logo

FLAŞ FLAŞ FLAŞ! AK Parti’nin eski A takımına suç duyurusu!

IMG-20160803-WA0003

Av.Burak Bekiroğlu AK Parti eski genel başkan yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Hüseyin Çelik,Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında Paralel Yapı yapılanması,FETÖ Silahlı Terör Örgütü Yöneticiliği isnadıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusuna bulundu

AK Parti eski üst düzey yöneticileri hakkında isnat edilen suçlamalar arasında; 1-Silahlı terör örgütünün amaçları ve prensipleri doğrultusunda TBMM’de yasama faaliyetleri yürütmek.

2- Silahlı Terör Örgütü ile fikir ve eylem birliği içerisinde örgütlr irtibatlı olarak,örgüt mensuplarını darbeye zemin hazırlamak için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kademelerine yerleştirilmesini sağlamak.

3- 1. Ve 2. Madde de yazan faaliyetler neticesinde Anayasal Düzeni Bozmaya Teşebbüs,Ülke Kaos ortamı çıkarmaya teşebbüs ve Hükümetin görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek.

4- 5237 Sayılı Kanunun Vatana İhanet Kapsamında ki 309 ve devamı maddeleri, ( 309-339).maddeler arası). Yer almaktadır.

IMG-20160803-WA0003Suç duyurusunda:

1- Şüpheliler hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne,Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne , Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne ve Meclis Araştırma Komisyonuna dilekçenin ayrı ayrı havale edilerek,adı geçen şüpheliler hakkında gerekli araştırmanın yapılmasına,

2- Şüphelilerin FETÖ Silahlı Terör Örgütü ile müsnet suçlardan bağlantılarının çıkması halinde; şüphelilerinn evlerinde,işyerlerinde,araçlarında ve çantalarında arama yapılarak suç unsuru belgelere,cep telefonlarına ve suç aletlerine el konulmasına,şüphelilerin cep telefon ve bilgisayarlarının imajları alınarak dosyaya delil olarak eklenmesine, kuvvetli suç şüphesinin varlığı halinda şüphelilerle ilgili gereğinin yapılması talep edilmektedir.

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL HABERİ

 

 

Etiketler:
Share
1905 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2