logo

18 Ağustos 2016

“FETÖ ile tüm dünya satında büyük bir mücadele yürütüyoruz”

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

-” 5 Ağustos günü Lefkoşa’da düzenledikleri Demokrasi Mitingi ile ülkemizin ve milletimizin gerçek dostu olduklarını ifade ettiler.”

-” Şüphesiz ki Türkiye’nin yanında duran dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız.”

-” Ülkemiz FETÖ ile tüm dünya satında büyük bir mücadele yürütüyor. FETÖ ile mücadelemizde bizlerin yanında olduğunu biliyoruz. ”

-“21 Temmuz tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile FETÖ, KKTC’deki terör örgütleri listesine eklenmiştir.”

-“Bundan sonra FETÖ ve uzantıları KKTC’de kendilerine hayat alanı bulamayacaktır. Bu tavrın diğer dost ve kardeş ülkeler tarafından örnek alınmasını temenni ediyoruz.”

-“Türkiye ve Kıbrıs Türk tarafı adada adil ve kalıcı çözümden yanadır. Bu yolda her türlü çabayı sarfediyoruz. Bu çabaların hedefi BM parametreleri çerçevesinde, adadaki iki taraf içinde yeni yaşanabilir bir ortaklığın bu yıl içerisinde tesis edilmesidir.”

-” Kıbrıs meselesinin Türk tarafının meşru haklarını ve güvenliğini teminat alacak şekilde çözüme kavuşturulması şarttır. Olası çözümün ardından Kıbrıs adasının gerçek potansiyeli ortaya çıkacak, bölgesel ölçekte değerlendirilememiş iş projesi gerçekleştirilecektir.”

-“Adada ve bölgeye istikrar ve huzurun gelmesi amacıyla üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bugün yaptığımız görüşmelerin bu çerçevede yapıldığına inanıyor ve hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Share
519 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2