logo

reklam

GEBERMEDEN “BU FIRSATI DEĞERLENDİRİN”ÖLÜM VAR ÖLÜM!


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Bir süre önce yapılan genel seçimde Ak Parti’ye uyarı cezası veren seçmenler beklenti içine girdi. Seçim sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel bir televizyonda yaptığı konuşma küskün seçmenleri bir nebze olsun rahatlatmıştı.

 

Ne demişti Davutoğlu? “Küskün, kızgın ve bizlere oy vermeyen tüm seçmenlerimizi bir bir arayıp nedenlerini soracağız ki ona göre tedbir alalım.” İşte bu söz bir çok kızgın seçmenlere umut ışığı olmuş ancak koalisyon beklentisi içine girince de üzüntülere “keşke elim kırılsaydı da…” demelere neden olmuştu.

 

Gelelim Koalisyon hükumetine…

 

Muhalefet ve Ana muhalefet 12 yılda ilk defa bir şans yakaladı. Genelde Ak Parti ile koalisyon hükumeti kurmak istemeyen muhalefet partileri seçmenine kulak asmadan bildikleri doğrultusunda hareket etmeye başladı. Ak Parti dışında kurulacak hükümletin içinde HDP’nin de olmasına içerlenen Milletvekillerinin bazıları “HDP olursa istifa ederim” sözü bile düşüncelerini değiştirmişe benzemiyor.

 

Ak Parti ise iki seçenek üzerinde durmalı ! Birincisi; Ak Parti Başkanlığı’nda kurulcak hükümette ortak olacak seçmenin de isteği doğrultusunda “MHP” ağır basıyor.Ancak CHP de olabilir diyerek çok fazla başarılı bir hükumet olacağı ön görülmüyor. Neden mi? İşlerin yürümesinde muhalif olan CHP aynı şekilde hükümet ortağı olduğu için daha kolay baskı yapacak. Başkanlık isteyecek,önemli Bakanlıklarda pazarlık yapacak,birçok Bakanlık da değişime gidecek.Anlaşılması pek zor görünen ortaklıktan ülkeye yarar yerine zarar getirecek…Bu günden itibaren MHP ise davul zurnalarla halaylar çekmeye başladı bile. Bu da MHP’nin hükumette söz sahibi olacağı anlaşılıyor. İkinci seçenek ise; tamamen geri çekilecek üç muhalafetin birlikte hükümet kurmasına zemin hazırlayacak ve halka verdikleri vaatleri yerine getirmelerini apaçık isteyecek bu sistem Ak Parti’nin erken seçimde başarı oranını arttıracak en doğru yol diye düşünüyorum….Vatandaşa kısa dönemde veremeyecekleri vaatlerde çark edecekleri görülünce bu sistem Ak Partinin işine yarayacak. Gelecek erken seçimde Ak Parti açık ara önde tamamlayacak… Bu da Davutoğlu’nun kızgın ve küskünlerin sebeplerini sorduktan sonra mümkün olacağını tahmin ediyorum.

 

 

Ak Parti Seçmeninin gönlünü kazanması için neler yapmalı ?
Ak Parti önce seçmenleriyle bir bilgi paylaşımı yapacak,belediyelerin tutumlarını en ince noktasına kadar inceleyecek,yetkili müdür ve amirlerin yaklaşımlarını kontrol altına alacak,havaları şişen balonları söndürecek,İnşaat sektörleri, Basın yayın, Müteahitler, Şirketler, Yandaşlara verdikleri destekleri gözden geçirecek, Halkla İlişkiler Basın Yayın Sorumlularını değiştirecek,akraba yakın ilişkilerde olan gerek belediye gerekse şirketlerdeki iş alımlarını engelleyecek. Bunlarla birlikte ivedilikle Toki Konutları’nda söz sahibi olan ve Malikleri sömüren Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Boğaziçi A.Ş Şirketinden insanları kurtaracak, belediye iş alımlarını ihalelerini düzgün ve kontrollü yasaya uygun yaptırılmasını sağlayacak.Kısaca birilerini kalkındıranlara fırsat vermeyecek,her insana eşit mesafede yaklaşılacak,Meclis üyelerine verilen rant gelirler anında kısıtlanacak, kasalarını dolduranların mal varlıkları incelenecek,usülsüz yayınlar ortadan kaldırılacak ve hesap sorulacak! Dayatmalar son bulacak, ilçe teşkilatlarının yerine vatandaşların isteklerine kulak verilecek,temayül yoklamaları dikkate alınacak,vatandaşa özel şikayet hattı açılacak.Emekliye değer verilecek maaşlar düzenlenecek, Asgari ücret normalleşecek.Ev hanımlarına haklar tanınacak V.S. Başlıklardan bazıları bunlar.Acilen dikkat edilmesi gerekenleri ben yazdım, dikkate almak onlara kalmış.

 

 

Şimdi Koalisyon Hükumeti kurmak isteyenlere bir çağrım olacak

 

 

Ellerine böyle bir fırsat geçmişken bir an önce değerlendirmelerini istiyorum…

 

Ölüm var ölüm! Bu fırsat bir daha elinize geçmez.Gelin verdiğiniz vaatleri yerine getirin, halkın ve yandaşlarınızın dediklerine kulak asın. Yıllardır çırpınıp duruyorsunuz. Ne güzel işte! Elinize fırsat geçmiş,değerlendirin benden söylemesi! Yaşınız ilerlemiş,her an ölümü hatırlayıp bir an önce hükümeti kurmanız gerek.Allah muhafaza yaptığınız bir yanlış sizi dibe atar, bir daha değil hükümet meclisin kapısından bile giremezsiniz!

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
UA-36507442-2