logo

reklam

Feto’nun Kerametleri !


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Feto ilk okul mezunu idi.

Feto ilk okulu bile zar zor bitirmişti.

Feto doğru dürüst bir tedrisat eğitimi bile almamıştı.

Feto’nun doğru dürüst bir İslami bilgisi de yoktu.

Feto’nun kendine özgü fikirleri ve belli bir vizyonu da yoktu. Ama insanları etrafında toplamalı, bir örgüt kurmalıydı.

Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe'de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı. Hürriyet’ten Milli Futbolcuya Büyük Saygısızlık !
Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe’de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı.

Bunun için iki unsura sarıldı.

Birincisi Bediüzzaman Said Nursi’nin kitapları.

İkincisi Fitnetüzzaman Feto’nun kerametleri.

Osmanlı döneminde tarikatlar insanları Allah’a bağlarlardı.

Günümüz tarikatları ise maalesef şeyhlerine bağlıyorlar müridlerini.

Bunu yapmanın en pratik yolu ise kerametler.

Feto’cu abiler ablalarda bu kerametleri bol bol kullanmışlar insanları Feto’ya bağlamak için.

Bunda tarihte görülmemiş şekilde başarılı da olmuşlar.

ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç'te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi. Şok Gelişme: ABD Askerleri PYD’yi Koruma Çemberine Aldı
ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç’te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi.

Koskoca generaller, profesörlerin bile gözlerini kırpmadan, ölümü bile göze alarak darbeye kalkışmaları bunun en çarpık göstergesi olsa gerek.

Peki neydi Feto’nun cemaatte efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan kerametleri ?

Bir kaçını gerekçeleriyle yazalım.

Sorun : Öğretmenlerin Afrika, Orta Asya gibi bölgelere gönderilip, çok düşük ücretlerle çalışmaya teşvik edilmesi lazım.

Çözüm Kerameti:  Kırgızistan’a gönüllü olarak öğretmenlik yapmaya gider eşler.

Tanıdık kimseleri yoktur ve sıkıntılar yaşarlar ilk zamanlar. Bir gün ev hanımı evde yalnız iken su borusu patlar , evi su basar. Ev hanımı büyük bir telaş içerisinde iken biri gelir ve su borusunu tamir eder.

Ücrette istemez. Akşam olur eşine durumu anlatırken televizyonda Feto’yu görür ve nara atarak bağırır: “Aman Allah’ım musluğu tamir eden Hoca efendinin ta kendisi idi”  Hoca efendileri Amerika’dan gelmiş , bu çilekeş insanlara kerametleri ile yardım etmişti.  Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. GENÇLERİMİZİ FETÖCÜ KUMPASA YEDİRMEYİZ
Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”.

Sorun:  Halktan para toplanması lazım ?

Çözüm Kerameti: Sema hastanesinde görev yapan bir bayan doktorun çocuğu olmamaktadır. 15.000-TL masraf ederek tüp bebek yapmayı denemiş ancak yine çocuk sahibi olamamıştı.

İkinci tüp bebek için tekrar para biriktirmişken rüyasında Hoca efendiyi görmüş ve ona biriktirdiği parayı hizmete vermesini söylemiş. Bu bayan derhal biriktirdiği parayı cemaate vermiş ve sonuç : 3 ay sonra bu bayan normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmuş.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Sorun : Devlet kademelerine sızmak için sınav sorularının çalınıp dağıtılması lazım.

Çözüm Kerameti : Abilerden bir tanesi, öğrencilerinin sınavlarda başarılı olması için onları gece-gündüz ders çalıştırmaktadır. Yine bir gece yorgunluktan uyuyakalır ve rüyasında hoca efendiyi görür. Hoca efendi kendisine “eğer imanınız sağlamsa Allah size rüyanızda bile sınav sorularını gösterir” der. Sınavdan bir gün önce öğrencilerin acil toplanması istenir. Odaya bir abi girer ve elinde bir kısım testler vardır.

İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şok: Bu ürünleri Sakın Almayın
İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Arkadaşlar der; Hoca Efendi rüyasında bu soruların çıktığını gördü der ve soruları dağıtır. Ertesi gün sorular bire bir çıkar.

Hem Hoca Efendinin kerameti ortaya çıkmış hem de cemaatin ne kadar doğru yolda olduğu ispatlanmıştı.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara. Gün geldi çattı bunların bir keramet değil üç kâğıtçılık olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlara rağmen hala hocalarının ağızına bakıp keramet bekleyenler var mıdır derseniz. Evet hem de binlercesi.

Ağızları açık aval aval yeni kerametler bekliyorlar.

MUSTAFA ÖZBAY

02/09/2016

Etiketler:
Share
607 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
 • Rumların bitmeyen Bizans oyunları

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin hayal gücü gerçekten çok iyi çalışıyor. Belli ki Rumların gazına gelmiş gene.  Eide, müzakerelerin yeniden başlaması, Temmuz ayında bir anlaşma sağlanması ve Eylül ayında da referanduma gidilmesi için yol haritası hazırlıyormuş.  Ben bu müzakereler nasıl başlayacak çok merak ediyorum.  10 Şubat günü Kıbrıs Rum Temsilciler Meclisinde “Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması amacıyla 1950 yılında gerçekleştirilen ve sadece Kıbrıslı Rumların katıldıkları referandumun (plebisit) yıldönü...
 • Şükretmek

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aleyhissalatü vesselam Efendimiz buyurdular: “Gökyüzüne baktım ve dua ettim. Gök kapıları açıldı. Cebrail (as) nurlara bürünmüş olduğu halde nazil oldu. Dedi: “Sana Cenab-ı Hak’tan selam ve tahiyye ve ikram hediye getirdim.” Ben ta’zimen selamlarını aldım. Cebrail (as) buyurdular: “Üzerinden şu zırhı çıkar, bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük te’siri vardır.” Peygamber (asm), Cibril-i Emin’e sordu: “Bu duanın te’siri ve hassası yalnız bana mıdır? Yoksa ümmetime de şamil midir? ...
UA-36507442-2