logo

reklam

Firavun Zamanında Yusuf (a.s) İçin Verilen Mahkeme Kararı Bugün Tekrar Ediliyor


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com
Firavunların zamanında Yusuf (a.s) için verilen mahkeme kararı bugün de aynı şekilde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilmektedir.
Mısırı Ülkesinde 2013 yılında darbeci Abdülfettah Said Hüseyin Halil el Sisi tarafından yapılan darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ve 100’lerce din kardeşleriyle birlikte idam cezasına mahkum edildi. 
Arap dünyasında öyle ki insanlıktan nasiplerini alanlar çok ama çok azdır. Görünen o dur ki; Arap dünyasında bir tane burgiba gibi bir adam ortaya çıkmayacaktır.
Mısır’ın eski cumhurbaşkanı (ki gönlümüzde hep cumhurbaşkanı olan) Muhammed Mursi’nin idam kararı aslında beklenen bir karardı. Biliyoruz ki Suudi Arabistan’la birlikte Katar ülkesinin idamların durdurulmasına taraf olarak görülmektedirler. Bunlarla birlikte diğer Arap ülkelerinin bu idamlarla ilgili olarak genel manada hiçbir tepki ve tutumları yok. Bunlar onaylamazlarsa dahi yinede hiçbir şekilde yüksek bir sesle dile getirmiyorlar.
29 Ağustos 1966 yılında Mısırlı olan Seyyid Kutup idam edildiği zaman “Burgiba” bile bu idamlara başkaldırmış ve karşı çıkmıştı. Hepinizin farkında olması gerekir ki Arap dünyasında bugün Seyyid Kutub’un idamına karşı çıkan bir Habib Burgiba bile yok. 
Mısır Ülkesi batı dünyası için son derece önemlidir. Batı için Mısır insanların haklarından ziyade stratejik önemi fazla olan ve de ön planda olan farklı bir ülkedir. Tabi burada ki halk şuanda sindirilmiş bir durumda.
Sisi cuntası tarafından darbe yoluyla görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi hakkında idam cezasının verilmesine ilk tepki de biliyorsunuz ki Hamas ve İhva’dan geldi.
Burada bütün mısır halkının ve de bütün Müslümanların görmesi gereken bir konu vardır.
Mısır ülkesinde ki mısır mahkemeleri hala geçmişten gelen ve de Yusuf (a.s) bile yargılayan o firavun kültürü etkinliği devam ettirilmektedir.
Hepimizin de bildiği gibi bugün Muhammed Mursiyle beraber idam kararları verilen bir çok Filistinli kardeşlerimiz de var. Tabi bunların bir kısmı da Siyonist İsrail’in zindanlarında esir tutuluyorlar. Bu Filistinli Müslüman kardeşlerimizden bazıları 96 yılından beri bu zindanlarda esir tutuluyorlar. Tabi bu Filistinli kardeşlerimizden bazıları da Siyonist İsrail’in son Gazze saldırılarında şehit olmuş isimlerde vardır. Bu cuntacılar, insanlıktan zerre kadar nasiplerini almamışlar. Firavun dölünden hepsi. Düşünebiliyor musunuz ya Gazze saldırılarında şehit olan kardeşlerimize bile idam kararını çıkarmışlar. İşte bu firavun dölleri bu kadar lanetlenmişler. 
Bugün çıkan idam kararları, cuntacıların iflasın eşiğinde oldukları skandal kararlardır. Hamas ve de ihvan üyesi olan tüm herkese idam cezası çıkarılıyor. Tabi burada Mısır’ın kadim tarihi boyunca seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye de idam kararı çıkarılmışlar. Bu sebepledir ki Muhammed Mursi’ye verilen bu idam kararı Mısır halkına, bütün Müslümanlığa verilmiş bir idam kararıdır.
Tarihi okuyan bilir ki Firavunların zamanlarında Yusuf (a.s) için de verilen mahkeme kararları sanki tarihin bir cilvesi gibi tekrar tekrar devam etmektedir. 
Müslümanların pusulası olup, son kitap olan Kutsal Kuran’ı Kerim kitabımızda KINANAN TEK MAHKEME MISIR MAHKEMESİDİR. 
Bugün verilen idam kararlarında Firavun kültürünün Mısır mahkemelerinde hala etkin olduğu ve de hüküm sürdüğü gerçeğini içerisinde barındırmaktadır.
Son olarak şunu belirtmek ve de söylemek isterim.
Öncelikle bu idam kararının infazla sonuçlanmayacağını düşünmek istiyorum. Tabi burada özellikle eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi gibi Mısır halkının yüzde 52 oyunu almış ve de o kutsal görevinden amerikan uşaklarının yaptıkları darbeyle uzaklaştırılmış birinin idamı yıllarca üstesinden gelinmeyecek bir konu olacağından fazlasıyla eminim. 
Umuyorum ki bu karar tashih edilir. Öyle ki Mısır halkı zaten yapılan tüm haksızlıklara kültürel olarak tepki verebilen bir halk değildir. Şunu da belirtmek isterim ki; Rabia katliamı sonrasında mısır halkı ciddi baskılar altında tutuluyorlar.
Bu idam kararıyla şu an ki 90 milyonluk Mısır halkı tamamen hiçe sayılmaktadır. 
Firavunlar tarafından, mazlum insanlara verilen bu idam kararını lanetliyorum.
Zalimler için yaşasın cehennem!
” Mehmet KIZILKAYA “
 

 

Share
498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
 • TEVHÎD ve MÂRİFET

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TEVHÎD ve MÂRİFET Tevhîd, kadîm olanı (başı ve başlangıcı olmayanı), hâdis (sonradan) olandan ayırmak ve bundan (hâdis olandan) O’na (kadîm olana) yönelmektir. Kadîm olan yalnızca Allah Teâlâ olduğu için, tevhîd yalnızca O’nu görmek ve O’nu duymaktır. O’nunla birlikte hâdis olan şeyleri ve hatta kendi varlığını da görüp hisseden bir kimse, farklı mahiyetteki iki şeyi görüp duyduğu için tevhîd’ten uzaklaşmış ve ikiliği kabul etmiş olur. Kadîm ile hâdisin mahiyetleri birbirinden farklı oldukları için, hâdisin özellik ve sıfatları olan şekillilik...
 • Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Başkanlık sistemi yeryüzünde modern olup demokratik siyasetin zeminini en iyi şekilde kabul edendir. Siyasi düzlemde “Başkanlık Sistemi’ne” bakıldığı zaman Türkiye Cumhuriyeti milletinin egemenliğine yaslanan demokratik bir yönetim şeklidir. Bundan dolayı başkanlık sistemi, parlamenter sistem ve yarı olan başkanlıkla beraber modern demokratik bir yönetim sistemini ortaya koymaktadır.   Başkanlık sistemi diğer sistemlerin hepsinden apayrı ve doğru olan bir yönetim sistemidir. Başkanlık sistemi, yarı başkanlık ve parlamenter sistemlerden ço...
 • Cenevre depremi

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Bir hafta öncesinden Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Kocias tarafından sabote edileceğini yazdığım ve televizyonlarda da dile getirdiğim Cenevre Konferansı sonrasında, Rum lider Nikos Anastasiadis’in twitter mesajlarına göz attım, Rum tarafında neler olup bittiğini ve nelerin konuşulduğunu öğrenmek için. Bu yazımı yazana kadar Rum lider Nikos Anastasiadis’in attığı son yedi tweet aynen aşağıdaki gibi. 1 Aralık günü, Kıbrıs için yapılacak müzakerelerde karar almak yönünde sorumluluk aldım. Sonuçlar bu kararı desteklemektedir. Garantilerin...
UA-36507442-2