logo

‘’FETRET DEVRİ BİTMİŞTİR’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, İstanbul’da bulunan Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

IMG_0037

 

İstanbul Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve İlçe Dernek Başkanları Şanlıurfa’dan Gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ı dernek binasında ağırladı.

 

Kapıda karşılanan konuk başkanlarla kısa bir tanışma sohbeti gerçekleşti. Sohbetin ardından yemek ikramında bulunuldu.

 

Başkan Çiftçi kendilerini ağırlayan Dernek başkanlarına teşekkür etti. Yoğun tempoda çalıştıklarını ifade eden Başkan Çiftçi,” İstanbul’a gelip de Dernek Başkanlarını ziyaret etmeden gitmek doğrusu beni rahatsız edecekti. Bu sebeple kısada olsa sizleri görmek istedim ve de mutlu oldum.  Şehrimizi iyi tanıtmak gerek, bunu da en güzel sizlerle yapabiliriz. Terörden şimdiye kadar şehrimiz çok zarar gördü. Bu sıkıntıdan kısa zamanda arınmamız lazım. Sizlere bu sebeple ihtiyacımız var önümüzde ki yıl üç önemli etkinliğimiz var hepinizi davet ediyorum katılmanız bizleri mutlu eder. Dışarıdaki Urfalıların bakış açısı bizim için daha önemlidir. Urfalılarımızın her biri bir değer, biz bunun ne kadar farkındayız? Şanlıurfa adeta bir derya, bir hazine gibi. Bakıyorum,  Göbekli Tepe, Halil İbrahim Makamı, Eyüp Peygamber’i ile Harran’ı, kısaca tarihi ile tam bir turizm kenti. Bir başkasının üretmesi mümkün mü? Şanlıurfa’yı dünyaya tanıtmamız lazım. Şanlıurfa gelecekte çok zengin bir şehir olacaktır, buna inanın. Dışarıdaki iş adamlarımızı yatırıma davet ediyorum. İstanbul’daki Şanlıurfalıları hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Hep yanınızda olduk. Sadece İstanbul değil diğer illerdeki Urfalıları da yalnız bırakmadım. İnanın sok oldum Gaziantep’te bile 200 binden fazla Urfalı olduğunu gördüm bu değerlerimizi yeniden kazanmalıyız” diyen Başkan Çiftçi, Urfa için yapılan projelerden de bahsetti.

IMG_0030

FUAR ALANI PROJEMİZ HAYATA GEÇECEK

Gazeteci-Yazar Mehmet Derviş Canberkli , “İçinde kültürümüzü tanıtacak Şanlıurfa’ya Fuar alanı istiyoruz”’ sözü üzerine Başkan Nihat Çiftçi,” müjdeyi verebilirsin. Şu anda çok büyük projeler başlattık. Fuar alanı içinde kültür merkezi,  park ve bahçe çalışmalarımızın projeleri tamam” dedi.

 

IMG_0082

Başkan Göncü; Bu konuda elimizden geleni yapmaya mecburuz, emrinizdeyiz. İstanbul Şanlıurfalılar Derneği’nde tüm ilçe dernek başkanları ile birlikte ortak kararlar alıyor ve bir araya geliyoruz. Şanlıurfa’mız için bizim de proje çalışmalarımız var muhakkak ki başkanın şuan gelişi çok mükemmel oldu. Geniş istişare etme fırsatı bulduk. Dernek olarak İstanbul’da ki Urfalıları yalnız bırakmıyoruz arada bir toplantılar düzenliyoruz bizimde sizlere ihtiyacımız olacak. Şanlıurfa’ya da bir gezi programımız var. Zaman la bir araya gelip istişarelere devam edeceğimize inanıyorum. Fetret devri bitmiştir. Artık üretme zamanı gelmiştir.

IMG_0089

URFA’NIN DEĞERLERİ VAR

 

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz; Sadeyağı, buğdayI, fıstığı, tarihi ile Harran’ı isotundan peynirine birçok üretimimiz olduğu halde maalesef değerlendiremedik bizim yerimize başkaları kullanıyor. Siverek’te nar var işleyemiyoruz, bu sebeple Urfa ve ilçelerimizi hep birlikte tanıtalım. Bir araya gelmenin de önemini anlayalım.

 

Ceylanpınar Dernek Başkanı Ahmet Alkış; ‘’Bir araya gelip toplanıyoruz. Kendi içimizde eksiklikleri çözmemiz lazım. Bu sebeple toplantılarımız verimli geçiyor. Ceylanpınar’ın sahibi yok, önem vermenizi rica ediyorum. Sayenizde Ceylanpınar daha iyi bir yere gelecektir inşallah, Halkı da bu hizmetlere katmayı öğretmemiz gerekir. Her şeyi belediyeden bekleyemeyiz.

IMG_0095

Toplantıya Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Eyyüp Sabri Göncü, Dernek yönetiminden Ahmet Tatlıses, Ali Rıza Küçükler, Av.Ahmet Küçük, Müslüm Kayacak, Dernek Müdürü Mahmut Çap,yanı sıra Hilvanlılar Dernek Başkanı Abdullah Bayuk, Siverekliler Dernek başkanı, Zeytinburnu Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, Esenyurt Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Yaşar Cızlak, Dernekler platformu Genel Sekreteri Mehmet Tapucu, Viranşehirliler Dernek Başkanı Necati Erol, Ceylanpınar Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Alkış,  ve başkan yardımcıları da katıldı.  Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

IMG_0111

 

IMG_0142

IMG_0118

IMG_0122

IMG_0124

IMG_0128

IMG_0132

IMG_0137

 

 

Share
1302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2