logo

18 Ağustos 2016

GELECEĞİN MİLLİ MASA TENİSÇİLERİ YETİŞİYOR

1Küçükçekmece Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamda 200 masa tenisçisi öğrencisiyle çalışmalarını sürdürüyor. Okullarda geleceğin masa tenisi sporcuları yetiştiriliyor.

Her branşta olduğu gibi masa tenisinde alt yapıya büyük önem veren ve yatırımlar yapan Küçükçekmece Belediyesi, geleceğin sporcularına yönelik çalışmalarını yaz sezonunda da devam ettiriyor.

Bu kapsamda yaklaşık 200 masa tenisçiyle çalışmalarını sürdüren Küçükçekmece Belediyesi yaz spor okulları, alt yapıda geleceğin milli masa tenisçilerini yetiştiriyor. Sporun ve sporcunun dostu Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise “Her branşta olduğu gibi bu branşta da çocuklarımızın profesyonelleşmesini, hiç değilse amatörce masa tenisiyle uğraşmasını istedik. Bu amaçla çalışmalarımızı planladık. Hem zevkli hem de eğitici Masa Tenisi’ni Küçükçekmece’de öğrenmeyen kalmasın istiyoruz” dedi.

TAKTİK VE TEKNİK BİLGİ VERİLİYOR

Uzman Eğitmenler tarafından gerçekleşen Masa Tenisi antrenmanları taktik ve teknik bilgilerin verilmesiyle başlıyor. Spor okullarında eğitim gören genç sporcular, yapılan maçlar ile uygulamalı olarak öğrendiklerini pekiştirme imkanı buluyor. Öğrenci velilerinin de ilgiyle izlediği antrenmanlar keyifli anlara sahne olurken, anne ve babalar çocuklarının güvenli ve huzurlu bir ortamda spor yapma imkanı bulmalarından ötürü büyük mutluluk yaşıyor.

YAZ SPOR OKULLARINA BÜYÜK İLGİ

Küçükçekmece Belediyesi öncülüğünde başlatılan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Yaz Spor Okulları’ projesine gençlerin ilgisi ise oldukça fazla. Küçükçekmece Belediyesi, tatilde gençlerin zamanlarını boş geçirmemeleri için alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde, çocuklar ve gençler için birçok spor branşında eğitim veriyor.  Spora yönlendirilen gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamanın yanında onların yazı dolu dolu geçirmeleri sağlanıyor.

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2