logo

10 Ekim 2015

Fuarlarda,tarım sektörü ve üreticilere,resmi tanıtım ve bilgilendirme yapılacak…

4Gıda güvenilirliğinden arazi bölünmesine, destekleme ve 

      hibelerden, arazi toplulaştırmasına, hayvan sağlığından

        sertifikalı tohuma kadar bir çok güncel konuda 

      üretici, tüketici ve sektör paydaşları bilgilendirilecek…

Halim UTLU

Birçok resmi kurum, özel sektör temsilcisi, yatırımcı ve ziyaretçinin geldiği fuarlara, yeni standıyla katılmaya başlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda güvenilirliğinden arazi bölünmesine, destekleme ve hibelerden, arazi toplulaştırmasına, hayvan sağlığından sertifikalı tohuma kadar bir çok güncel konuda üretici, tüketici ve sektör paydaşlarına ulaşmayı hedefliyor. Bu amaçla fuarlara bölgedeki araştırma enstitüleri, il müdürlüğü ve bakanlık merkezinden görevliler katılmaya başladı.

Sektör ve üreticiye, direk tanıtım ve bilgilendirme

Yapılan çalışmaları vatandaşa anlatmak ve yürüttüğü projelerden en üst seviyede faydalanılmasını sağlamak üzere,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ülke genelinde açılan fuarlarda, daha etkin yer alınması için yeni bir projeyi hayata geçirdi.Üreticilerin bilgi ve teknik yöntemler konusundaki ihtiyaçlarının zamanında ve yerinde karşılanması amacıyla geliştirilen Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesinden(TAR-GEL) sonra,sektöre ve üreticiye direk ulaşacak tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verdiğini açıkladı.

Gıda güvenilirliğinden arazi bölünmesine kadar bilgi

Her türlü mecrayı değerlendiren bakanlıkyeni bir hamle yaparak, birçok resmi kurum, özel sektör temsilcisi, yatırımcı ve ziyaretçinin geldiği fuarlara, yeni standıyla katılıyor. Gıda güvenilirliğinden arazi bölünmesine, destekleme ve hibelerden arazi toplulaştırmasına, hayvan sağlığından sertifikalı tohuma kadar bir çok güncel konuda üretici, tüketici ve sektör paydaşlarına ulaşmayı hedefliyor. Bu amaçla fuarlara bölgedeki araştırma enstitüleri, il müdürlüğü ve bakanlık merkezinden görevliler katılıyor.

Web Tarım TV’den canlı yayın yapılacak

Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’den yapılan açıklamaya göre; Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesince oluşturulan yeni stant, ziyaretçilerin tüm sorularına tek bir noktada cevap verilmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Etkileşimli fuarcılık fikrinin bir yansıması şeklinde uygulamaya konulan yeni stantta, ürün ve hizmetler teşhir edilirken, ayrıca resmi ve özel kurum temsilcileriyle, bu sektörde çalışan veya ilgi duyan vatandaşlar bir araya getiriliyor. 

İlk Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarında kullanılan stantta, interaktif seminerle sektör ve üreticiler bölgeye uygun güncel konularda bilgilendiriliyor. Fuarlardaki bu seminerler, bakanlığın yayın organı Web Tarım TV’den de canlı olarak yayınlanarak, daha geniş kitlelere ulaştırılıyor. 

 

Share
336 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2