logo

22 Kasım 2015

GENÇLERE SOKAK JİMNASTİĞİ HİZMETİ

1Sportif faaliyetlerde ilçedeki gençlere destek vermeye devam eden Küçükçekmece Belediyesi, gençleri spora teşvik ediyor.

Sadece kapalı spor alanları hizmetiyle sınırlı kalmayıp, gençlerin talebi üzerine spor alanlarını sokağa da taşıyan Küçükçekmece Belediyesi, Halkalı Çamlık Parkı’na sokak jimnastiğinin başlıca aletleri olan barfiks ve dips düzeneğini içinde barındıran jimnastik aletleri yerleştirdi.
Bu hizmet, sokak jimnastiğine gönül veren ve Küçükçekmece’de ikamet eden 18 yaşındaki Burak Gürbüz ve Tunahan Aydemir’in talebi üzerine gerçekleştirildi.

“İLÇEMİZİ YARIŞMALARDA TEMSİL EDECEĞİZ”

Sokak egzersizlerini geliştirerek yetenek yarışmalarında ilçelerini temsil etmeyi planladıklarını ifade eden Burak Gürbüz, “ Biz Küçükçekmeceli bir grup genç olarak, Street Workout yapıyoruz. Bu, sadece kendi vücut ağırlığınızla yaptığınız vucut geliştirme çalışmalarının genel adı. Sokaklarda-caddelerde mevcut paralel barlarda yada barfiks çekme aletlerinde yapılan tüm hareketler street workout olarak tanımlanıyor. İlçemizde bu aletler yoktu. Bir dilekçeyle belediyemize başvurduk, bize hemen geri dönüş yaptılar. İsteğimizi gerçekleştirdiler. Bu anlamda, yanımızda olarak, gençlere sporun her alanında destek veren Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz’e teşekkür ederiz ” diye konuştu.

“FACEBOOK ÜZERİNDEN ARKADAŞLARIMIZLA BULUŞUYORUZ”

Gençlerin uyuşturucu gibi sokağın zararlı alışkanlıklarından uzak durması gerektiğini ifade eden Burak Gürbüz, bu sporu yapmak isteyen tüm gençlerin sosyal medya üzerinden Küçükçekmece Workout sayfasından kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.
Talepleri gerçekleşen ve mutlu olduklarını ifade eden Küçükçekmeceli gençler, parkta yaptıkları gösteriyle de çevredeki vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

“HER DAİM YANINIZDAYIZ”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de girişimci gençlerin kendilerini gururlandığını vurgulayarak, “Her zaman onların yanlarında olacağız” diye konuştu.
Spor salonlarına gerek duymadan spor faaliyetlerinin yapılabilmesi amacıyla ortaya çıkan bir akım olarak bilinen street workout, vücut geliştirmenin spor salonlarına bağlı kalmadan yapılabilmesine imkan tanıyor. Barfiks ve dips düzeneğinin ilçedeki diğer parklara da yapılması planlanıyor.

 

Share
299 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2