logo

reklam
02 Haziran 2017

FETÖ militanlarını böyle motive ediyor!

FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinin haberleşme programı ByLock üzerinde yaptığı mesajlar çözümlendi.

Çözümlenen mesajlardan biri de eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’e ait. ByLock mesajlarında, teröristbaşından ‘dayı’ diye bahseden Öz, Gürcistan’a kaçtıktan sonra Türkiye’de kalanların örgüte sırtını dönmemeleri için onları rüyalarla etkilemeye çalışıyor.

Zekeriya Öz, mesajlaştığı bir örgüt üyesiyle de şu rüyayı paylaşıyor; “Gece rüyamda namaz kılmak için yer bakıyordum. Yolda bir benzincinin önünde durduk. Yanımızdakiler indi mescidi göremediler. Celil’e ‘bak’ dedim. O, indi az sonra geldi, ‘Efendimizi gördüm. Mescidin içinde bekliyordu’ dedi. Şaşkındı.”

Zekeriya Öz, başka bir örgüt üyesiyle yaptığı görüşmede ise rüyayı bir arkadaşının eşinin gördüğünü anlatıyor. Öz; “Rüyada kıyamet kopmuştu. Hepimiz mahşere yürüyorduk. Fakat efendimizin ümmetinde diğer ümmetlere göre farklı bir durum vardı. Peygamberimiz öndeydi, sağında hoca efendi vardı. Efendimiz ümmetine seslenerek, şöyle diyordu; ‘Allah hoca efendiye tabi olanları hoca efendi ile birlikte huzuruna çağıracak. Allah hoca efendiyi çok seviyor. Bu sebeple hem ona hem de onun arkasından gidenlere bir üstünlük tanıdı.” ifaderini kullanıyor.

Çözümlenen mesajlardan biri ise Poyrazköy Davası hakimi Mehmet Karababa’ya ait. Karababa, “Ergenekon’la ilgili iftiralara Ahmet Hakan gibi şerefsizlere yazdıklarına karşı cevap vermem gerekiyor”

KAYNAK:AKŞAM

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2