logo

16 Ağustos 2016

( GÖZDER ) GÖRME ENGELLİLERDEN , “ DARBEYE HAYIR,ŞEHİTLERİMİZİ ANMA !…“ ETKİNLİĞİ!…

imagesGörme Özürlüler Derneği (GÖZDER)  Ataköy Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ,üyeleri ve gönüllüleri ile bir araya gelerek,”Darbeye Hayır, Şehitlerimizi Anma Etkinliği” düzenlendi.


Etkinlik,şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı,Kuran-ı Kerim tilaveti , ilahiler ve şiirler ile renklendi ve duygulu anlar yaşandı.

(GÖZDER) Görme Özürlüler  Derneği’ndeki etkinliğe , Gözder Başkanı Ali VARLIK,Başkan Yardımcısı Oğuz TAŞDEMİR,Yönetim Kurulu Üyesi  ve Kadın Hakları Sekreteri Serap  İLTER,Eğitim Sekreteri Cihan AKKOYUN,Mali sayman Kemal Köstek,,üyelerden Av. Halit ARAS, Vedat VURGUN,Birgül ERCAN KIZILAY,Hatice BAKIR,Ahmet ÖZKAN,Ergün ENGİN,Resul KOÇ ve GÖZDER  gönüllülerinden ,Türkiye Körler Vakfı Üyesi Ayşegül ÖZGÜN,,ve  (ZEYÇED ) Başkanı, İstanbul Özürlüler Spor Kulübü  ( İSÖS) Başkan Vekili , TSD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali GÜNDÜZ  ile ,Gözder üyeleri,yakınları ve davetliler katıldı


IMG_1428(GÖZDER ) Görme Özürlüler Derneği Başkanı  Ali VARLIK  yaptığı konuşmasında ” Bugün burada vatan topraklarımız için canlarını feda etmekten çekinmeyen tüm şehit ve gazilerimizi anmak için toplandık. “ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE VE DEMOKRASİMİZE OLAN İNANCIMIZ ,TANKLARIN TOPLARIN, UÇAKLARIN ALT EDEMEYECEĞİ KADAR GÜÇLÜDÜR ve SAĞLAMDIR.” 
Milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Devlet ve millet olarak, böyle kötü olayların bir daha asla yaşanmamasını diliyoruz “ dedi..


Başkan Ali VARLIK konuşmasının devamında , “Derneğimize ,her daim katkılarını esirgemeyen Bakırköy  Belediye Başkanı Dr. Bülent KERİMOĞLU’na ve  tüm belediye çalışanlarına ,
programımıza hem sunuculuk yapan,hem de   arkadaşlarıyla birlikte Kuran-ı Kerim  ve ilahiler okuyan Resul Koç’a, değerli gönüllülerimizden; Türkiye Körler Vakfı Üyesi Ayşegül ÖZGÜN’e ve İstanbul Özürlüler Spor Kulübü  ( İSÖS)  Başkan Vekili, Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul Şubesi (TSD ) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali GÜNDÜZ’e, Şiir sever Bİrgül ERCAN KIZILAY’’a her zaman birlikte olmak dileklerimizle teşekkür ederiz” dedi.


GÖZDER’in Ataköy’deki binasının bahçesindeki etkinlik, güzel bir havada edilen  dualar ve okunan  İlahilerinin ardından ,konukların okuduğu şiirlerle  devam etti.

Etkinliğin sonunda,  yenilen yemeğin ardından,tüm katılımcılar güzel ve anlamlı bir günde bir arada olmamın mutluğu İçinde ayrıldılar.

Share
747 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2