logo

reklam

Feto’nun Kerametleri !


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Feto ilk okul mezunu idi.

Feto ilk okulu bile zar zor bitirmişti.

Feto doğru dürüst bir tedrisat eğitimi bile almamıştı.

Feto’nun doğru dürüst bir İslami bilgisi de yoktu.

Feto’nun kendine özgü fikirleri ve belli bir vizyonu da yoktu. Ama insanları etrafında toplamalı, bir örgüt kurmalıydı.

Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe'de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı. Hürriyet’ten Milli Futbolcuya Büyük Saygısızlık !
Hürriyet gazetesi, bir zamanlar Fenerbahçe’de de top oynayan milli futbolcumuz Faruk Yiğit ile ilgili saygısızca bir habere imza attı.

Bunun için iki unsura sarıldı.

Birincisi Bediüzzaman Said Nursi’nin kitapları.

İkincisi Fitnetüzzaman Feto’nun kerametleri.

Osmanlı döneminde tarikatlar insanları Allah’a bağlarlardı.

Günümüz tarikatları ise maalesef şeyhlerine bağlıyorlar müridlerini.

Bunu yapmanın en pratik yolu ise kerametler.

Feto’cu abiler ablalarda bu kerametleri bol bol kullanmışlar insanları Feto’ya bağlamak için.

Bunda tarihte görülmemiş şekilde başarılı da olmuşlar.

ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç'te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi. Şok Gelişme: ABD Askerleri PYD’yi Koruma Çemberine Aldı
ABD özel kuvvet unsurlarının Münbiç’te TSK ile terör örgütü PYD arasındaki bölgeye yerleştirildiği iddia edildi.

Koskoca generaller, profesörlerin bile gözlerini kırpmadan, ölümü bile göze alarak darbeye kalkışmaları bunun en çarpık göstergesi olsa gerek.

Peki neydi Feto’nun cemaatte efsane gibi kulaktan kulağa dolaşan kerametleri ?

Bir kaçını gerekçeleriyle yazalım.

Sorun : Öğretmenlerin Afrika, Orta Asya gibi bölgelere gönderilip, çok düşük ücretlerle çalışmaya teşvik edilmesi lazım.

Çözüm Kerameti:  Kırgızistan’a gönüllü olarak öğretmenlik yapmaya gider eşler.

Tanıdık kimseleri yoktur ve sıkıntılar yaşarlar ilk zamanlar. Bir gün ev hanımı evde yalnız iken su borusu patlar , evi su basar. Ev hanımı büyük bir telaş içerisinde iken biri gelir ve su borusunu tamir eder.

Ücrette istemez. Akşam olur eşine durumu anlatırken televizyonda Feto’yu görür ve nara atarak bağırır: “Aman Allah’ım musluğu tamir eden Hoca efendinin ta kendisi idi”  Hoca efendileri Amerika’dan gelmiş , bu çilekeş insanlara kerametleri ile yardım etmişti.  Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”. GENÇLERİMİZİ FETÖCÜ KUMPASA YEDİRMEYİZ
Cumhurun başı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şöyle ifade etmişti; “Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”.

Sorun:  Halktan para toplanması lazım ?

Çözüm Kerameti: Sema hastanesinde görev yapan bir bayan doktorun çocuğu olmamaktadır. 15.000-TL masraf ederek tüp bebek yapmayı denemiş ancak yine çocuk sahibi olamamıştı.

İkinci tüp bebek için tekrar para biriktirmişken rüyasında Hoca efendiyi görmüş ve ona biriktirdiği parayı hizmete vermesini söylemiş. Bu bayan derhal biriktirdiği parayı cemaate vermiş ve sonuç : 3 ay sonra bu bayan normal yollardan hamile kalarak çocuk sahibi olmuş.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara.

Sorun : Devlet kademelerine sızmak için sınav sorularının çalınıp dağıtılması lazım.

Çözüm Kerameti : Abilerden bir tanesi, öğrencilerinin sınavlarda başarılı olması için onları gece-gündüz ders çalıştırmaktadır. Yine bir gece yorgunluktan uyuyakalır ve rüyasında hoca efendiyi görür. Hoca efendi kendisine “eğer imanınız sağlamsa Allah size rüyanızda bile sınav sorularını gösterir” der. Sınavdan bir gün önce öğrencilerin acil toplanması istenir. Odaya bir abi girer ve elinde bir kısım testler vardır.

İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şok: Bu ürünleri Sakın Almayın
İşte Tam Liste..Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri kapsamında 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle 558 bin 492 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. Bu denetimlerde 8 bin 551 adet idari para cezası uygulanmış, 69 firma hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Arkadaşlar der; Hoca Efendi rüyasında bu soruların çıktığını gördü der ve soruları dağıtır. Ertesi gün sorular bire bir çıkar.

Hem Hoca Efendinin kerameti ortaya çıkmış hem de cemaatin ne kadar doğru yolda olduğu ispatlanmıştı.

Bu keramet dilde dile ,ülkeden ülkeye yayılır ve göz yaşları içinde anlatılır insanlara. Gün geldi çattı bunların bir keramet değil üç kâğıtçılık olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlara rağmen hala hocalarının ağızına bakıp keramet bekleyenler var mıdır derseniz. Evet hem de binlercesi.

Ağızları açık aval aval yeni kerametler bekliyorlar.

MUSTAFA ÖZBAY

02/09/2016

Etiketler:
Share
643 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2