logo

Firavun Zamanında Yusuf (a.s) İçin Verilen Mahkeme Kararı Bugün Tekrar Ediliyor


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com
Firavunların zamanında Yusuf (a.s) için verilen mahkeme kararı bugün de aynı şekilde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilmektedir.
Mısırı Ülkesinde 2013 yılında darbeci Abdülfettah Said Hüseyin Halil el Sisi tarafından yapılan darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ve 100’lerce din kardeşleriyle birlikte idam cezasına mahkum edildi. 
Arap dünyasında öyle ki insanlıktan nasiplerini alanlar çok ama çok azdır. Görünen o dur ki; Arap dünyasında bir tane burgiba gibi bir adam ortaya çıkmayacaktır.
Mısır’ın eski cumhurbaşkanı (ki gönlümüzde hep cumhurbaşkanı olan) Muhammed Mursi’nin idam kararı aslında beklenen bir karardı. Biliyoruz ki Suudi Arabistan’la birlikte Katar ülkesinin idamların durdurulmasına taraf olarak görülmektedirler. Bunlarla birlikte diğer Arap ülkelerinin bu idamlarla ilgili olarak genel manada hiçbir tepki ve tutumları yok. Bunlar onaylamazlarsa dahi yinede hiçbir şekilde yüksek bir sesle dile getirmiyorlar.
29 Ağustos 1966 yılında Mısırlı olan Seyyid Kutup idam edildiği zaman “Burgiba” bile bu idamlara başkaldırmış ve karşı çıkmıştı. Hepinizin farkında olması gerekir ki Arap dünyasında bugün Seyyid Kutub’un idamına karşı çıkan bir Habib Burgiba bile yok. 
Mısır Ülkesi batı dünyası için son derece önemlidir. Batı için Mısır insanların haklarından ziyade stratejik önemi fazla olan ve de ön planda olan farklı bir ülkedir. Tabi burada ki halk şuanda sindirilmiş bir durumda.
Sisi cuntası tarafından darbe yoluyla görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi hakkında idam cezasının verilmesine ilk tepki de biliyorsunuz ki Hamas ve İhva’dan geldi.
Burada bütün mısır halkının ve de bütün Müslümanların görmesi gereken bir konu vardır.
Mısır ülkesinde ki mısır mahkemeleri hala geçmişten gelen ve de Yusuf (a.s) bile yargılayan o firavun kültürü etkinliği devam ettirilmektedir.
Hepimizin de bildiği gibi bugün Muhammed Mursiyle beraber idam kararları verilen bir çok Filistinli kardeşlerimiz de var. Tabi bunların bir kısmı da Siyonist İsrail’in zindanlarında esir tutuluyorlar. Bu Filistinli Müslüman kardeşlerimizden bazıları 96 yılından beri bu zindanlarda esir tutuluyorlar. Tabi bu Filistinli kardeşlerimizden bazıları da Siyonist İsrail’in son Gazze saldırılarında şehit olmuş isimlerde vardır. Bu cuntacılar, insanlıktan zerre kadar nasiplerini almamışlar. Firavun dölünden hepsi. Düşünebiliyor musunuz ya Gazze saldırılarında şehit olan kardeşlerimize bile idam kararını çıkarmışlar. İşte bu firavun dölleri bu kadar lanetlenmişler. 
Bugün çıkan idam kararları, cuntacıların iflasın eşiğinde oldukları skandal kararlardır. Hamas ve de ihvan üyesi olan tüm herkese idam cezası çıkarılıyor. Tabi burada Mısır’ın kadim tarihi boyunca seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye de idam kararı çıkarılmışlar. Bu sebepledir ki Muhammed Mursi’ye verilen bu idam kararı Mısır halkına, bütün Müslümanlığa verilmiş bir idam kararıdır.
Tarihi okuyan bilir ki Firavunların zamanlarında Yusuf (a.s) için de verilen mahkeme kararları sanki tarihin bir cilvesi gibi tekrar tekrar devam etmektedir. 
Müslümanların pusulası olup, son kitap olan Kutsal Kuran’ı Kerim kitabımızda KINANAN TEK MAHKEME MISIR MAHKEMESİDİR. 
Bugün verilen idam kararlarında Firavun kültürünün Mısır mahkemelerinde hala etkin olduğu ve de hüküm sürdüğü gerçeğini içerisinde barındırmaktadır.
Son olarak şunu belirtmek ve de söylemek isterim.
Öncelikle bu idam kararının infazla sonuçlanmayacağını düşünmek istiyorum. Tabi burada özellikle eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi gibi Mısır halkının yüzde 52 oyunu almış ve de o kutsal görevinden amerikan uşaklarının yaptıkları darbeyle uzaklaştırılmış birinin idamı yıllarca üstesinden gelinmeyecek bir konu olacağından fazlasıyla eminim. 
Umuyorum ki bu karar tashih edilir. Öyle ki Mısır halkı zaten yapılan tüm haksızlıklara kültürel olarak tepki verebilen bir halk değildir. Şunu da belirtmek isterim ki; Rabia katliamı sonrasında mısır halkı ciddi baskılar altında tutuluyorlar.
Bu idam kararıyla şu an ki 90 milyonluk Mısır halkı tamamen hiçe sayılmaktadır. 
Firavunlar tarafından, mazlum insanlara verilen bu idam kararını lanetliyorum.
Zalimler için yaşasın cehennem!
” Mehmet KIZILKAYA “
 

 

Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümmetin namusu olan Mescid-i Aksa öksüz ve yetim!

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  14 asırdır İslam’ın Haremi, Müslümanların izzeti, onuru ve namusu olan ve içinde Mescid-i Aksa’yı barındıran üç Harem-i Şerifinden birinin de yer aldığı kutsal topraklar Kudüs-ü Şerif; üzerine ölü toprağı atılmış, onur ve haysiyetlerini küresel güçlere satmış rejimlerinin ihanetleri nedeniyle yaklaşık 50 yıldır ‘Siyonist’ eli kanlı İsrail’in işgali altında. İsrail, İslam dünyasının basiretsizliği ve korkaklığından yararlanarak geçtiğimiz Cuma günü 50 yıllık işgalini bir adım daha öteye taşıdı. 50 yıllık işgal tarihinde ilk kez Mescid-i Aksa,...
 • ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞTİR

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  URFAspor 2017 yılında bir alt lige düşmemiştir. URFAspor 2012 yılında küme düşmüstur. Evet...! Aslında şampiyon olduğu yıl küme düşmüştü. Siyasetin...Spora girdiği yıl...2013 yılında...Herkesin bildiği ama ses çıkarmadığı yıl. Sebeb olanlar kebab oldu ama olan URFAspora oldu. İşte o yıl URFAsporun adı, URFAsiyasetspor olmuştur. 2017 yılı..Şike'nın belgeleri ispatlı... Bizle ilgisi yok denilen adamın malum külübün resmi müdürü ispatlı. Etik..Adalet...Hukuk derken... Reisin meşhur deyimi devreye giriyor... " Atı ala...
 • Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM..

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM.. İbrâhim aleyhisselâm putlarını paramparça ettiği cahil kavminin hâlâ putların âcizliğini göremeyip akıllarını kullanmamaları karşısında hayretler içinde kaldı ve onlara, “Size de, Allah'ı bırakıp taptıklarınıza da yuh olsun! Hala aklınızı başınıza almayacak mısınız?” diye seslendi. Buna karşılık kavminin önde gelen zalimleri: “..’Eğer bir şey yapacaksanız, İbrâhim’i ateşe atıp yakın, böylece ilahlarınıza yardım edin!’ dediler.” Böylece zalimler Hz. İbrâhim aleyhisselâm hakkında tuzak kurup plan yaptılar...
 • Milletin Akıl ve Feraseti Darbeye Dur Dedi

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Akıl, düşünme, muhakeme ve doğruyu yanlıştan ayırma melekesi olmakla beraber, bunun fert olarak herkeste aynı olması gerekmez. Burada esas olan aklı iyi ve yerinde kullanabilmektir. Bu da aynı zamanda bir metot ve yöntem bilim işidir.   Akıl, ister Descartes’in dediği gibi bazı fikirleri ister birlikte getirsin, isterse getirmesin; bu meleke eşya ile münasebetlere girdikçe yani tecrübe kazandıkça gelişir; muhteva kazanır. Mühim olan bu muhtevayı nasıl ve nereden kazandığıdır. Aklın çalışması, zihnin faaliyeti demektir. Zihnin çalışma...
UA-36507442-2