logo

17 Haziran 2015

Gençler İçin Gençlerle Projesi Meyvesini Verdi

Sosyal projelerin ağırlık kazandığı Sultanbeyli, başarılı bir projeye daha imza attı. Birçok kurumun biraraya gelerek başlattığı “Gençler İçin Gençlerle” projesine katılan gençlere sertifikaları verildi.

4Sultanbeyli Kaymakamlığı, Sultanbeyli Belediyesi, Maltepe Üniversitesi SOYAÇ birimi, İlçe Milli Eğitim, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle hayata geçirilen Gençler İçin Gençlerle projesi yapılan sertifika töreniyle sona erdi. İlçedeki dezavantajlı gençleri hedef alan projeyle 200’e yakın genç iş sahibi ve meslek sahibi oldu.

Programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Değerli bir projeydi. Projeyle gençlerimize ulaşmaya çalıştık. Burada eğitim alarak hayatlarının akışını değiştiren gençlerimizin diğer gençlere örnek olmasını rica ediyorum. Yoğun ve çaba isteyen bir süreçti, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de, “Projeye katılan ailelerin ve öğrencilerin mutlu olması bizi sevindirdi. Bu ve benzeri projelere her zaman destek vereceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Orhangazi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hatice Dinar projenin kendilerine yeni ufuklar açtığını ve hedeflerine ulaştıklarını ifade ederek, “Projede öncelikli hedefimiz gençlerin duygusal durumlarını desteklemek ve bu kapsamda hayata güvenle, gülümseyerek bakan, akılcı iyi bir meslek erbapları yetiştirmek istedik” dedi.

Programda Maltepe Üniversitesi SOYAÇ yetkilileri, öğrenciler ve veliler de duygularını ifade etti.

Share
409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2