logo

08 Ağustos 2015

GELECEĞİN VOLEYBOLCULARI BEYOĞLU’NDA YETİŞİYOR

Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları çerçevesinde açılan voleybol kursunda, geleceğin voleybolcuları yetişiyor. Geleceğin yıldızları arasına katılmak için sıkı bir eğitimden geçen genç sporcular, herkesi hareket için spora davet ediyor.13

Beyoğlu Belediyesi, çocukların ve gençlerin yaz tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak için 2007 yılından itibaren her yaz ‘Yaz Spor Okulları’ kapsamında eğitimler veriyor. Farklı branşların yer aldığı eğitimlerde öğrenciler, hem spor yapıyor, hem de voleybol oynamayı öğreniyor. Hafta içi her gün 13.00 – 14.30 saatleri arasında verilen derslere 7 ile 14 yaş arasındaki çocuk ve gençler katılabiliyor.

Bu eğitimler kapsamında voleybol oynamak isteyen genç sporcular, profesyonel hocalar tarafından eğitiliyor. Smaç, manşet, pas atma gibi voleybolun tekniklerini öğrenerek ilerleyen sporcular, geleceğin yıldızları arasına katılmak için ter döküyor.

 ÖĞRENCİLERİN SEVİYESİNE GÖRE EĞİTİMLER VERİLİYOR

 Her yaş gurubundan çocukların yoğun ilgi gösterdiği Yaz Spor Okulu’nda eğitimler yaş guruplarına göre sınıflandırılıyor. Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun Voleybol Öğretmeni olarak görev yapan Saime Cengiz, temel voleyboldan kademe kademe ilerlediklerini ve şimdi de maç sistemlerine geçtiklerini dile getirdi. “Öğrenci katılımından çok mutluyum” diyen Saime Cengiz, herkesi spor yapmaya davet etmeyi de unutmadı.

İki senedir Yaz Spor Okullarında voleybol eğitimi aldığını söyleyen 13 yaşında ki Buse Aktaş, voleybolu eğlenerek oynadığını, bu yüzden de seneye de voleybol eğitimine devam geleceğini söyledi. Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okullarına katılan tüm çocuklara başarılar dileyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da,  her zaman spora ve sporcuya destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.14

YAZ SPOR OKULLARI ÜCRETSİZ KATILMAK İÇİN BİR FORM YETER

 Tamamen ücretsiz olan Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları’na katılmak için sadece başvuru  formunu doldurmak yeterli. Her branş için eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler, başvuru formlarını Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nden ve mahallesinde bulunan ilkokul ve ortaokul müdürlüklerinden temin edebilirler.

 

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2