logo

reklam

GEBERMEDEN “BU FIRSATI DEĞERLENDİRİN”ÖLÜM VAR ÖLÜM!


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Bir süre önce yapılan genel seçimde Ak Parti’ye uyarı cezası veren seçmenler beklenti içine girdi. Seçim sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel bir televizyonda yaptığı konuşma küskün seçmenleri bir nebze olsun rahatlatmıştı.

 

Ne demişti Davutoğlu? “Küskün, kızgın ve bizlere oy vermeyen tüm seçmenlerimizi bir bir arayıp nedenlerini soracağız ki ona göre tedbir alalım.” İşte bu söz bir çok kızgın seçmenlere umut ışığı olmuş ancak koalisyon beklentisi içine girince de üzüntülere “keşke elim kırılsaydı da…” demelere neden olmuştu.

 

Gelelim Koalisyon hükumetine…

 

Muhalefet ve Ana muhalefet 12 yılda ilk defa bir şans yakaladı. Genelde Ak Parti ile koalisyon hükumeti kurmak istemeyen muhalefet partileri seçmenine kulak asmadan bildikleri doğrultusunda hareket etmeye başladı. Ak Parti dışında kurulacak hükümletin içinde HDP’nin de olmasına içerlenen Milletvekillerinin bazıları “HDP olursa istifa ederim” sözü bile düşüncelerini değiştirmişe benzemiyor.

 

Ak Parti ise iki seçenek üzerinde durmalı ! Birincisi; Ak Parti Başkanlığı’nda kurulcak hükümette ortak olacak seçmenin de isteği doğrultusunda “MHP” ağır basıyor.Ancak CHP de olabilir diyerek çok fazla başarılı bir hükumet olacağı ön görülmüyor. Neden mi? İşlerin yürümesinde muhalif olan CHP aynı şekilde hükümet ortağı olduğu için daha kolay baskı yapacak. Başkanlık isteyecek,önemli Bakanlıklarda pazarlık yapacak,birçok Bakanlık da değişime gidecek.Anlaşılması pek zor görünen ortaklıktan ülkeye yarar yerine zarar getirecek…Bu günden itibaren MHP ise davul zurnalarla halaylar çekmeye başladı bile. Bu da MHP’nin hükumette söz sahibi olacağı anlaşılıyor. İkinci seçenek ise; tamamen geri çekilecek üç muhalafetin birlikte hükümet kurmasına zemin hazırlayacak ve halka verdikleri vaatleri yerine getirmelerini apaçık isteyecek bu sistem Ak Parti’nin erken seçimde başarı oranını arttıracak en doğru yol diye düşünüyorum….Vatandaşa kısa dönemde veremeyecekleri vaatlerde çark edecekleri görülünce bu sistem Ak Partinin işine yarayacak. Gelecek erken seçimde Ak Parti açık ara önde tamamlayacak… Bu da Davutoğlu’nun kızgın ve küskünlerin sebeplerini sorduktan sonra mümkün olacağını tahmin ediyorum.

 

 

Ak Parti Seçmeninin gönlünü kazanması için neler yapmalı ?
Ak Parti önce seçmenleriyle bir bilgi paylaşımı yapacak,belediyelerin tutumlarını en ince noktasına kadar inceleyecek,yetkili müdür ve amirlerin yaklaşımlarını kontrol altına alacak,havaları şişen balonları söndürecek,İnşaat sektörleri, Basın yayın, Müteahitler, Şirketler, Yandaşlara verdikleri destekleri gözden geçirecek, Halkla İlişkiler Basın Yayın Sorumlularını değiştirecek,akraba yakın ilişkilerde olan gerek belediye gerekse şirketlerdeki iş alımlarını engelleyecek. Bunlarla birlikte ivedilikle Toki Konutları’nda söz sahibi olan ve Malikleri sömüren Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Boğaziçi A.Ş Şirketinden insanları kurtaracak, belediye iş alımlarını ihalelerini düzgün ve kontrollü yasaya uygun yaptırılmasını sağlayacak.Kısaca birilerini kalkındıranlara fırsat vermeyecek,her insana eşit mesafede yaklaşılacak,Meclis üyelerine verilen rant gelirler anında kısıtlanacak, kasalarını dolduranların mal varlıkları incelenecek,usülsüz yayınlar ortadan kaldırılacak ve hesap sorulacak! Dayatmalar son bulacak, ilçe teşkilatlarının yerine vatandaşların isteklerine kulak verilecek,temayül yoklamaları dikkate alınacak,vatandaşa özel şikayet hattı açılacak.Emekliye değer verilecek maaşlar düzenlenecek, Asgari ücret normalleşecek.Ev hanımlarına haklar tanınacak V.S. Başlıklardan bazıları bunlar.Acilen dikkat edilmesi gerekenleri ben yazdım, dikkate almak onlara kalmış.

 

 

Şimdi Koalisyon Hükumeti kurmak isteyenlere bir çağrım olacak

 

 

Ellerine böyle bir fırsat geçmişken bir an önce değerlendirmelerini istiyorum…

 

Ölüm var ölüm! Bu fırsat bir daha elinize geçmez.Gelin verdiğiniz vaatleri yerine getirin, halkın ve yandaşlarınızın dediklerine kulak asın. Yıllardır çırpınıp duruyorsunuz. Ne güzel işte! Elinize fırsat geçmiş,değerlendirin benden söylemesi! Yaşınız ilerlemiş,her an ölümü hatırlayıp bir an önce hükümeti kurmanız gerek.Allah muhafaza yaptığınız bir yanlış sizi dibe atar, bir daha değil hükümet meclisin kapısından bile giremezsiniz!

Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HZ. SEVBAN ( radıyallahü anh )

  24 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  BÜYÜKLERİN AYAK İZİNDEN SAHABE HAYATLARI HZ. SEVBAN ( radıyallahü anh ) Eshâb-ı kiramdan, ismi Sevban, künyesi Ebû Abdullah idi. Yemenli Hakemi bin Sa’d bin Himyer’in kölesiydi. Peygamber efendimiz satın alıp, âzad etmiştir. Doğum yeri Yemen olarak bilinmekte ise de, doğum târihi ve vefâtında kaç yaşında olduğu bilinmemektedir. Resûl-i Ekrem ( aleyhisselâm ) kendisini âzad ettiği vakit, “Seni âzad ettim, amma yine gönlümüz beraberdir. Sen bizim ehli beytimizden sayılıyorsun.” buyurmuştu. O da Peygamber efendimizin hizmetinden hiç ayrılm...
 • İnsanlar Sevdikleriyle Beraberdir

  24 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  İnsanlar Sevdikleriyle Beraberdir   Yeryüzünün en son Peygamberi ve tüm insanlığın Peygamberi olan Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) şöyle buyurmuştur;   “Kişi sevdiğiyle beraber haşrolacaktır.”   Evet!   İnsanoğlunun yaratıldığı dünyada sevenleri ve sevdikleriyle beraber olduğu gibi, sonsuz olan ahiret hayatında da sevdikleriyle birlikte olması yücelerin en yücesi olan Cenabı Allah’ın hususi bir lütfudur. Ki bizler de beşer olarak da bunu istememiz gerekir. Neden mi? Çünkü var olan dünya hayatında bir de sonsuzluğu yaşa...
 • İTOGED Kurucu Başkanı Çiğdem Sönmez Bursa Büyük Şehir Belediyesini Ziyaret etti

  24 Ocak 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, KÜLTÜR&SANAT, SÜRMANŞET

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM) alkol ve madde bağımlılığı ile mücadelede yaptığı çalışmalarla bağımlılık alanında uğraş veren Uluslararası vakıfların dikkatini çekmeye başladı. İstanbul Toplumsal Gelişim Derneği Başkanı Çiğdem Sönmez ve ekibi tarafından ziyaret edildi. Ziyarette hazır bulunan GADEM ve merkez çalışanları, yürüttükleri çalışmalar hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. İstanbul’da Beylikdüzü ve Avcılar Belediyesi tarafından açılan merkezlere danışmanlık hizmeti sağladıklarını ...
 • Sənin oyuncaqların varmı?

  23 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Heç bilirsənmi nədir həyat? Bu barədə nə vaxtsa düşünmüsənmi? Yəqin  edirəm, düşünmüsən. HƏYAT – olumdan ölümə qədər uzanmış yolun sinəsidir. O, əzablar şəbəkəsindən ibarət olan CƏHƏNNƏMDİR. Bioloji varlıq olan insanın onun qoynunda özünü gizlədə bilməsidir. Bilirsənmi, necə də çətindir ayaq üstə qala bilmək, həyatda yaşaya bilmək?! Çoooox çətindir, çooooooox. Uşaqlığınız, həmin dövrlər yadınıza gəlirmi? Həmin illəriniz yadınıza düşürmü? Qayğısız keçən illəriniz... Bəli, qayğısız. ... O da uşaq olub, kiçicik, bapbalaca uşaq. Sevgini...
UA-36507442-2