logo

reklam
16 Şubat 2015

girişimci bayanlara sertifika dağıtıldı.

5Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından açılan 7 girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan 130 kursiyer sertifikalarını aldı.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Çalışma İşkur il müdürlüğünün ortaklaşa açtığı 7 girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan 130 kursiyer sertifikalarını aldı.

Valilik konferans salonunda başarılı kursiyerler için program düzenlendi. Programın açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Faruk Cömert yaptı.

130 kursiyerlere sertifika vermenin heyecanını yaşadıklarını belirten Cömert, Kentin çeşitli semtlerinde 7 tane kurs açtık. Bu kurslar; Cilt Bakım ve Güzellik Meslek Elemanı, Pastacı Yardımcısı, Çocuk Bakıcısı ve Çocuk Bakım Elemanı, Yönetici Sekreterlik ve Asistanlığı, Hazır Giyim ve Ev Tekstili, Ağ Teknolojileri Uzmanlığı ve Zihinsel Engelli çocukların ailelerine yönelik Hazır Giyim Kurslarıdır. Açılan kurslar çerçevesinde kursiyerler devam ettikleri gün için 20 TL ücret aldıklarını söyledi.

Cömert, önümüzdeki günlerde yeni kurslar açarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Çalışma İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa açtığımız 7 kursta 130 kursiyere sertifikalarını vermek üzere burada bulunmaktayız. Başta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olmak üzere Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, geçtiğimiz yıl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve Çalışma İşkur İl Müdürlüğümüz ortaklığı ile gerçekleştirilen dezavantajlı gruplara yönelik mesleki kurslarımızın sertifika töreninde bulunmaktayız. 2014 yılında 7 kursu açarak 130 kursiyer mezun ettik. Önümüzdeki günler de farklı kurslar açarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kurslar çerçevesinde bazı kursiyerlerimiz işe yerleştirildi. Bu tür kurslar açarak vatandaşlarımızın daha fazla işe yerleştirmelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Programa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Çalışma ve İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Faruk Cömert, kadın kültür merkezi birim sorumluları ve kursiyerler katıldı.

Share
752 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

girişimci bayanlara sertifika dağıtıldı.” için 1 yorum

UA-36507442-2