logo

reklam

FETÖ, 15 Temmuz kahramanlarından intikam mı alıyor?!!


facebooktwittergoogle plus
Mehmet Zengin
Mehmetzengin16@hotmail.com

15 Temmuz FETÖ ihanet şebekesi, başarısız darbe girişiminin ardından bozguna uğradı.

Yaklaşık 50 yıldır devletin kılcal damarlarına sızma teşebbüsü, 15 Temmuz’daki ihanet girişimi sonrası sekteye uğradı. Binlerce FETÖ militanı devletin önemli kurumlarından atıldı. Birçoğu tutuklandı.

Onca hazırlık ve mücadele, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hayal kırıklığıyla sonuçlanması; FETÖ lideri Gülen ve çetesi başta olmak üzere taşeronluğunu yaptığı ‘Küresel Aktörlerini’ üzüntüye boğmuştur!

15 Temmuz’dan haftalar öncesi FETÖ’nün üst düzey yetkilileri ile sözüm ona gazetecileri, televizyonlardaki tartışma programlarında, gazetelerindeki köşelerinde yaptıkları açıklamalarda ve bulundukları imalarda; darbenin başarılı olacağından ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saf dışı bırakılacağından o kadar eminlerdi ki…!

Darbe girişiminin başarısız olması onları ve sahiplerini büyük bir korku ve endişeye sevk etti. Bu derin hayal kırıklığı onları köşeye sıkıştırdı.

Köşeye sıkışan ve büyük darbe yiyen FETÖ Terör Örgütü,15 Temmuz’da halkın karşı darbesiyle birlikte gelişen tutuklama ve görevden alma kararlarıyla yaşadıkları şoklara nasıl yanıt verecekleri kamuoyunda çokça tartışıldı, konuşuldu. Genel kanaat örgütün darbe yapma kabiliyetine büyük bir darbe indirildiği ve yeni bir kalkışmaya yeltenecek güçlerinin olmadığı yönünde oldu.

Konunun uzmanları, FETÖ’nün elinde deneyebileceği tek seçenek olarak ‘suikast’ saldırılarının kaldığı hususunda genel anlamda hemfikir oldular. Bu fikri haklı çıkaracak ilk saldırı da zaten kısa bir süre sonra gerçekleşti. Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğrayarak öldürüldü. Cinayet zanlısı eski bir FETÖ’cü polis çıktı. Bu cinayet, FETÖ’nün 15 Temmuz’da yaşadığı bozguna gösterdiği beklide ilk fiili tepki olmuştur.

Bu olaydan sonra 15 Temmuz’da kendilerine karşı kahramanca mücadele edenlerden intikam alma ve topluma gözdağı vermek, korkutmak ve sindirmek için ‘suikast’ veya ‘kaza süsü verilmiş cinayetler’ gerçekleştirilebileceği beklentileri arttı.

FETÖ darbe girişimiyle ilgili ilk iddianameye hazırlayan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in ‘trafik kazasında’ hayatını kaybetmesi…

Tunceli’nin Pülümür İlçesi’nde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait, içinde 12 üst düzey güvenlik görevlisinin bulunduğu Sikorsky S-70 Blackhawk tipi polis helikopterin’ olumsuz hava koşulları nedeniyle’ düşmesi sonucu tüm polislerimizin şehit olmasının ardından…

31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopterin ‘yüksek gerilim hatlarına takılması’ sonucu düşmesi ve 13 üst düzey askerimizin şehit olması, birçok insanın zihninde var olan  kuşkuların artmasına neden olmuştur.

Bu kuşkuyu taşıyanlardan biri de benim. Elimde hukuki bir veri veya bir kanıt yok elbette, ancak öngörüm yaşananların kazadan çok  ‘kaza süsü verilmiş’ suikastler olduğu yönündedir. Bu kadar tesadüfün üst üste gelmesi biraz fazla!

“Başta PKK/PYD/YPG terör örgütleri olmak üzere FETÖ ile mücadele eden kahraman güvenlik görevlilerimize, savcı, hakim, siyasetçi ve 15 Temmuz’da hainlere sokakları dar eden darbecilere karşı darbe yaparak ülkemizin geleceğini kurtaran kahramanlarımıza yönelik bugünden sonra da ‘kaza süsü verilecek’ suikastler gerçekleşebileceği yönünde endişelerim var.

Umarım yanılırım!

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ‘in ölümü ve helikopter ‘kazaları’ ciddi bir şekilde araştırılmalı. ‘kaza süsü verilmiş cinayetler’ olasılığı göz ardı edilmemeli. Kaza süsü verilmiş yeni cinayetler yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmalı.

FETÖ Terör Örgütü’nün yaptıkları, yapabileceklerinin teminatıdır. Bu kadar da değil demeyin. Biz 15 Temmuz’da en kötüsünü gördük!

Başta 15 Temmuz olmak üzere terörle mücadelede ve helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Allah (cc) ülkemizi iç ve dış düşmanların hile ve tuzaklarından muhafaza etsin. Mevla güvenlik güçlerimizi korusun. Terörle mücadelede onların yar ve yardımcısı olsun…

Selam ve dua ile…

MEHMET ZENGİN

01/06/2017

Etiketler: »
Share
124 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HZ.EBUBEKİR’İN VASİYETİ

  25 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hazret-i Ebu Bekrin vasiyeti Hazret-i Büreyde’den, edilir ki rivayet: O Server, bir gazadan, zaferle etti avdet.Vakta ki Medine’ye, sağ salim döndüğünde, Bir siyahi cariye, gelip durdu önünde. Dedi: (Ya Resulallah, adamış idim ki ben, Eğer sen, bu gazadan döner isen salimen, Avdet eylediğinde, huzuruna geleyim. Eğer izin verirsen, tef çalıp söyliyeyim.) O Server, cariyenin bu arzusunu duydu, (Eğer adadıysan çal, yoksa çalma!) buyurdu. (Adamıştım) diyerek cariye o Servere, Başladı huzurunda, tef çalıp...
 • Rahmetin Yağdığı Ay’ın Bayramı “Ramazan Bayramı”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Rahmetin yağdığı ay’ın bayramı olan Ramazan Bayramına erişmek bütün Müslüman alemi güzel duygu ve hislerin ortaya çıktığı anın resmidir.   Birlik beraberlik içerisinde toplumun bütün kesimlerinin en güzel noktada kaynaştığı, huzur ve mutlulukla dolu olan bir Ramazan’ı Şerif ayının ardından onun o eşsiz güzelliğe sahip bayramına ulaşmak yüce Allah’ın biz müminlere büyük bir ikramı ve ihsanıdır.   Bayram; güzel duyguların, sevinçlerin, güzelliklerin ortaya çıktığı günün adıdır. Yüce duyguların yüceliğe ulaştığı, duyguların coştuğu, s...
 • “İslam Dünyasında oluk oluk kan akarken biz bayram mı yapacağız?!!”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Manevi atmosferi yüksek bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakıyoruz.Günahlardan arınmış,bağışlanan kullardan olma ümidiyle bayram  hazırlıklarına başladık. Bayramlar; neşe demek,sevinç demek.Peki biz inananlar olarak bu bayramı neşe ve sevinçle karşılayabiliyor  muyuz? Ya da diğer bir ifadeyle sevinçle karşılamalı mıyız? İslam beldelerinin neredeyse tamamında kan ve gözyaşı hüküm sürerken nasıl bayram yapabiliriz? İslam tarihinde daha önce belki de hiç olmadığı kadar büyük acılar yaşanmaktadır! İslam Alemi bu kadar acz içine belki hiç düşm...
 • BAYRAMLARDA TRAFİK VE YOL GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Her yıl kutlanan dini bayramlarda yüzlerce insanımız ölmekte ve yüzlercesi de yaralanmakta ve bayramlar aile ve ülkede bir yas ve cenaze kaldırma yerine dönüşmektedir. Öncelikle uyarılarımızı sürücülerimize, yük ve yolcu taşıyan ticari araç şoförlerine yapmak istiyoruz. Bu sebeple sürücülerin; 1- Dinlenmiş ve uykusunu almış olarak yola çıkmalıdırlar, 2- Gidilecek yere göre zamanında yola çıkmalı, acele etmemeli, geç gitmeyi göze almalıdırlar, 3- Özel araçlardaki sürücü ve diğer yolcular emniyet kemerlerini mutlaka takmalıdırlar, 4-Trafik ...
UA-36507442-2