logo

19 Nisan 2016

GELECEĞE YÖN VERECEK BİLİM İNSANLARI AREL KOLEJİNDE YARIŞTI

7..AREL Kolejinin güçlü bir eğitimin yanı sıra “Fen Bilimleri”ne de verdiği önemle gelenekselleştirdiği Liselerarası Aktif Deney Yarışması’nın 8.si bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleşti.

AREL Kolejinin gelenekselleşen “Liseler Arası Aktif Deney Yarışması” İstanbul’un farklı birçok bölgesinden okulun katılımıyla giderek büyüyor. Ülkemizde bilim insanı yetiştirmeye katkı sağlamak, lisede fen eğitimini (fizik, kimya, biyoloji) desteklemek, bu alanda yetenekli öğrencileri araştırmaya yöneltmek ve buluş yapmanın temeli olan deneysel çalışmalara ilgiyi artırmak amacı ile düzenlenen yarışmada bu yıl 40 okuldan (devlet ve özel lise) 400 öğrenci AREL Kolejinde bir araya geldi.

Yarışmaya katılan geleceğin bilim adamları 9.10.11.sınıf öğrencileri deneylerini AREL Koleji laboratuvarlarında gerçekleştirdiler. Yapılan deneyler öğrenci merkezli, bilimsel çalışma basamaklarını içeren, müfredata uygun olarak seçildi. Yapacakları deneyleri ve değerlendirme kriterlerini yarışma esnasında öğrenen öğrenciler grup içinde işbirliğini büyük bir dayanışma içinde gerçekleştirdiler. Değerlendirme Marmara Üniversitesi ve AREL Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden oluşan seçici kurul tarafından her aşamada titizlikle yapıldı. Belirlenmiş sürede yapılan deneylerde süreç ve sonuç değerlendirmesi esas alındı. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler okullarına ödül kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar. Kıyasıya geçen yarışta bazı okullar dereceleri paylaştılar.

Yapılan ödül töreninde katılımcı tüm okul müdürlüklerine anı plaketi, öğrencilere katılım sertifikası ve dereceye giren öğrencilere de madalyaları verildi. Ayrıca tüm katılımcılara çam fidanı veren AREL Koleji çevreye karşı duyarlılığını bir kez daha göstermiş oldu.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2