logo

13 Ağustos 2016

GELECEĞİN MİLLİ KÜREK SPORCULARI BURADA YETİŞİYOR

Küçükçekmece Belediyesi’nin Küçükçekmece Sahili Galatasaray Spor Kulübü Kürek Tesisleri’nde açtığı kurslarda geleceğin milli sporcuları yetişiyor.unnamed (2)

Küçükçekmece Belediyesi’nin Küçükçekmece Sahili Galatasaray Spor Kulübü Kürek Tesisleri’nde açtığı kurslara, 6-14 yaş arası çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Eğitmen Candaş Adıgüzel, geleceğin milli sporcularını burada yetiştireceklerini söyledi.

Açtığı spor okullarıyla binlerce çocuk ve gence spor yapma imkanı sağlayan Küçükçekmece Belediyesi, bünyesindeki branşlara bir yenisini daha ekleyerek, kürek sporu kurslarını hizmete açtı.

 “GELECEĞİN MİLLİ SPORCULARINI YETİŞTİRİYORUZ”

Candaş Adıgüzel eğitmenliğinde Küçükçekmece sularında kürek çeken çocuklar, haftada iki gün eğitim alarak, kürek sporunun inceliklerini öğreniyor. Eğitmen Adıgüzel, Küçükçekmece’de yaz spor okulları bünyesinde geleceğin milli sporcularını yetiştirdiklerini ifade ederek, Galatasaray Spor Kulübü Kürek Tesisleri’nde teorik ve pratik eğitimleri bir arada verdiklerini söyledi.

DOĞAYLA İÇ İÇE SPOR YAPMAK İSTEYENLERE DAVET

Kürek Eğitmeni Candaş Adıgüzel, kürek eğitim sürecini ise şöyle anlattı:
“Kürek sporu denge, beraberlik, kuvvet, dayanıklılık, konsantrasyon, ekip çalışması, koordinasyon, güven gibi vasıfları üst düzeyde kullanan ve geliştiren bir spor dalıdır. Kürek çekerken vücudunuzdaki tüm kas grupları çalışır. Su sporları arasında en kolaylıkla ve zevkle yapabileceğiniz kürek sporudur. Eğitime gelen öğrenciler ilk geldiklerinde öncelikle kürek sporu tanıtıyor ve ergometre üzerinde hareketleri çalıştırıyoruz. Bunun yanında karada koşu antrenmanı ve koordinasyon içinde çeşitli antrenmanlar yapılıyor. Doğayla iç içe spor yapmak isteyenleri,antrenör eşliğinde ekipleriyle veya tek olarak sabah serinliğinde kürek çekmeye davet ediyoruz.”

Share
396 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2