logo

reklam

GEBERMEDEN “BU FIRSATI DEĞERLENDİRİN”ÖLÜM VAR ÖLÜM!


facebooktwitter
Mehmet Derviş CANBEKLİ
mehmetcanbekli@gmail.com

Bir süre önce yapılan genel seçimde Ak Parti’ye uyarı cezası veren seçmenler beklenti içine girdi. Seçim sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel bir televizyonda yaptığı konuşma küskün seçmenleri bir nebze olsun rahatlatmıştı.

 

Ne demişti Davutoğlu? “Küskün, kızgın ve bizlere oy vermeyen tüm seçmenlerimizi bir bir arayıp nedenlerini soracağız ki ona göre tedbir alalım.” İşte bu söz bir çok kızgın seçmenlere umut ışığı olmuş ancak koalisyon beklentisi içine girince de üzüntülere “keşke elim kırılsaydı da…” demelere neden olmuştu.

 

Gelelim Koalisyon hükumetine…

 

Muhalefet ve Ana muhalefet 12 yılda ilk defa bir şans yakaladı. Genelde Ak Parti ile koalisyon hükumeti kurmak istemeyen muhalefet partileri seçmenine kulak asmadan bildikleri doğrultusunda hareket etmeye başladı. Ak Parti dışında kurulacak hükümletin içinde HDP’nin de olmasına içerlenen Milletvekillerinin bazıları “HDP olursa istifa ederim” sözü bile düşüncelerini değiştirmişe benzemiyor.

 

Ak Parti ise iki seçenek üzerinde durmalı ! Birincisi; Ak Parti Başkanlığı’nda kurulcak hükümette ortak olacak seçmenin de isteği doğrultusunda “MHP” ağır basıyor.Ancak CHP de olabilir diyerek çok fazla başarılı bir hükumet olacağı ön görülmüyor. Neden mi? İşlerin yürümesinde muhalif olan CHP aynı şekilde hükümet ortağı olduğu için daha kolay baskı yapacak. Başkanlık isteyecek,önemli Bakanlıklarda pazarlık yapacak,birçok Bakanlık da değişime gidecek.Anlaşılması pek zor görünen ortaklıktan ülkeye yarar yerine zarar getirecek…Bu günden itibaren MHP ise davul zurnalarla halaylar çekmeye başladı bile. Bu da MHP’nin hükumette söz sahibi olacağı anlaşılıyor. İkinci seçenek ise; tamamen geri çekilecek üç muhalafetin birlikte hükümet kurmasına zemin hazırlayacak ve halka verdikleri vaatleri yerine getirmelerini apaçık isteyecek bu sistem Ak Parti’nin erken seçimde başarı oranını arttıracak en doğru yol diye düşünüyorum….Vatandaşa kısa dönemde veremeyecekleri vaatlerde çark edecekleri görülünce bu sistem Ak Partinin işine yarayacak. Gelecek erken seçimde Ak Parti açık ara önde tamamlayacak… Bu da Davutoğlu’nun kızgın ve küskünlerin sebeplerini sorduktan sonra mümkün olacağını tahmin ediyorum.

 

 

Ak Parti Seçmeninin gönlünü kazanması için neler yapmalı ?
Ak Parti önce seçmenleriyle bir bilgi paylaşımı yapacak,belediyelerin tutumlarını en ince noktasına kadar inceleyecek,yetkili müdür ve amirlerin yaklaşımlarını kontrol altına alacak,havaları şişen balonları söndürecek,İnşaat sektörleri, Basın yayın, Müteahitler, Şirketler, Yandaşlara verdikleri destekleri gözden geçirecek, Halkla İlişkiler Basın Yayın Sorumlularını değiştirecek,akraba yakın ilişkilerde olan gerek belediye gerekse şirketlerdeki iş alımlarını engelleyecek. Bunlarla birlikte ivedilikle Toki Konutları’nda söz sahibi olan ve Malikleri sömüren Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Boğaziçi A.Ş Şirketinden insanları kurtaracak, belediye iş alımlarını ihalelerini düzgün ve kontrollü yasaya uygun yaptırılmasını sağlayacak.Kısaca birilerini kalkındıranlara fırsat vermeyecek,her insana eşit mesafede yaklaşılacak,Meclis üyelerine verilen rant gelirler anında kısıtlanacak, kasalarını dolduranların mal varlıkları incelenecek,usülsüz yayınlar ortadan kaldırılacak ve hesap sorulacak! Dayatmalar son bulacak, ilçe teşkilatlarının yerine vatandaşların isteklerine kulak verilecek,temayül yoklamaları dikkate alınacak,vatandaşa özel şikayet hattı açılacak.Emekliye değer verilecek maaşlar düzenlenecek, Asgari ücret normalleşecek.Ev hanımlarına haklar tanınacak V.S. Başlıklardan bazıları bunlar.Acilen dikkat edilmesi gerekenleri ben yazdım, dikkate almak onlara kalmış.

 

 

Şimdi Koalisyon Hükumeti kurmak isteyenlere bir çağrım olacak

 

 

Ellerine böyle bir fırsat geçmişken bir an önce değerlendirmelerini istiyorum…

 

Ölüm var ölüm! Bu fırsat bir daha elinize geçmez.Gelin verdiğiniz vaatleri yerine getirin, halkın ve yandaşlarınızın dediklerine kulak asın. Yıllardır çırpınıp duruyorsunuz. Ne güzel işte! Elinize fırsat geçmiş,değerlendirin benden söylemesi! Yaşınız ilerlemiş,her an ölümü hatırlayıp bir an önce hükümeti kurmanız gerek.Allah muhafaza yaptığınız bir yanlış sizi dibe atar, bir daha değil hükümet meclisin kapısından bile giremezsiniz!

Share
727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
 • Rumların bitmeyen Bizans oyunları

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hayal gücü gerçekten çok iyi çalışıyor. Belli ki Rumların gazına gelmiş gene.  Eide, müzakerelerin yeniden başlaması, Temmuz ayında bir anlaşma sağlanması ve Eylül ayında da referanduma gidilmesi için yol haritası hazırlıyormuş.  Ben bu müzakereler nasıl başlayacak çok merak ediyorum.  10 Şubat günü Kıbrıs Rum Temsilciler Meclisinde “Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması amacıyla 1950 yılında gerçekleştirilen ve sadece Kıbrıslı Rumların katıldıkları referandumun (plebisit) yıldönü...
 • Şükretmek

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aleyhissalatü vesselam Efendimiz buyurdular: “Gökyüzüne baktım ve dua ettim. Gök kapıları açıldı. Cebrail (as) nurlara bürünmüş olduğu halde nazil oldu. Dedi: “Sana Cenab-ı Hak’tan selam ve tahiyye ve ikram hediye getirdim.” Ben ta’zimen selamlarını aldım. Cebrail (as) buyurdular: “Üzerinden şu zırhı çıkar, bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük te’siri vardır.” Peygamber (asm), Cibril-i Emin’e sordu: “Bu duanın te’siri ve hassası yalnız bana mıdır? Yoksa ümmetime de şamil midir? ...
UA-36507442-2