logo

reklam

Feto’nun Kerametleri !


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Feto ilk okul mezunu idi.

Feto ilk okulu bile zar zor bitirmişti.

Feto doğru dürüst bir tedrisat eğitimi bile almamıştı.

Feto’nun doğru dürüst bir İslami bilgisi de yoktu.

Feto’nun kendine özgü fikirleri ve belli bir vizyonu da yoktu. Ama insanları etrafında toplamalı, bir örgüt kurmalıydı.

Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe'de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı. Hürriyet’ten Milli Futbolcuya Büyük Saygısızlık !
Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe’de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı.

Bunun için iki unsura sarıldı.

Birincisi Bediüzzaman Said Nursi’nin kitapları.

İkincisi Fitnetüzzaman Feto’nun kerametleri.

Osmanlı döneminde tarikatlar insanları Allah’a bağlarlardı.

Günümüz tarikatları ise maalesef şeyhlerine bağlıyorlar müridlerini.

Bunu yapmanın en pratik yolu ise kerametler.

Feto’cu abiler ablalarda bu kerametleri bol bol kullanmışlar insanları Feto’ya bağlamak için.

Bunda tarihte görülmemiş şekilde başarılı da olmuşlar.

ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç'te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi. Şok Gelişme: ABD Askerleri PYD’yi Koruma Çemberine Aldı
ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç’te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi.

Koskoca generaller, profesörlerin bile gözlerini kırpmadan, ölümü bile göze alarak darbeye kalkışmaları bunun en çarpık göstergesi olsa gerek.

Peki neydi Feto’nun cemaatte efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan kerametleri ?

Bir kaçını gerekçeleriyle yazalım.

Sorun : Öğretmenlerin Afrika, Orta Asya gibi bölgelere gönderilip, çok düşük ücretlerle çalışmaya teşvik edilmesi lazım.

Çözüm Kerameti:  Kırgızistan’a gönüllü olarak öğretmenlik yapmaya gider eşler.

Tanıdık kimseleri yoktur ve sıkıntılar yaşarlar ilk zamanlar. Bir gün ev hanımı evde yalnız iken su borusu patlar , evi su basar. Ev hanımı büyük bir telaş içerisinde iken biri gelir ve su borusunu tamir eder.

Ücrette istemez. Akşam olur eşine durumu anlatırken televizyonda Feto’yu görür ve nara atarak bağırır: “Aman Allah’ım musluğu tamir eden Hoca efendinin ta kendisi idi”  Hoca efendileri Amerika’dan gelmiş , bu çilekeş insanlara kerametleri ile yardım etmişti.  Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. GENÇLERİMİZİ FETÖCÜ KUMPASA YEDİRMEYİZ
Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”.

Sorun:  Halktan para toplanması lazım ?

Çözüm Kerameti: Sema hastanesinde görev yapan bir bayan doktorun çocuğu olmamaktadır. 15.000-TL masraf ederek tüp bebek yapmayı denemiş ancak yine çocuk sahibi olamamıştı.

İkinci tüp bebek için tekrar para biriktirmişken rüyasında Hoca efendiyi görmüş ve ona biriktirdiği parayı hizmete vermesini söylemiş. Bu bayan derhal biriktirdiği parayı cemaate vermiş ve sonuç : 3 ay sonra bu bayan normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmuş.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Sorun : Devlet kademelerine sızmak için sınav sorularının çalınıp dağıtılması lazım.

Çözüm Kerameti : Abilerden bir tanesi, öğrencilerinin sınavlarda başarılı olması için onları gece-gündüz ders çalıştırmaktadır. Yine bir gece yorgunluktan uyuyakalır ve rüyasında hoca efendiyi görür. Hoca efendi kendisine “eğer imanınız sağlamsa Allah size rüyanızda bile sınav sorularını gösterir” der. Sınavdan bir gün önce öğrencilerin acil toplanması istenir. Odaya bir abi girer ve elinde bir kısım testler vardır.

İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şok: Bu ürünleri Sakın Almayın
İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Arkadaşlar der; Hoca Efendi rüyasında bu soruların çıktığını gördü der ve soruları dağıtır. Ertesi gün sorular bire bir çıkar.

Hem Hoca Efendinin kerameti ortaya çıkmış hem de cemaatin ne kadar doğru yolda olduğu ispatlanmıştı.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara. Gün geldi çattı bunların bir keramet değil üç kâğıtçılık olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlara rağmen hala hocalarının ağızına bakıp keramet bekleyenler var mıdır derseniz. Evet hem de binlercesi.

Ağızları açık aval aval yeni kerametler bekliyorlar.

MUSTAFA ÖZBAY

02/09/2016

Etiketler:
Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ► Hazreti Peygamber (s.a.v.) Fitneyi Haber Verirken, Bunun Fâsılalarla Kıyamete Kadar Devam Edeceği Hususunu Bilhassa Tebârüz Ettirir, Vurgular. Bu Noktanın Anlaşılmasında En Güzel Örnek, Huzetfe Tu’bnu’l-Yeman’dan Gelen Bir Rivâyettir; Aynen Aktarıyoruz: İnsanlar, Hazreti Peygambere (s.a.v.) Hep Hayırdan Sorarlardı. Ben ise, Bana da Ulaşır Korkusuyla Hep Şerden Sorardım. Bir Defasında: ▬ “Ey Allah’ın Rasülu; Biz Bir Câhiliyet ve Kötülük Devrinde Yaşadık. Allah Bizi Bu Hayırla, İslâm’la Müşerref Kıldı. Bu Hayırdan Sonra, Tekrar Herhângi B...
 • EN BÜYÜK DOKUNULMAZLIK HAKEMLERİN

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  EN    BÜYÜK     DOKUNULMAZLIK    HAKEMLERİN Mevcut  Anayasa  değişiklikleri gündemde iken; bir madde  de, futbol hakemlerine dokunulmasına yönelik, konsa da; biz de şu işten bir kurtulsak... Beklentimiz bu yönde idi. Amma olmadı… Hafta sonları Ülke gündemini en çok meşgul eden konu; futbol  maçları ve  hakemleridir. Verdikleri, vermedikleri kararlar ile; günlerce konuşulurlar... Ülkede bir çok konu olmasına rağmen; onlar hep bir numaradır. Kimse hesap soramaz... Koca, koca başkanlara ceza verilir, onlar kenarda; kıs, kıs gülerler...
 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
 • NEREDE DEVLET – BURADA DEVLET

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gururlanmamak mümkün mü? Pazartesi gecesi (16.01.2017) saat 23:40 Reina katliamı sanığını Türk polisi, tek kurşun atmadan kimsenin burnunu kanatmadan, 20 dakikalık bir operasyonla dünyanın en iyi yetiştirilmiş 4 dil bilen DEAŞ’lı terörist (adına kurban ola) Abdülkadir Maşharipov’u hücre evinde, hemde suç ortaklarıyla canlı olarak yakalamıştır. Olaya, bir katil yakalama diye bakarsak gerçekten basit bir vakadır. Ama burda bir katil değil, dünya’yı rahatsız eden ve binlerce insanı katleden, yurdundan, yuvasından eden, dünya’yı yeniden dizayn etm...
UA-36507442-2