logo

reklam

Firavun Zamanında Yusuf (a.s) İçin Verilen Mahkeme Kararı Bugün Tekrar Ediliyor


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com
Firavunların zamanında Yusuf (a.s) için verilen mahkeme kararı bugün de aynı şekilde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilmektedir.
Mısırı Ülkesinde 2013 yılında darbeci Abdülfettah Said Hüseyin Halil el Sisi tarafından yapılan darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ve 100’lerce din kardeşleriyle birlikte idam cezasına mahkum edildi. 
Arap dünyasında öyle ki insanlıktan nasiplerini alanlar çok ama çok azdır. Görünen o dur ki; Arap dünyasında bir tane burgiba gibi bir adam ortaya çıkmayacaktır.
Mısır’ın eski cumhurbaşkanı (ki gönlümüzde hep cumhurbaşkanı olan) Muhammed Mursi’nin idam kararı aslında beklenen bir karardı. Biliyoruz ki Suudi Arabistan’la birlikte Katar ülkesinin idamların durdurulmasına taraf olarak görülmektedirler. Bunlarla birlikte diğer Arap ülkelerinin bu idamlarla ilgili olarak genel manada hiçbir tepki ve tutumları yok. Bunlar onaylamazlarsa dahi yinede hiçbir şekilde yüksek bir sesle dile getirmiyorlar.
29 Ağustos 1966 yılında Mısırlı olan Seyyid Kutup idam edildiği zaman “Burgiba” bile bu idamlara başkaldırmış ve karşı çıkmıştı. Hepinizin farkında olması gerekir ki Arap dünyasında bugün Seyyid Kutub’un idamına karşı çıkan bir Habib Burgiba bile yok. 
Mısır Ülkesi batı dünyası için son derece önemlidir. Batı için Mısır insanların haklarından ziyade stratejik önemi fazla olan ve de ön planda olan farklı bir ülkedir. Tabi burada ki halk şuanda sindirilmiş bir durumda.
Sisi cuntası tarafından darbe yoluyla görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi hakkında idam cezasının verilmesine ilk tepki de biliyorsunuz ki Hamas ve İhva’dan geldi.
Burada bütün mısır halkının ve de bütün Müslümanların görmesi gereken bir konu vardır.
Mısır ülkesinde ki mısır mahkemeleri hala geçmişten gelen ve de Yusuf (a.s) bile yargılayan o firavun kültürü etkinliği devam ettirilmektedir.
Hepimizin de bildiği gibi bugün Muhammed Mursiyle beraber idam kararları verilen bir çok Filistinli kardeşlerimiz de var. Tabi bunların bir kısmı da Siyonist İsrail’in zindanlarında esir tutuluyorlar. Bu Filistinli Müslüman kardeşlerimizden bazıları 96 yılından beri bu zindanlarda esir tutuluyorlar. Tabi bu Filistinli kardeşlerimizden bazıları da Siyonist İsrail’in son Gazze saldırılarında şehit olmuş isimlerde vardır. Bu cuntacılar, insanlıktan zerre kadar nasiplerini almamışlar. Firavun dölünden hepsi. Düşünebiliyor musunuz ya Gazze saldırılarında şehit olan kardeşlerimize bile idam kararını çıkarmışlar. İşte bu firavun dölleri bu kadar lanetlenmişler. 
Bugün çıkan idam kararları, cuntacıların iflasın eşiğinde oldukları skandal kararlardır. Hamas ve de ihvan üyesi olan tüm herkese idam cezası çıkarılıyor. Tabi burada Mısır’ın kadim tarihi boyunca seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye de idam kararı çıkarılmışlar. Bu sebepledir ki Muhammed Mursi’ye verilen bu idam kararı Mısır halkına, bütün Müslümanlığa verilmiş bir idam kararıdır.
Tarihi okuyan bilir ki Firavunların zamanlarında Yusuf (a.s) için de verilen mahkeme kararları sanki tarihin bir cilvesi gibi tekrar tekrar devam etmektedir. 
Müslümanların pusulası olup, son kitap olan Kutsal Kuran’ı Kerim kitabımızda KINANAN TEK MAHKEME MISIR MAHKEMESİDİR. 
Bugün verilen idam kararlarında Firavun kültürünün Mısır mahkemelerinde hala etkin olduğu ve de hüküm sürdüğü gerçeğini içerisinde barındırmaktadır.
Son olarak şunu belirtmek ve de söylemek isterim.
Öncelikle bu idam kararının infazla sonuçlanmayacağını düşünmek istiyorum. Tabi burada özellikle eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi gibi Mısır halkının yüzde 52 oyunu almış ve de o kutsal görevinden amerikan uşaklarının yaptıkları darbeyle uzaklaştırılmış birinin idamı yıllarca üstesinden gelinmeyecek bir konu olacağından fazlasıyla eminim. 
Umuyorum ki bu karar tashih edilir. Öyle ki Mısır halkı zaten yapılan tüm haksızlıklara kültürel olarak tepki verebilen bir halk değildir. Şunu da belirtmek isterim ki; Rabia katliamı sonrasında mısır halkı ciddi baskılar altında tutuluyorlar.
Bu idam kararıyla şu an ki 90 milyonluk Mısır halkı tamamen hiçe sayılmaktadır. 
Firavunlar tarafından, mazlum insanlara verilen bu idam kararını lanetliyorum.
Zalimler için yaşasın cehennem!
” Mehmet KIZILKAYA “
 

 

Share
539 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2