logo

reklam

Firavun Zamanında Yusuf (a.s) İçin Verilen Mahkeme Kararı Bugün Tekrar Ediliyor


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com
Firavunların zamanında Yusuf (a.s) için verilen mahkeme kararı bugün de aynı şekilde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilmektedir.
Mısırı Ülkesinde 2013 yılında darbeci Abdülfettah Said Hüseyin Halil el Sisi tarafından yapılan darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ve 100’lerce din kardeşleriyle birlikte idam cezasına mahkum edildi. 
Arap dünyasında öyle ki insanlıktan nasiplerini alanlar çok ama çok azdır. Görünen o dur ki; Arap dünyasında bir tane burgiba gibi bir adam ortaya çıkmayacaktır.
Mısır’ın eski cumhurbaşkanı (ki gönlümüzde hep cumhurbaşkanı olan) Muhammed Mursi’nin idam kararı aslında beklenen bir karardı. Biliyoruz ki Suudi Arabistan’la birlikte Katar ülkesinin idamların durdurulmasına taraf olarak görülmektedirler. Bunlarla birlikte diğer Arap ülkelerinin bu idamlarla ilgili olarak genel manada hiçbir tepki ve tutumları yok. Bunlar onaylamazlarsa dahi yinede hiçbir şekilde yüksek bir sesle dile getirmiyorlar.
29 Ağustos 1966 yılında Mısırlı olan Seyyid Kutup idam edildiği zaman “Burgiba” bile bu idamlara başkaldırmış ve karşı çıkmıştı. Hepinizin farkında olması gerekir ki Arap dünyasında bugün Seyyid Kutub’un idamına karşı çıkan bir Habib Burgiba bile yok. 
Mısır Ülkesi batı dünyası için son derece önemlidir. Batı için Mısır insanların haklarından ziyade stratejik önemi fazla olan ve de ön planda olan farklı bir ülkedir. Tabi burada ki halk şuanda sindirilmiş bir durumda.
Sisi cuntası tarafından darbe yoluyla görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi hakkında idam cezasının verilmesine ilk tepki de biliyorsunuz ki Hamas ve İhva’dan geldi.
Burada bütün mısır halkının ve de bütün Müslümanların görmesi gereken bir konu vardır.
Mısır ülkesinde ki mısır mahkemeleri hala geçmişten gelen ve de Yusuf (a.s) bile yargılayan o firavun kültürü etkinliği devam ettirilmektedir.
Hepimizin de bildiği gibi bugün Muhammed Mursiyle beraber idam kararları verilen bir çok Filistinli kardeşlerimiz de var. Tabi bunların bir kısmı da Siyonist İsrail’in zindanlarında esir tutuluyorlar. Bu Filistinli Müslüman kardeşlerimizden bazıları 96 yılından beri bu zindanlarda esir tutuluyorlar. Tabi bu Filistinli kardeşlerimizden bazıları da Siyonist İsrail’in son Gazze saldırılarında şehit olmuş isimlerde vardır. Bu cuntacılar, insanlıktan zerre kadar nasiplerini almamışlar. Firavun dölünden hepsi. Düşünebiliyor musunuz ya Gazze saldırılarında şehit olan kardeşlerimize bile idam kararını çıkarmışlar. İşte bu firavun dölleri bu kadar lanetlenmişler. 
Bugün çıkan idam kararları, cuntacıların iflasın eşiğinde oldukları skandal kararlardır. Hamas ve de ihvan üyesi olan tüm herkese idam cezası çıkarılıyor. Tabi burada Mısır’ın kadim tarihi boyunca seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye de idam kararı çıkarılmışlar. Bu sebepledir ki Muhammed Mursi’ye verilen bu idam kararı Mısır halkına, bütün Müslümanlığa verilmiş bir idam kararıdır.
Tarihi okuyan bilir ki Firavunların zamanlarında Yusuf (a.s) için de verilen mahkeme kararları sanki tarihin bir cilvesi gibi tekrar tekrar devam etmektedir. 
Müslümanların pusulası olup, son kitap olan Kutsal Kuran’ı Kerim kitabımızda KINANAN TEK MAHKEME MISIR MAHKEMESİDİR. 
Bugün verilen idam kararlarında Firavun kültürünün Mısır mahkemelerinde hala etkin olduğu ve de hüküm sürdüğü gerçeğini içerisinde barındırmaktadır.
Son olarak şunu belirtmek ve de söylemek isterim.
Öncelikle bu idam kararının infazla sonuçlanmayacağını düşünmek istiyorum. Tabi burada özellikle eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi gibi Mısır halkının yüzde 52 oyunu almış ve de o kutsal görevinden amerikan uşaklarının yaptıkları darbeyle uzaklaştırılmış birinin idamı yıllarca üstesinden gelinmeyecek bir konu olacağından fazlasıyla eminim. 
Umuyorum ki bu karar tashih edilir. Öyle ki Mısır halkı zaten yapılan tüm haksızlıklara kültürel olarak tepki verebilen bir halk değildir. Şunu da belirtmek isterim ki; Rabia katliamı sonrasında mısır halkı ciddi baskılar altında tutuluyorlar.
Bu idam kararıyla şu an ki 90 milyonluk Mısır halkı tamamen hiçe sayılmaktadır. 
Firavunlar tarafından, mazlum insanlara verilen bu idam kararını lanetliyorum.
Zalimler için yaşasın cehennem!
” Mehmet KIZILKAYA “
 

 

Share
444 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Batı’nın uzun vadeli Orta Doğu Planları

  28 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu hafta peş peşe ve eş zamanlı olarak iki kitap okuyorum. Benim ilgi alanıma, okuma zevkime ve kültürüme göre her ikisi de müthiş kitaplar. Adeta birer hazine değerindeler. Herhalde birkaç kez daha okur ve içlerindeki püf noktalarını yakalarım. Birinci kitabım, Garbiyat Enstitüsü’nün kitabı. Yazarı benim aynı zamanda kıymetli bir dostum olan Dr. Yalçın Koçak. Yalçın kardeşim benim gibi bir İnşaat Mühendisi ve olayları, mühendislerin alışık oldukları şekilde dört bir tarafından bakarak ve iyice inceleyerek değerlendiriyor. Gözünde at gözlüğü...
 • VEYSEL KARANİDEN DUA İSTEMEK

  27 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Veysel Karani'den Dua isteyen Hz. Ömer ve Hz. Ali benim örneğim. .................................................. ................................ Ebu Hureyre’nin naklettiğine göre, Allah’ın Resulü ashabıyla birlikte iken kendisine şöyle dedi: “Yarın cennet ehlinden biri seninle birlikte namaz kılacak.” Ebu Hureyre şöyle anlatıyor: Bu kişiyi görmek için büyük bir istek duydum. Böylece gidip Resulallah’ın (sav) arkasında namaz kıldım ve herkes çıkıncaya kadar mescidde bekledim. O sırada kara bir adam öne doğru geldi. Tek parça bir giysi...
 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
UA-36507442-2