logo

reklam
25 Mayıs 2017

“FETÖ MÜSLÜMAN DÜNYASININ EN BÜYÜK LİDERİNE SALDIRDI”

Gazeteci Sinan Burhan’ın moderatörlüğünü yaptığı programda, Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır ve Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın sorularını cevaplandıran Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Müslüman Dünyasının en büyük lideri olduğunu ifade ederek; “Müslüman bir lidere saldırıda bulundular. Hem de Müslüman dünyasının en büyük liderine.”İfadelerini kullandı.

BAKİR İZETBEGOVİÇ’İN AÇIKLAMALARINDAN BAZI SATIRBAŞLARI ŞÖYLE:

– “15 Temmuz gecesinde beni arayıp orada ilginç şeyler yaşandığını söylediler. Hemen Anadolu Ajansı’ndaki arkadaşları aradım gece bir demeç verdim ve destek verdim.” -“Öyle bir yapının olduğu zaman, onlarda her yere girdiği durumda, onlardan kurtulmak kolay değil. Sayın Erdoğan, demokrasi için çok şey yaptı. Bir öncekilerden çok çok daha iyi şeyler yaptı. O gece destek görmesi çok önemliydi.”

-“Avrupa ülkelerinden yeterince destek gelmedi. Sayın Erdoğan’ın hükümetinde ekonomi ve alt yapı olarak çok ilerleme oldu. Ama Avrupa’dan desteklerde gelmedi. Belki rahatsız edici açıklamalarda geldi.” -“FETÖ’den şüphe duymuyordum. O İnsanların fakir insanlarla ilgilendiklerini, İslam’ı öğrettiklerini düşünüyordum. Fakat onlar hiçbir zaman İsrail’e bir şey demiyorlardı ve susuyorlardı”

-”  Müslüman bir lidere saldırıda bulundular. Hem de Müslüman dünyasının en büyük liderine. Sistemde bütün parçalara girmişler. Bir anda saldırıya geçtiler. Aynı şeyi dünyanın değişik ülkelerinde de kalkışa bilirler”

– “Şunu anladım ki Türkler hem bilimi, hem dini hem de savaşçı insanları çok severler. Belirli idealler için savaşan insanları çok severler. Türkler merhum Aliya’ya bakarken kendilerini görüyorlar. O gece oradaydım. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saray Bosna’ya geldiğini hatırlıyorum. O zaman vefat edeceğini bilmiyordu. Rahmetli Aliya o zamanda da söylemişti. Bosna Hersek’in liderleri var. Fakat Kurucu Cumhurbaşkanımız Aliya İzzetbegoviç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir dünya çapında lider olduğunu gördüğü için Bosna’yı ona emanet etmiştir”

– “Suriye’deki olayların görüntüsü buraya ulaşınca Bosna Hersek’i de hatırlamış olduk. O insanları öldüren insanlara baktığımız zaman herhâlde karışmayan insan yoktur. Türkiye orada büyük bir rol oynuyor. Tabi dindirici bir rol oynuyor. Milyonlarca insanlara yardım ediyor. AB’nin sınırının olduğu yerlerde binlerce insan Akdeniz’de boğulurken, Türkiye ev sahipliği yapıyor. Her barış şuan orada bulunan durumdan daha iyidir”.

Etiketler:
Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2