logo

01 Temmuz 2017

`Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya`nın yoludur.`

AK Parti il başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin başlattığ sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nü yerden yere vurdu.

Erdoğan, konuşmasında CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne’ yönelik sert eleştirilerde bulundu. Erdoğan; “Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur. Darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

İşte o konuşmadan bazı satır başları

-“Akılsız başın cezasını ayaklar çeker misali Kendini yollara vuran İstanbul’a yürüyen CHP’nin başındaki zat bizim için Başbakan yurt dışına kaçacak diyordu. Bugün FETÖ’ye ve onların dümen suyuna girerek ülkesine iftira atanların yanında duruyorlar. Haysiyet cellatlarına milletimiz izin vermedi ama birileri bundan ders çıkarmadı. Çoğu yurt dışına kaçmış olan mahkemelerde adalete hesap veren FETÖ tetikçilerinin tapelerden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlar debelenmeye çalışıyor. ”

“BİRİLERİ FETÖ İHANET ÇETESİNİ KORUMA ARAYIŞINA GİRDİ”

-“Birileri bugün FETÖ ihanet çetesini korumak için yolları arşınlıyor. Biz tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek vatan dedik. Onlar ise Türkiye’nin aleyhine çalışmaktan bir gün bile vazgeçmedi. Özellikle ülkemize ve milletimize olan muhabbetinden şüphe duymadığımız MHP’nin duruşuna baktığımızda CHP’nin konumunu çok daha net görebiliyoruz.”

-“Mesele memleketin bekası meselesi olduğunu görerek ülkesinin ve milletinin yanında yer alan herkese buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.”

“CHP MİLLETE KARŞI SİYASET YAPIYOR”

-CHP’nin temsil ettiği çizgi, siyaseten muhalif olma, farklı duruş sergileme, siyaseten farklı söylemde bulunma boyutunu aşmış, terör örgütüne ve özellikle onların ülkemize kışkırtan güçler haline geldiğini görüyoruz. Şimdi millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Adalet diyen ama adaleti sağlamakla görevli Anayasa Mahkemesi’ne saldıran bir zatın derdi asla adalet ve hukuk olamaz. Bir kez şehitlerimizi andıkları gazilerimize şifa  dilediklerini duymadıklarımız ne yazık ki, teröristler ve onlara yardım edenler için adeta dünyayı ayağa kaldırıyorlar.”

“GİTTİĞİNİZ YOL KANDİL’İN PENSİLVANYA’NIN YOLU”

-“CHP’nin bugün geldiği nokta terör örgütleriyle ittifak noktasıdır. Terör davalarına saldırıyorsanız Türk adaletini itham ediyorsanız, yaptığınız iş bu ülkenin hayırına asla değildir. Terör örgütlerine karşı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü teröre destek vermek için başlatıyorsanız yaptığınız işin adalet olduğuna kimseyi inandıramazsınız. Siz adaleti savunmuyor tam tersine zulmü yüceltiyorsunuz.Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur.”

“DARBEYE MARUZ KALANLARI SUÇLAYANLARA YAZIKLAR OLSUN”

-“Gidin FETÖ, PKK, DHKP/C davalarının görüldüğü mahkemelere şehitlerin, gazilerin, milletin hakkını arayın. Gidin tabutlarına omuz verdiğiniz eli kanlı canilerin yetim ve öksüz bıraktığı çocuklarını anın. Buradan diyoruz ki, darbecileri bırakın darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun.Kendi milletvekillerinin dünyanın her yerinde vatana ihanet suçu kapsamında kabul edilen eylemine sahip çıkanlar aslında  aynı suça ortak olmaktadır.”

“BUNLARIN DERDİ, DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK DEĞİL,SUÇLARINI BASTIRMAK”

-“Bir başka terör örgütüyle irtibatlar sebebiyle kamudan ihraç edilen ve yine örgütün emriyle cezaevinde güya açlık grevi başlatanlara yine bunlar sahip çıkıyor. Esasen bunların hiçbirinin derdi demokrasi ve özgürlükleri savunmak değil kendi suçlarını bastırmaktır.”

“15 TEMMUZ’U GERÇEKLEŞTİREN VE DESTEKÇİLERİNE HESAP SORACAĞIZ”

-“İki hafta sonra 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne ulaşacağız. 15 Temmuz’un unutulmasına, unutturulmasına, bu alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. O gece canları pahasına sokakları, meydanları dolduran milyonların şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerimizdeki vebalini hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Birileri havalimanından kaçar gider ama birileri de orada şehadete yürür. İşte fark budur. Darbeciler, teröristlerden onları destekleyen iç ve dış mihraklardan hesap soracağız.”

Etiketler:
Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2