logo

26 Mayıs 2016

Fransa’da kaos hakim!

fransa kaos

Fransa’da benzin sıkıntısı baş gösterdi:

Fransa kelimenin tam anlamıyla kaosu yaşıyor! Ülkede benzin sıkıntısı hat safhada. Benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu. Gösterileri grev ve şiddet gölgeledi. Fransa’daki bu kaos ortamı, Hükümet ile sendikaların iş reform paketi üzerindeki anlaşmazlıkları neden oldu.

 

Randale in Frankreich

Sporseverler EURO 2016’dan endişeli!

Gerek Fransız halkı ,gerekse 10 Temmuz’da başlaması beklenen Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak ülkeler ve futbolseverler ülkede yaşanan çatışma ortamından dolayı endişeli!Fransa’da eylemler şiddetlendi – Yeni Hayat Gazetesi

foto

 

Bu şartlarda şampiyonanın gerçekleşip gerçekleşemeyeceği muamma. Güvenlik yetkilileri turnuvanın akıbeti hakkında olumlu ifadelerde bulunmaktan itinayla kaçındıkları gözlerden kaçmadı. Şampiyonasının başlamasına iki hafta gibi kısa bir süre kaldı ama Fransa’da şiddet ve gösteriler tüm hızıyla üstelik büyüyerek devam ediyor.

 

“Eylemler daha da büyüyecek”

Fransa'da polis şiddeti

“ Le Parisien” Gazetesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre Fransız halkının % 56’sı Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında eylemlerin artacağını düşünmektedir.Fransa’da polis şiddeti

“Hükümet geri adım atmıyor”

Sendikalar, öğrenciler ve okul örgütleri yaklaşık üç aydan bu yana ülkede pek sevilmeyen Cumhurbaşkanı François Hollande’nin getirmeye çalıştığı yeni iş yasasına yönelik halkı protesto gösterilerine davet etmekteydi. Hükümet, ülkeyi kaosa sürükleyen yasa tasarısını geri çekmeyi düşünmediğini dün açıklamıştı.

Fransa'da polis şiddeti

Gösterilerde kan döküldü!

Geçen hafta başından itibaren yüzbinlerce Fransız vatandaşı sokakları dökülerek ‘iş yasasını’ protesto ediyor. Gösteriler başlangıçta şiddet içermiyordu ancak bu hafta başından itibaren gösteriler hem yoğunlaştı, hem de gösterilere şiddet karıştı. Polisin çok sert müdahalesi ise ve kan dökülmesine neden oldu.

“Şiddete bir de terör endişesi eklendi”Frankreich: Gewerkschaften blockieren Öleinfuhren

Yetkililer, Paris sokakları ateş altında yanarken terör ihtimalinin de gözden uzak tutulmaması gerektiğini ifade ediyorlar. Terör olasılığı zaten var olan endişeyi artırmaktadır.

Frankreich auf den Barrikaden: So wehrt sich das Land gegen die Arbeitsmarktreform

“Terör saldırısını önlemek için her şeyi yapıyoruz”

İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve yaptığı açıklamada; “olası terör saldırısını önlemek için elimizden geleni yapıyoruz.  Hiç önlem almamak %100 risk demektir. Ancak %100 önlem almak riskin sıfır olduğu anlamına gelmez. “ idadelerini kullandı.

“70000 Binin üzerinde polis EURO 2016’da görev aşacak

Ülkede başgösteren şiddet sarmalından dolayı Euro 2016 kapsamında oynanacak karşılaşmaların güven için tamamlanması için 70 000’inin üzerinde polis, binlerce silahlı asker ve özel güvenlik ekiplerinin görev yapacağı bildirildi.

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL


Etiketler:
Share
685 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2