logo

18 Mayıs 2016

GÖNÜLLERİNCE BİR HAFTA GEÇİRDİLER

7Engel tanımayanBeylikdüzü Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı dolu dolu geçirdi. İlçedeki engelli vatandaşlara yönelik sahilde piknik, temsili askerlik töreni katılımı gibi çeşitli etkinlikler düzenleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü, son olarakYaşam Cafe’de engelli belediye personeliyle kahvaltıda buluştu.

 

Engelli bireyler için ürettiği çözümler ve onların eğitimiyle ilgili yaptığı çalışmalar doğrultusunda sürekli projeler geliştiren Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki dezavantajlı gruptaki vatandaşların dolu dolu bir hafta geçirmesi için etkinlikler düzenledi. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği programlarla ilçe genelinde birçok engelli,çeşitli etkinliklere katıldı. Belediye meclis üyelerinden oluşturulan Engelliler Komisyonu da çok sayıda organizasyon içinde yer aldı ve engelli öğrencilere ders veren öğretmenlere ziyaretler düzenlendi. 5 engelli genç Hasdal’da bulunan askeriyede temsili askerlik görevlerini yerine getirdi. Düzenlenen piknikler ve kahvaltıyla etkinlikler sona erdi.

Sahilde Piknik Keyfi, Eğlenceli Yarışlar

Gürpınar Sahil’de düzenlenen piknikte engelli vatandaşlara ve aileleri keyifli saatler geçirdi. Katılımın yoğun olduğu piknikte birbirinden eğlenceli animasyon ve sihirbaz gösterileri güne neşe kattı. Müzikle coşan engelli bireylerile alanda ayrıca çuval ve kaşıkla yumurta taşıma yarışmaları da yapıldı. Gün boyu vatandaşlara döner, içecek, dondurma gibi çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

“Azminizle Gurur Duyuyoruz”

Son olarak belediye bünyesinde çalışan engelli personeli Yaşam Cafe’de kahvaltıda ağırlayan Belediye Meclis Üyeleri Ebru Çevik, Turan Serdar Çakmak, Ahmet Bağbekleyen ve Sağlık İşleri Müdürü Fatma Hoşgöz, iş yaşamındaki performansları için çalışanlara teşekkür etti. Personelin azmiyle gurur duyduğunu belirten Bağbekleyen, “Bizim amacımız çevrenin, yaşam alanlarının değil, hayatın engelsiz olması. Engelsiz bir Beylikdüzü için 2 yıldır çalışıyoruz tabi ki sizlerin de önerileri bizim için çok değerli.” dedi.

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2