logo

Feto’nun Kerametleri !


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Feto ilk okul mezunu idi.

Feto ilk okulu bile zar zor bitirmişti.

Feto doğru dürüst bir tedrisat eğitimi bile almamıştı.

Feto’nun doğru dürüst bir İslami bilgisi de yoktu.

Feto’nun kendine özgü fikirleri ve belli bir vizyonu da yoktu. Ama insanları etrafında toplamalı, bir örgüt kurmalıydı.

Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe'de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı. Hürriyet’ten Milli Futbolcuya Büyük Saygısızlık !
Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe’de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı.

Bunun için iki unsura sarıldı.

Birincisi Bediüzzaman Said Nursi’nin kitapları.

İkincisi Fitnetüzzaman Feto’nun kerametleri.

Osmanlı döneminde tarikatlar insanları Allah’a bağlarlardı.

Günümüz tarikatları ise maalesef şeyhlerine bağlıyorlar müridlerini.

Bunu yapmanın en pratik yolu ise kerametler.

Feto’cu abiler ablalarda bu kerametleri bol bol kullanmışlar insanları Feto’ya bağlamak için.

Bunda tarihte görülmemiş şekilde başarılı da olmuşlar.

ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç'te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi. Şok Gelişme: ABD Askerleri PYD’yi Koruma Çemberine Aldı
ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç’te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi.

Koskoca generaller, profesörlerin bile gözlerini kırpmadan, ölümü bile göze alarak darbeye kalkışmaları bunun en çarpık göstergesi olsa gerek.

Peki neydi Feto’nun cemaatte efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan kerametleri ?

Bir kaçını gerekçeleriyle yazalım.

Sorun : Öğretmenlerin Afrika, Orta Asya gibi bölgelere gönderilip, çok düşük ücretlerle çalışmaya teşvik edilmesi lazım.

Çözüm Kerameti:  Kırgızistan’a gönüllü olarak öğretmenlik yapmaya gider eşler.

Tanıdık kimseleri yoktur ve sıkıntılar yaşarlar ilk zamanlar. Bir gün ev hanımı evde yalnız iken su borusu patlar , evi su basar. Ev hanımı büyük bir telaş içerisinde iken biri gelir ve su borusunu tamir eder.

Ücrette istemez. Akşam olur eşine durumu anlatırken televizyonda Feto’yu görür ve nara atarak bağırır: “Aman Allah’ım musluğu tamir eden Hoca efendinin ta kendisi idi”  Hoca efendileri Amerika’dan gelmiş , bu çilekeş insanlara kerametleri ile yardım etmişti.  Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. GENÇLERİMİZİ FETÖCÜ KUMPASA YEDİRMEYİZ
Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”.

Sorun:  Halktan para toplanması lazım ?

Çözüm Kerameti: Sema hastanesinde görev yapan bir bayan doktorun çocuğu olmamaktadır. 15.000-TL masraf ederek tüp bebek yapmayı denemiş ancak yine çocuk sahibi olamamıştı.

İkinci tüp bebek için tekrar para biriktirmişken rüyasında Hoca efendiyi görmüş ve ona biriktirdiği parayı hizmete vermesini söylemiş. Bu bayan derhal biriktirdiği parayı cemaate vermiş ve sonuç : 3 ay sonra bu bayan normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmuş.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Sorun : Devlet kademelerine sızmak için sınav sorularının çalınıp dağıtılması lazım.

Çözüm Kerameti : Abilerden bir tanesi, öğrencilerinin sınavlarda başarılı olması için onları gece-gündüz ders çalıştırmaktadır. Yine bir gece yorgunluktan uyuyakalır ve rüyasında hoca efendiyi görür. Hoca efendi kendisine “eğer imanınız sağlamsa Allah size rüyanızda bile sınav sorularını gösterir” der. Sınavdan bir gün önce öğrencilerin acil toplanması istenir. Odaya bir abi girer ve elinde bir kısım testler vardır.

İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şok: Bu ürünleri Sakın Almayın
İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Arkadaşlar der; Hoca Efendi rüyasında bu soruların çıktığını gördü der ve soruları dağıtır. Ertesi gün sorular bire bir çıkar.

Hem Hoca Efendinin kerameti ortaya çıkmış hem de cemaatin ne kadar doğru yolda olduğu ispatlanmıştı.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara. Gün geldi çattı bunların bir keramet değil üç kâğıtçılık olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlara rağmen hala hocalarının ağızına bakıp keramet bekleyenler var mıdır derseniz. Evet hem de binlercesi.

Ağızları açık aval aval yeni kerametler bekliyorlar.

MUSTAFA ÖZBAY

02/09/2016

Etiketler:
Share
684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümmetin namusu olan Mescid-i Aksa öksüz ve yetim!

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  14 asırdır İslam’ın Haremi, Müslümanların izzeti, onuru ve namusu olan ve içinde Mescid-i Aksa’yı barındıran üç Harem-i Şerifinden birinin de yer aldığı kutsal topraklar Kudüs-ü Şerif; üzerine ölü toprağı atılmış, onur ve haysiyetlerini küresel güçlere satmış rejimlerinin ihanetleri nedeniyle yaklaşık 50 yıldır ‘Siyonist’ eli kanlı İsrail’in işgali altında. İsrail, İslam dünyasının basiretsizliği ve korkaklığından yararlanarak geçtiğimiz Cuma günü 50 yıllık işgalini bir adım daha öteye taşıdı. 50 yıllık işgal tarihinde ilk kez Mescid-i Aksa,...
 • ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞTİR

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  URFAspor 2017 yılında bir alt lige düşmemiştir. URFAspor 2012 yılında küme düşmüstur. Evet...! Aslında şampiyon olduğu yıl küme düşmüştü. Siyasetin...Spora girdiği yıl...2013 yılında...Herkesin bildiği ama ses çıkarmadığı yıl. Sebeb olanlar kebab oldu ama olan URFAspora oldu. İşte o yıl URFAsporun adı, URFAsiyasetspor olmuştur. 2017 yılı..Şike'nın belgeleri ispatlı... Bizle ilgisi yok denilen adamın malum külübün resmi müdürü ispatlı. Etik..Adalet...Hukuk derken... Reisin meşhur deyimi devreye giriyor... " Atı ala...
 • Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM..

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ateşin Yakmadığı Peygamber!HZ. İBRAHİM.. İbrâhim aleyhisselâm putlarını paramparça ettiği cahil kavminin hâlâ putların âcizliğini göremeyip akıllarını kullanmamaları karşısında hayretler içinde kaldı ve onlara, “Size de, Allah'ı bırakıp taptıklarınıza da yuh olsun! Hala aklınızı başınıza almayacak mısınız?” diye seslendi. Buna karşılık kavminin önde gelen zalimleri: “..’Eğer bir şey yapacaksanız, İbrâhim’i ateşe atıp yakın, böylece ilahlarınıza yardım edin!’ dediler.” Böylece zalimler Hz. İbrâhim aleyhisselâm hakkında tuzak kurup plan yaptılar...
 • Milletin Akıl ve Feraseti Darbeye Dur Dedi

  21 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Akıl, düşünme, muhakeme ve doğruyu yanlıştan ayırma melekesi olmakla beraber, bunun fert olarak herkeste aynı olması gerekmez. Burada esas olan aklı iyi ve yerinde kullanabilmektir. Bu da aynı zamanda bir metot ve yöntem bilim işidir.   Akıl, ister Descartes’in dediği gibi bazı fikirleri ister birlikte getirsin, isterse getirmesin; bu meleke eşya ile münasebetlere girdikçe yani tecrübe kazandıkça gelişir; muhteva kazanır. Mühim olan bu muhtevayı nasıl ve nereden kazandığıdır. Aklın çalışması, zihnin faaliyeti demektir. Zihnin çalışma...
UA-36507442-2