logo

reklam

GedelekTurşu Festivali göz kamaştırdı!

Jpeg

Orhangazi’nin Gedelek Köyü mahallesinde her yıl geleneksel olarak Turşu Festivali düzenleniyor.

Kaymakamlık, Orhangazi Belediyesi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Gedelek Mahallesi Muhtarlığı, Gedelek Köyü Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile düzenlenen Gedelek Turşu Festivali  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa valisi İzzettin Küçük, bölge milletvekilleri, Mercekhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni UYGAD Genel Sekreteri Gazeteci-Yazar Mehmet Zengin ile Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan katıldı.

05 Kasım Cumartesi 13.00 dolaylarında Kortej Mehteran Yürüyüşü ve Açılış konuşmalarıyla başlayan Festival, 06 Kasım Pazar akşamı Aydilge Konseri ile sona erecek.

 

Üçüncü kez ulusal ve uluslararası kamuoyunun karşısına çıkan  Orhangazi Gedelek Turşu Festivali vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Bir birinden güzel ve lezzetli turşu çeşitlerinin sergilendiği festival turşu severlerin büyük ilgisini çekiyor.

 

Yoğun yağış altında çok sayıda vatandaşın katıldığı ve ziyaret ettiği festivalde açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Festivalin başta Gederek halkına  olmak üzere, Bursa’mıza ve Orhangazi’mize  hayırlı olması dileklerini ifade etti. img-20161105-wa0012

Festivaldeki etkinlikler, yılın turşucusu ödül töreni ardından halk konseriyle devam etti.

Bakan ve beraberindeki heyet daha sonra Orhangazi esnafını ziyaret ettikten sonra İznik’teki programına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

Jpeg

 

 

Jpeg

Jpeg

 

 

Avamhaber.com / Mercek Haber Gazetesi Özel Haberi

Share
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

GedelekTurşu Festivali göz kamaştırdı!” için 1 yorum

  1. Orhan baltacı : diyor ki:

    bugün mercek haber yöneticileri ile birlikte gedelek türlü festivaline katıldık

UA-36507442-2