logo

11 Mart 2016

GENÇLERİMİZE ARTIK KİRLİ ELLER DEĞMEYECEK

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla kurulan Madde bağımlıları komisyonu dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor.1948c1c7-9888-401b-b844-97ba894696f5

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı Madde bağımlıları komisyonunun bu hafta durağı yenice mahallesi oldu. Yenice mahallesi Kadın Kültür merkezinde madde bağımlısı gençler ve çocukları madde kullanan aileleri madde bağımlılığı hakkında bilinçlendirdi. Madde kullanımı yoğun olan semtlerde çalışmalarını sürdüren madde bağımlıları komisyonu madde kullanan gençlerin gerek tedavisinde gerekse bir gencin madde kullanıp ya da kullanmadığı anlamaları için aileleri sosyolog, psikolog ve psikiyatri uzmanlarıyla birlikte hareket ederek aileleri bilinçlendirmeye devam ediyor. Türkiye genelinde bir ilk olan madde bağımlıları komisyonu 5’nci toplantısını gerçekleştirdi. Aileler ile yapılan bilinçlendirme toplantısına AK Parti İl Başkan vekili Cuma Ağaç, Madde bağımlıları komisyon Başkanı Av. Hasan Suyun Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, Psikiyatri uzmanı Zeki Tanırca, Sosyolog Emel İzci, Komisyon üyeleri Yavuz Kara, Mehmet Altun, Nihat Ayyıldız, Ali Eskiler, AK Parti İl yönetim kurulu üyesi Medine Kama katıldı.

Madde bağımlıları komisyon Başkanı Av. Hasan Suyun yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı. “ Bu hafta ki aileleri bilinçlendirme toplantımıza yenice mahallesi kadın kültür merkezinde yaptık. Psikiyatri uzmanımız Zeki Tanırca, Sosyolog Emel İzci bizlere eşlik ettiler. Biz komisyon olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Uzmanlarımızla beraber ailelerimizi madde bağımlılığı hakkında bilinçlendirmeye devam edeceğiz. Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğüne ve kamu hastaneler birliğine bizlerden desteklerini esirgemedikleri için teşekkür ederiz. Çalışmalarımız koordineli bir şekilde devam edecektir. Sadece bilinçlendirme değil, Emniyet güçlerimiz, Jandarmayla ve kurumlar ile çalışmalarımıza devam ediyor. AK Parti İl Başkanlığı tarafından kurulan madde bağımlılarıyla mücadele komisyonu olarak bize verilen emir durmak yok çalışmaya devam.  Komisyondaki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hangi görev verildiyse üstesinden geliyorlar. İl Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül bu konuda çok duyarlı, çok hassas kendisine bu duyarlılığında dolayı teşekkür ediyorum dedi”.

İl Başkan vekili Cuma Ağaç yaptığı açıklama şunlara deyindi. “ Ailelerin bilinçli bir şekilde çocuklarını koruyacağından eminim. Çocuklarımızı her türlü maddeden korumak için böyle bilinçlendirme toplantılarına iştirak edelim, haberdar olalım. Çocuklarımızı okula göndermekle kurtulamayız, çocuğu takip etmemiz lazım arkadaşları kimdir tanımamız lazım bunları sürekli kontrol etmemiz lazım. Yanlış kişilerle gezmemelerine çok dikkat etmeliyiz ve çocuklarımızı sürekli gözetim altında tutmamız lazım dedi”.

Share
335 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2