logo

reklam

GEBERMEDEN “BU FIRSATI DEĞERLENDİRİN”ÖLÜM VAR ÖLÜM!


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Bir süre önce yapılan genel seçimde Ak Parti’ye uyarı cezası veren seçmenler beklenti içine girdi. Seçim sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel bir televizyonda yaptığı konuşma küskün seçmenleri bir nebze olsun rahatlatmıştı.

 

Ne demişti Davutoğlu? “Küskün, kızgın ve bizlere oy vermeyen tüm seçmenlerimizi bir bir arayıp nedenlerini soracağız ki ona göre tedbir alalım.” İşte bu söz bir çok kızgın seçmenlere umut ışığı olmuş ancak koalisyon beklentisi içine girince de üzüntülere “keşke elim kırılsaydı da…” demelere neden olmuştu.

 

Gelelim Koalisyon hükumetine…

 

Muhalefet ve Ana muhalefet 12 yılda ilk defa bir şans yakaladı. Genelde Ak Parti ile koalisyon hükumeti kurmak istemeyen muhalefet partileri seçmenine kulak asmadan bildikleri doğrultusunda hareket etmeye başladı. Ak Parti dışında kurulacak hükümletin içinde HDP’nin de olmasına içerlenen Milletvekillerinin bazıları “HDP olursa istifa ederim” sözü bile düşüncelerini değiştirmişe benzemiyor.

 

Ak Parti ise iki seçenek üzerinde durmalı ! Birincisi; Ak Parti Başkanlığı’nda kurulcak hükümette ortak olacak seçmenin de isteği doğrultusunda “MHP” ağır basıyor.Ancak CHP de olabilir diyerek çok fazla başarılı bir hükumet olacağı ön görülmüyor. Neden mi? İşlerin yürümesinde muhalif olan CHP aynı şekilde hükümet ortağı olduğu için daha kolay baskı yapacak. Başkanlık isteyecek,önemli Bakanlıklarda pazarlık yapacak,birçok Bakanlık da değişime gidecek.Anlaşılması pek zor görünen ortaklıktan ülkeye yarar yerine zarar getirecek…Bu günden itibaren MHP ise davul zurnalarla halaylar çekmeye başladı bile. Bu da MHP’nin hükumette söz sahibi olacağı anlaşılıyor. İkinci seçenek ise; tamamen geri çekilecek üç muhalafetin birlikte hükümet kurmasına zemin hazırlayacak ve halka verdikleri vaatleri yerine getirmelerini apaçık isteyecek bu sistem Ak Parti’nin erken seçimde başarı oranını arttıracak en doğru yol diye düşünüyorum….Vatandaşa kısa dönemde veremeyecekleri vaatlerde çark edecekleri görülünce bu sistem Ak Partinin işine yarayacak. Gelecek erken seçimde Ak Parti açık ara önde tamamlayacak… Bu da Davutoğlu’nun kızgın ve küskünlerin sebeplerini sorduktan sonra mümkün olacağını tahmin ediyorum.

 

 

Ak Parti Seçmeninin gönlünü kazanması için neler yapmalı ?
Ak Parti önce seçmenleriyle bir bilgi paylaşımı yapacak,belediyelerin tutumlarını en ince noktasına kadar inceleyecek,yetkili müdür ve amirlerin yaklaşımlarını kontrol altına alacak,havaları şişen balonları söndürecek,İnşaat sektörleri, Basın yayın, Müteahitler, Şirketler, Yandaşlara verdikleri destekleri gözden geçirecek, Halkla İlişkiler Basın Yayın Sorumlularını değiştirecek,akraba yakın ilişkilerde olan gerek belediye gerekse şirketlerdeki iş alımlarını engelleyecek. Bunlarla birlikte ivedilikle Toki Konutları’nda söz sahibi olan ve Malikleri sömüren Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Boğaziçi A.Ş Şirketinden insanları kurtaracak, belediye iş alımlarını ihalelerini düzgün ve kontrollü yasaya uygun yaptırılmasını sağlayacak.Kısaca birilerini kalkındıranlara fırsat vermeyecek,her insana eşit mesafede yaklaşılacak,Meclis üyelerine verilen rant gelirler anında kısıtlanacak, kasalarını dolduranların mal varlıkları incelenecek,usülsüz yayınlar ortadan kaldırılacak ve hesap sorulacak! Dayatmalar son bulacak, ilçe teşkilatlarının yerine vatandaşların isteklerine kulak verilecek,temayül yoklamaları dikkate alınacak,vatandaşa özel şikayet hattı açılacak.Emekliye değer verilecek maaşlar düzenlenecek, Asgari ücret normalleşecek.Ev hanımlarına haklar tanınacak V.S. Başlıklardan bazıları bunlar.Acilen dikkat edilmesi gerekenleri ben yazdım, dikkate almak onlara kalmış.

 

 

Şimdi Koalisyon Hükumeti kurmak isteyenlere bir çağrım olacak

 

 

Ellerine böyle bir fırsat geçmişken bir an önce değerlendirmelerini istiyorum…

 

Ölüm var ölüm! Bu fırsat bir daha elinize geçmez.Gelin verdiğiniz vaatleri yerine getirin, halkın ve yandaşlarınızın dediklerine kulak asın. Yıllardır çırpınıp duruyorsunuz. Ne güzel işte! Elinize fırsat geçmiş,değerlendirin benden söylemesi! Yaşınız ilerlemiş,her an ölümü hatırlayıp bir an önce hükümeti kurmanız gerek.Allah muhafaza yaptığınız bir yanlış sizi dibe atar, bir daha değil hükümet meclisin kapısından bile giremezsiniz!

Share
747 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2