logo

reklam

Firavun Zamanında Yusuf (a.s) İçin Verilen Mahkeme Kararı Bugün Tekrar Ediliyor


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com
Firavunların zamanında Yusuf (a.s) için verilen mahkeme kararı bugün de aynı şekilde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilmektedir.
Mısırı Ülkesinde 2013 yılında darbeci Abdülfettah Said Hüseyin Halil el Sisi tarafından yapılan darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ve 100’lerce din kardeşleriyle birlikte idam cezasına mahkum edildi. 
Arap dünyasında öyle ki insanlıktan nasiplerini alanlar çok ama çok azdır. Görünen o dur ki; Arap dünyasında bir tane burgiba gibi bir adam ortaya çıkmayacaktır.
Mısır’ın eski cumhurbaşkanı (ki gönlümüzde hep cumhurbaşkanı olan) Muhammed Mursi’nin idam kararı aslında beklenen bir karardı. Biliyoruz ki Suudi Arabistan’la birlikte Katar ülkesinin idamların durdurulmasına taraf olarak görülmektedirler. Bunlarla birlikte diğer Arap ülkelerinin bu idamlarla ilgili olarak genel manada hiçbir tepki ve tutumları yok. Bunlar onaylamazlarsa dahi yinede hiçbir şekilde yüksek bir sesle dile getirmiyorlar.
29 Ağustos 1966 yılında Mısırlı olan Seyyid Kutup idam edildiği zaman “Burgiba” bile bu idamlara başkaldırmış ve karşı çıkmıştı. Hepinizin farkında olması gerekir ki Arap dünyasında bugün Seyyid Kutub’un idamına karşı çıkan bir Habib Burgiba bile yok. 
Mısır Ülkesi batı dünyası için son derece önemlidir. Batı için Mısır insanların haklarından ziyade stratejik önemi fazla olan ve de ön planda olan farklı bir ülkedir. Tabi burada ki halk şuanda sindirilmiş bir durumda.
Sisi cuntası tarafından darbe yoluyla görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi hakkında idam cezasının verilmesine ilk tepki de biliyorsunuz ki Hamas ve İhva’dan geldi.
Burada bütün mısır halkının ve de bütün Müslümanların görmesi gereken bir konu vardır.
Mısır ülkesinde ki mısır mahkemeleri hala geçmişten gelen ve de Yusuf (a.s) bile yargılayan o firavun kültürü etkinliği devam ettirilmektedir.
Hepimizin de bildiği gibi bugün Muhammed Mursiyle beraber idam kararları verilen bir çok Filistinli kardeşlerimiz de var. Tabi bunların bir kısmı da Siyonist İsrail’in zindanlarında esir tutuluyorlar. Bu Filistinli Müslüman kardeşlerimizden bazıları 96 yılından beri bu zindanlarda esir tutuluyorlar. Tabi bu Filistinli kardeşlerimizden bazıları da Siyonist İsrail’in son Gazze saldırılarında şehit olmuş isimlerde vardır. Bu cuntacılar, insanlıktan zerre kadar nasiplerini almamışlar. Firavun dölünden hepsi. Düşünebiliyor musunuz ya Gazze saldırılarında şehit olan kardeşlerimize bile idam kararını çıkarmışlar. İşte bu firavun dölleri bu kadar lanetlenmişler. 
Bugün çıkan idam kararları, cuntacıların iflasın eşiğinde oldukları skandal kararlardır. Hamas ve de ihvan üyesi olan tüm herkese idam cezası çıkarılıyor. Tabi burada Mısır’ın kadim tarihi boyunca seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye de idam kararı çıkarılmışlar. Bu sebepledir ki Muhammed Mursi’ye verilen bu idam kararı Mısır halkına, bütün Müslümanlığa verilmiş bir idam kararıdır.
Tarihi okuyan bilir ki Firavunların zamanlarında Yusuf (a.s) için de verilen mahkeme kararları sanki tarihin bir cilvesi gibi tekrar tekrar devam etmektedir. 
Müslümanların pusulası olup, son kitap olan Kutsal Kuran’ı Kerim kitabımızda KINANAN TEK MAHKEME MISIR MAHKEMESİDİR. 
Bugün verilen idam kararlarında Firavun kültürünün Mısır mahkemelerinde hala etkin olduğu ve de hüküm sürdüğü gerçeğini içerisinde barındırmaktadır.
Son olarak şunu belirtmek ve de söylemek isterim.
Öncelikle bu idam kararının infazla sonuçlanmayacağını düşünmek istiyorum. Tabi burada özellikle eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi gibi Mısır halkının yüzde 52 oyunu almış ve de o kutsal görevinden amerikan uşaklarının yaptıkları darbeyle uzaklaştırılmış birinin idamı yıllarca üstesinden gelinmeyecek bir konu olacağından fazlasıyla eminim. 
Umuyorum ki bu karar tashih edilir. Öyle ki Mısır halkı zaten yapılan tüm haksızlıklara kültürel olarak tepki verebilen bir halk değildir. Şunu da belirtmek isterim ki; Rabia katliamı sonrasında mısır halkı ciddi baskılar altında tutuluyorlar.
Bu idam kararıyla şu an ki 90 milyonluk Mısır halkı tamamen hiçe sayılmaktadır. 
Firavunlar tarafından, mazlum insanlara verilen bu idam kararını lanetliyorum.
Zalimler için yaşasın cehennem!
” Mehmet KIZILKAYA “
 

 

Share
522 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
 • TERÖR SİVİLLERİ VURMAKTADIR

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TERÖR     SİVİLLERİ   VURMAKTADIR Dünya üzerinde, terör olayları alabildiğine, devam etmektedir. Dünyayı yöneten güçler; sözde, kınamalar, yapsalar da; terörün devam etmesinden, mutlu gibi gözükmektedirler. Şu an Güney sınırımızdaki, tüm olaylar bunun en güzel delilidir. O coğrafyaya, kilometrelerce uzakta olan tüm güçler; sahne alabilmek için; bir birleri ile yarışmaktadırlar. Sonuçta; tüm Dünyaya silah satan ve o, satıştan yüklü bir miktarda para kazanan devletler; Dünyayı yönetmeye talip olan, devletlerdir. Üstelik, o bölgenin yer altı ze...
 • ÇANAKKALE RUHU CANLI TUTULMALI

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Papatya Yayınlarından Mustafa Turan’ın "Destanlaşan Çanakkale"  kitabında anlatılanlara göre, yıllar önce eğitim sistemimizi incelemek üzere Japonya’dan bir heyet Türkiye’ye gelir. İnceleme tamamlandıktan sonra MEB yetkilileri, Japon heyetinden hiç beklemedikleri bir tepki almıştır. Konuk heyetin, dönemin Başbakanı rahmetli Turgut Özal’ın huzurunda dile getirdikleri acı gerçek şöyledir: “Türk eğitim sisteminde milli ruh yok...” Sonra şöyle devam etmişler: “Biz, eğitime şok testler uygulayarak başlarız. Önce çocukları uçak kadar hızlı gid...
UA-36507442-2