logo

20 Nisan 2015

GENÇ BİLİM İNSANLARI AREL KOLEJİNDE YARIŞTI

arel.AREL Koleji 25.yılında güçlü bir eğitimin yanı sıra “Fen Bilimleri”ne de verdiği önemle gelenekselleşen Liselerarası Aktif Deney Yarışması’nın bu yıl 7.sini gerçekleştirdi.

AREL Kolejinin gelenekselleşen “Liseler Arası Aktif Deney Yarışması” İstanbul’un farklı birçok bölgesinden okulun katılımıyla giderek büyüyor. Ülkemizde bilim insanı yetiştirmeye katkı sağlamak, lisede fen eğitimini (fizik, kimya, biyoloji) desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri araştırmaya yöneltmek ve buluş yapmanın temeli olan deneysel çalışmalara ilgiyi artırmak amacı ile düzenlenen yarışmada bu yıl 40okuldan (devlet ve özel lise) 350 öğrenci bir araya geldi.

arelYarışmaya katılan geleceğin bilim adamları 9.10.11.sınıf öğrencileri deneylerini AREL Koleji laboratuvarlarında 5 oturumda gerçekleştirdiler. Yapılan deneyler öğrenci merkezli, bilimsel çalışma basamaklarını içeren, müfredata uygun olarak seçildi. Yapacakları deneyleri ve değerlendirme kriterlerini yarışma esnasında öğrenen öğrenciler grup içinde işbirliğini büyük bir dayanışma içinde gerçekleştirdiler. Değerlendirme Marmara Üniversitesi ve AREL Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden oluşan seçici kurul tarafından her aşamada titizlikle yapıldı. Belirlenmiş sürede yapılan deneylerde süreç ve sonuç değerlendirmesi esas alındı. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler okullarına ödül kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yapılan ödül töreninde katılımcı tüm okul müdürlüklerine anı plaketi, öğrencilere katılım sertifikası ve dereceye giren öğrencilere de madalyaları verildi. Ayrıca tüm katılımcılara çam fidanı veren AREL Koleji çevreye karşı duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.                                                            

Etiketler: »
Share
757 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2