logo

28 Ocak 2016

Gençlik Merkezi Spor Müsabakaları Başlıyor

7Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (ZEYGEM) düzenleyeceği liseler arası futbol, basketbol ve voleybol turnuvaları başlıyor. 15 Şubat’ta start alacak olan turnuvaların eşleşme kuraları yapıldı.

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi (ZEYGEM) tarafından bayanlar ve erkekler olmak üzere 2 ayrı grupta gerçekleştirilecek olan liseler arası futbol, basketbol ve voleybol turnuvaları başlıyor. 15 Şubat’ta start alacak olan turnuvanın Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen fikstür çekiliş kurasına, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Koç, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yılmaz ve turnuvaya katılacak olan okulların beden eğitim öğretmenleri katıldı.

Salondaki katılımcıların kendilerini takdim etmesinin ardından söze başlayan Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı İskenderoğlu, ‘’Böyle bir turnuvanın ilk olmasının heyecanıyla birlikte, inşallah güzel, centilmence ve başarılı bir turnuva olur. Gençlerimiz hem spor yapmış olur hem de bizler bir arada olmuş oluruz.’’ dedi.

İLK TURNUVA 15 ŞUBAT

Yapılan eşleşme kuralarına göre voleybol turnuvası 15 Şubat-4 Mart, basketbol turnuvası 14-25 Mart, futbol turnuvası ise 28 Mart-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Erkekler ve bayanlar olmak üzere 2 ayrı kategoride yapılacak olan turnuvada, voleybol turnuvası erkekler klasmanında A grubu 5 takımdan, B grubu ise 6 takımdan oluşacak. Aynı şekilde bayanlar klasmanında A ve B grubu da altışar takımdan oluşup, yarı final ve final karşılaşması şeklinde gerçekleştirilecek.

17 okul takımının katıldığı basketbol turnuvası ise erkeklerde A, B, C, D olmak üzere dört grup şeklinde gerçekleştirilecek. Erkeklerde A, B, C grubu 4 takımdan, D grubu ise 5 takımdan olup müsabakaları çeyrek final, yarı final ve final şeklinde oynanacak.

Bayanlarda 7 takım katıldığı basketbol turnuvası ise A ve B grubu olacak şekilde A grubu 4, B grubu ise 3 takım oluşarak yarı final ve final müsabakaları şeklinde oynanacak.

Sadece erkeklerin katıldığı futbol turnuvası ise 16 takımdan oluşup, dört grup halinde çeyrek final, yarı final, 3’üncülük ve final müsabakaları halinde oynanacak.

 

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2