logo

Feto’nun Kerametleri !


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Feto ilk okul mezunu idi.

Feto ilk okulu bile zar zor bitirmişti.

Feto doğru dürüst bir tedrisat eğitimi bile almamıştı.

Feto’nun doğru dürüst bir İslami bilgisi de yoktu.

Feto’nun kendine özgü fikirleri ve belli bir vizyonu da yoktu. Ama insanları etrafında toplamalı, bir örgüt kurmalıydı.

Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe'de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı. Hürriyet’ten Milli Futbolcuya Büyük Saygısızlık !
Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe’de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı.

Bunun için iki unsura sarıldı.

Birincisi Bediüzzaman Said Nursi’nin kitapları.

İkincisi Fitnetüzzaman Feto’nun kerametleri.

Osmanlı döneminde tarikatlar insanları Allah’a bağlarlardı.

Günümüz tarikatları ise maalesef şeyhlerine bağlıyorlar müridlerini.

Bunu yapmanın en pratik yolu ise kerametler.

Feto’cu abiler ablalarda bu kerametleri bol bol kullanmışlar insanları Feto’ya bağlamak için.

Bunda tarihte görülmemiş şekilde başarılı da olmuşlar.

ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç'te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi. Şok Gelişme: ABD Askerleri PYD’yi Koruma Çemberine Aldı
ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç’te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi.

Koskoca generaller, profesörlerin bile gözlerini kırpmadan, ölümü bile göze alarak darbeye kalkışmaları bunun en çarpık göstergesi olsa gerek.

Peki neydi Feto’nun cemaatte efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan kerametleri ?

Bir kaçını gerekçeleriyle yazalım.

Sorun : Öğretmenlerin Afrika, Orta Asya gibi bölgelere gönderilip, çok düşük ücretlerle çalışmaya teşvik edilmesi lazım.

Çözüm Kerameti:  Kırgızistan’a gönüllü olarak öğretmenlik yapmaya gider eşler.

Tanıdık kimseleri yoktur ve sıkıntılar yaşarlar ilk zamanlar. Bir gün ev hanımı evde yalnız iken su borusu patlar , evi su basar. Ev hanımı büyük bir telaş içerisinde iken biri gelir ve su borusunu tamir eder.

Ücrette istemez. Akşam olur eşine durumu anlatırken televizyonda Feto’yu görür ve nara atarak bağırır: “Aman Allah’ım musluğu tamir eden Hoca efendinin ta kendisi idi”  Hoca efendileri Amerika’dan gelmiş , bu çilekeş insanlara kerametleri ile yardım etmişti.  Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. GENÇLERİMİZİ FETÖCÜ KUMPASA YEDİRMEYİZ
Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”.

Sorun:  Halktan para toplanması lazım ?

Çözüm Kerameti: Sema hastanesinde görev yapan bir bayan doktorun çocuğu olmamaktadır. 15.000-TL masraf ederek tüp bebek yapmayı denemiş ancak yine çocuk sahibi olamamıştı.

İkinci tüp bebek için tekrar para biriktirmişken rüyasında Hoca efendiyi görmüş ve ona biriktirdiği parayı hizmete vermesini söylemiş. Bu bayan derhal biriktirdiği parayı cemaate vermiş ve sonuç : 3 ay sonra bu bayan normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmuş.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Sorun : Devlet kademelerine sızmak için sınav sorularının çalınıp dağıtılması lazım.

Çözüm Kerameti : Abilerden bir tanesi, öğrencilerinin sınavlarda başarılı olması için onları gece-gündüz ders çalıştırmaktadır. Yine bir gece yorgunluktan uyuyakalır ve rüyasında hoca efendiyi görür. Hoca efendi kendisine “eğer imanınız sağlamsa Allah size rüyanızda bile sınav sorularını gösterir” der. Sınavdan bir gün önce öğrencilerin acil toplanması istenir. Odaya bir abi girer ve elinde bir kısım testler vardır.

İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şok: Bu ürünleri Sakın Almayın
İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Arkadaşlar der; Hoca Efendi rüyasında bu soruların çıktığını gördü der ve soruları dağıtır. Ertesi gün sorular bire bir çıkar.

Hem Hoca Efendinin kerameti ortaya çıkmış hem de cemaatin ne kadar doğru yolda olduğu ispatlanmıştı.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara. Gün geldi çattı bunların bir keramet değil üç kâğıtçılık olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlara rağmen hala hocalarının ağızına bakıp keramet bekleyenler var mıdır derseniz. Evet hem de binlercesi.

Ağızları açık aval aval yeni kerametler bekliyorlar.

MUSTAFA ÖZBAY

02/09/2016

Etiketler:
Share
445 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
UA-36507442-2