logo

28 Ocak 2016

Görme Engellilere Beyaz Baston

Maltepe Belediyesi ve Leo Akatlar Gençlik Kulübü işbirliğiyle, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında, Maltepe’nin yanı sıra 7 ayrı ilçedeki 60 görme engelli vatandaşa beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi.

Görme Engellilere Beyaz Baston

Maltepe Belediyesi ve Leo Akatlar Gençlik Kulübü işbirliğiyle, Beyaz Baston GörmeEngelliler Haftası kapsamında, Maltepe‘nin yanı sıra 7 ayrı ilçedeki 60 görme engelli vatandaşa beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonu’nda gerçekleştirilen törene Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Canan Döner ve Nesimi Yaşar, Lions Akatlar Kulübü Başkanı Erkan Eren, Leo Akatlar Gençlik Kulübü Başkanı Hasan Altınbaş ve yönetim kurulu üyeleri, Tüm Engellileri Birleştirme Derneği üyeleri katıldı.

Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi ve Engelliler Komisyonu Başkanı Tülay Düztaş, etkinlik kapsamında Kocaeli‘den Beylikdüzü‘ne uzanan bir alanda, farklı ilçelerden gelen vatandaşları Maltepe‘de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Bizim için engelliye hizmet sınırı yoktur. Bizler engelli vatandaşlarımıza hakları olan hizmeti verirken 3 hedef belirledik. Engelliliğin önlenmesi, rehabilitasyon ve her alanda fırsat eşitliği. Görme engellilerin hayatını kolaylaştıran araç-gereçlerin en önemlisini baston oluşturuyor. Baston bizim özgürlüğümüzdür, pusulamızdır” diye konuştu.

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2