logo

27 Şubat 2016

GÖRME ENGELLİ OYUNCULARDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

5Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Küçükçekmece Belediyesi, engelli tiyatrosu ‘Gemilerde Talim Var’ı Küçükçekmeceli sanatseverlerle buluşturdu.

Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde Görme Engelliler BENAN Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyun, Küçükçekmecelileri kahkaha krizine soktu. Yaklaşık bir buçuk saat süren oyunu büyük bir keyifle izleyen vatandaşlar, görme engellilerin azmi karşısında mest oldu.

ALTI KİŞİLİK DEV KADRO

Görme engelli oyuncular tarafından sahnelenen oyunda, Türk sinemasının kült yapımlarından biri olan Sütkardeşler’in tiyatroya çevrilmiş hali sanat severleden tam not aldı.  Altı kişiden oluşan oyuncu kadrosu muhteşem performansıyla izleyenleri kahkaya boğdu. Oyun bitiminde Küçükçekmecelilerin dakikalarca ayakta alkışladığı oyuncular, kendilerine böyle bir fırsat verdiği için Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e minnetlerini dile getirdi.

Tiyatro oyunun konusu ise şöyle:
Bahriyeli Şemsi Nuri, Karadenizli arkadaşının yerine sütkardeşinin evine misafir olarak gider. Aynı dönemde evin dayısı bir sürpriz yapıp Amerika’dan döner. Şemsi Nuri sözde süt kız kardeşini eniştesi için teselli ederken dayıya yakalanır. Bunun üstüne işler karışır. Zaten Yaşar kılığında olan Şemsi Nuri bu seferde yeğeninin kocası Necdet diye tanıtılır. Gerçek Necdet ile Yaşar’ın eve gelmesi ile ise işler iyice karışır.

Share
261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2