logo

24 Mayıs 2015

GENÇFEST’TE BAYRAM COŞKUSU

1219 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen GENÇFEST, tüm coşkusuyla gençlere dolu dolu bir bayram yaşattı.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan, Halkalı ile Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam eden etkinliklerde, kültür ve sanat merkezlerinde eğitim gören genç yetenekler hünerlerini sahneledi.

GRUP ÇALINTI, PERFORMANSLARIYLA HAYRAN BIRAKTI

Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerde, bağlama, gitar, piyano, keman kursiyerleri sahne alırken, halk oyunları ekibi de Gaziantep yöresi oyunlarıyla ilgiyle izlendi. Kültür merkezlerinde kendini yetiştiren genç yeteneklerden oluşan Grup Çalıntı’nın verdiği konser de izleyenlerin beğenisini topladı.

HALK OYUNLARI VE MODERN DANS GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ

Üç gün boyunca devam eden festivalin Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklerinde ise coşku ve eğlence tavan yaptı. Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır’ın da izlediği etkinliklerde bağlama, keman, gitar kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler, mini bir konser verdi. Ayrıca, eğitmen Volkan Ülker öncülüğünde Kırklareli yöresini oynayan halk oyunları ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi. Aynı Güneşin Altında dans topluluğu da Türkiye’nin 7 bölgesinden halk oyunlarını modern dans gösterileriyle sahneye taşıdı.

Gecenin sonunda kursiyerlere temsili olarak sertifikaları Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır ve Kültür Merkezleri Genel Koordinatörü Oktay Kurt tarafından verilirken, eğitmenlere de çiçek takdim edildi.

Share
264 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2