden Gülser Bal ile Necibe Uzun, Denetleme Kurulu Başkanı duayen gazeteci Mehmet Alpay,Zeytinburnulu ev hanımları,öğretmen, öğrenciler ve basın katıldı.2..

Seminerler sonrası,Doc Dr.Oğuz Özyaral ,Celalettin Gözüsulu ‘nda ,sabahtan ve öğleden sonra olmak üzere, 2 ayrı seminer vermenin ve, ev hanımlarının katılımlarıyla ,çevreye gösterdikleri duyarlılıktan  çok mutlu olduğunu belirtti.

Zeytinburnu Çevre Koordinatörü Elif Özbek’te “Evlerden ,Evrene Projesi”nin Zeytinburnu’nda  geldiği yerden söz etti.Özbek,5000 ev hanımını hedeflediklerini ve şimdiden 3000’e ulaştıklarını,seminerin çok yararlı geçtiğini,Doc.Dr.Oğuz Özyaral’a ,Celalettin Gözüsulu ilkokulu Müdürü Nejmi Kaşkaya’ya,Müdür Yardımcılarına,öğretmen ve hizmetlilerine, Zeytinburnu Belediyesi yetkililerine, (ZEYÇED)Zeytinburnu Çevre-Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kuruluna,ev hanımlarına ve basına  katılımlarından dolayı teşekkür  etti.

Ev hanımları da öğrendiklerini evde çocuklarına öğreterek çevre bilincine katkıların hızla devam edeceklerine dair söz vererek evlerinin yolunu tutular.

 

Share
714 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2