logo

FETHULLAH GÜLEN’İN KİTAPLARINI YAKMAK


Mustafa Hakkı SEZGİN
m.hakkisezgin@gmail.com

Subhaneke Ya Allah Tealeyte Ya Rahman, Ecirna Minennar Bi afvike Ya Rahman. Subhaneke Ya Rahim Tealeyte Ya Kerim, Ecirna Minennar Bi afvike Ya Rahman.

Ramazan gecelerinde evlerimizde bu güzel duayı dinlerdik bizim hizmet cemaat’ının TV kanalından.

Öğrenci abi/abla denilen gençlerimiz ve  hizmet evlerimiz vardı .Pırıl pırıl Anadolu ve edep kokan gençlerimiz.Kızlarımızı ablalara  erkek çocuklarımızı  da abilere teslim ederdik.Namazla orada tanışırdı bir çok ailenin çocuğu,peygamber ve sahabeler anlatılırdı ana ve babaya saygıyı ve iyi insan,dürüst Müslüman olması için dersler verilirdi.

Bizler hizmet sevdalıları ebeveynler olarak Kalplerimizde gelecek nesillerimiz adına ümitler taşırdık. Çünkü bizler  Cemaatlerin, siyasete yamanmak yerine medeniyetimizi inşa edecek öncü nesiller Gazâlîler Rabbânîler, Tarık bin Ziyad ve Halid bin Velid’ler yetiştirmesi gerektiğine gönülden inananlardandık.

Okullarda ve siyasette DÖVENE ELSİZ SÖVENE DİLSİZDİLER. Askeri vesayetin hakim olduğu dönemde sistemin çarkları arasına girip ezilmekten ise kamuda çalışan da okul okuyan kadın ve kızlarımız başını açıp öylece devam edebilirlerdi. Her ne kadar baskıya maruz kalırlarsa kalsınlar otoriteye karşı gelmek gibi bir refleksleri yoktu.

Eğitim bu cemaatin şah damarı ve var olma sebebi idi.Bu kurumlar da cemaata nefer olabilecek gençler seçilir ve onlarla dar çerçevede özel olarak ilgilenilirdi.Emir almaya müsait olmayan sisteme direnen veya sorgulayan kim olursa olsun. İsterse en büyük himmet yapan birinin çocuğu olsun veya himmeti yapan olsun, ya sistemden atılır ya da ilgilenilmeyerek kendi kendine uzaklaşması sağlanırdı. Böylece emir almaya müsait soğrulamayan çocuk, genç seçilir sisteme dahil edilirdi. Bu vasıflara uygun esnaf veya abilerde mütevelli heyetine alınır, bunlarda da yardım ve himmet işlerinde kullanılırdı. Gördüğümüz bu gibi eksik ve hatalara karşı Büyük ümitlerle destekledik ÇÜNKÜ Cemaat, siyasete yamanmak yerine medeniyetimizi inşa edecek öncü nesiller yetiştiriyordu.

 

ŞİMDİ GELELİM ASIL  MADDİ VE MANEVİ ENERJİMİZİ ALAN MEVZUYA

Türkiye’nin insanın eğitime çok önem verdiği, bu asıl milletin hayırseverliği ve de bunlar için her türlü fedakarlığı yapacağı çok iyi biliniyordu. Gençlik olarak ve maddi olarak hatırı sayılan büyük bir potansiyel vardı. Bu enerjiyi ve potansiyeli Müslümanlara ve gelecekte ki Türkiye’ye faydası olmayacak bir şekilde mutlaka başka kanallara akıtılıp bitirilmesi gerekiyordu. İşte asıl BÜYÜK İHANET PROJESİ  buydu.

Türkiye’nin eğitime ayıracak maddi imkanlarını ve gençlerini Türkiye’ye ve Müslümanlara faydası olmayacak bir kanala akıtmak. Böylece bu güçlerimizi İslam ve Türkiye düşmanlarının çıkarları İÇİN kullanılmaz hale getirmek.

EVET…

Bu ihanet projesinin adı YURT DIŞI HİZMET OKULLARIDIR.

 

Düşünelim bir bakalım eğer bu yurdumun insanından toplanan o paralar ve yurt dışına gönderilen o gençlerimiz ülkemizde veya İslam coğrafyalarında eğitim imkanı olmayan veya eğitmeye müsait gençlere verilseydi.

Ne mi olurdu…

Koskoca İslam coğrafyasında eğitim alt yapısını tamamlamış, ilim irfan ordularımız olurdu. Bilim adamları, İlim adamları olurdu. IRK taasubundan kurtulmuş, sahabe ahlakı ile yetişmiş  devlet adamları yöneticiler olurdu.

Gençler, enerjik, dinamik, aksiyoner, açık sözlü, fedakar ve şeffaf olma özellikleri ile dava adamı için gerekli fiziki ve psikolojik alt yapısı hazır bireylerdir. Gençlerin bu fıtri özellikleri, eğitim, öğretim, iman ve kullukla birleştiği zaman bunlar Dünya’ya Allah adına nizam verecek imanlı nesiller olurdu.

İŞTE bunlar olmasın diye bu proje hayata kondu ve böyle bir neslin yetişmesini istemeyenler tarafından desteklendi .

Maddi manevi enerjimizi geri dönüşü dahi olmayan yani islama ve Müslümanlara, Türkiye’mize faydası olmayan kanallara akıttılar. Eğitim ve ilim alanlarında Müslüman gençlerin önünü kendi paramız ve kendi insanımız ile kestiler.

Türkiye’nin ve Türkiye insanının eğitimde ilmi çalışmalarda ayağa kalkmasını engellediler.

TÜRKİYE’mizin maddi ve genç insan gücünü, imkanlarını YURT DIŞINDA zengin ve elit kişilerin çocuklarına götürdüler. Araya aldıkları çok az sayıdaki fakir çocuklarını da eğitmen olarak faydalanmak amacı ile itaat edecek ve sistemin içinde kalacaklardan seçtiler.

Bu okullarda okutulan gençlere yönelik  tebliğe  yok denecek kadar az yer verdiler .Buradan yurt dışına giden gençlere açıktan namaz kılmalarına bile o ülkelerin değerlerine aykırı hareket etmeyelim menfi hareket etmeyelim diyerek namazları bile görünmeyecek yerlerde kılmalarını istediler.

160 ülkedeki Türk okulu olarak anılabilecek okulların sayısının 2 bine yaklaştığını biliyoruz.

Eğer bu okullarda islamın düsturları ve kur’an’nın mesajları  gerektiği gibi anlatılsa idi 1990’dan bu güne kadar imanlı, ibadetli yüzbinlerin  olması gerekmezmiydi  25 senede bu okulardan mezun olan Türkiye’ye islama hizmet edeceği söylenen bu insanlar nerede.

Hangi lobiyi kurdular ve bu yetiştiği söylenen kadrolar Türkiye’ye hangi alan da fayda sağladılar/sağlıyorlar.

Aksine son dönemlerde bu okullarda ki eğitim kadrolarına ülkemiz aleyhinde lobicilik yaptırıyorlar.

Türkiye’nin teröristlerle işbirliği yaptığını ve diktatör bir başkana sahip olduğunu tüm ULUSLARARASI siyasi platformlarda anlatıyorlar.

Öyle ki şu anda bu olularda ki eğitim kadrolarının bir kısmı Türkiye’deki hükümete düşman olarak ülkemiz aleyhinde faaliyet içersindedirler. Türkiye’nin uluslar arası ceza mahkemelerinde yargılanması gerektiğini söylemektedirler.

PEKİ BU OKULLAR VE YURTLAR KİMİN?

Yurt içinde ve yurt dışındaki bütün okullar ve yatırımların tamamı öz be öz Anadolu insanının kendinden ve çocuklarından fedakarlık ederek verdikleri paralar ve bağışlarla yapılmıştır. Devletimiz hangi hükümet zamanında olursa olsun bu kurumları VAKIF ÇATISI altına alıp Türkiye insanına hizmet edecek bir yapıya kavuşturmalıdır.28 Şubat döneminin hızlı Genelkurmay 2. Başkanı ORGENERAL Çevik Bir’e yazdığı mektupta Fetullah Gülen aynen şöyle diyor…  Bununla birlikte, devletimiz, zaten kendisinin olan bu okulları dilediği zaman devralabilir. Kaldı ki, bu okullar zaten devletimizin olduğu için, böyle bir devirden söz etmek bile abestir…

Öyle ise fazla söze gerek var.

Bir vakıf çatısı altına alınacak bu eğitim kurumları ve yurtlar kesinlikle kapatılmamalı aksine desteklenmeli Devletimiz arkasında durmalı bunlar bizim kurumlarımızdır diyebilmeli. Unutmayalım ki öz be öz Anadolu’nun saf ve Allah rızasını hedefine koyan vatan evlatlarımız büyük bir fedakarlıklarla halen bu okullarda görevi başında bulunmaktadır. Bunların büyük ekseriyeti vatansever, milletine düşkün ve imanlı eğitimli kadrolardır. Bunlardan millet adına faydalanmalı ve zayii edilmemelidir.

Yeni bir oluşum olacak ise bu muhabbet fedaileri mutlaka işin içinde olmalıdır. 2000’e ulaşan yurt dışı okulların da görev yapan bu eğitim ordusu bizim kardeşlerimiz yavrularımız bizim vatandaşlarımızdırlar. Ne yapıp edip küstürmemeli ve kazanılmalıdırlar. Çözüm sürecinde PKK’nin dağ kadrolarına tanınan hoşgörü bunlardan esirgenmemelidir.

Hizmet camiasının ta başından bu yana gönül verenlerin tabanı ve orta kesimi Allah’ına dinine ve peygamberine gönülden bağlı müteddeyin insanlardır. İbadet ehlidirler hatta büyük ekseriyeti günahlardan ve haramlardan şeytandan kaçar gibi yaşarlar.

İhanet ve aldanmışlık ve aldatanlar üst kadrolardadır. Bunların bir kısmı ise vatanına ve dinine hizmet ettiğine inandırılarak veya inanarak devletine karşı mücadelenin içersinde yer almaktadır. Bu dünya’ya yeni bir nizam ve intizam verilecekse bu çağın gereklerine göre dizayn edilmiş bir eğitim sisteminden ve kadrolarından oluşan bir güçle olacaktır.

 

PEKİ BEN ÜLKEME YAPILAN BU İHANET VE SUKUT-U HAYAL ARASINDA NE Mİ YAPACAĞIM?

Ben beddua etmem çünkü biz inanıyoruz ki bu beddua ettiğin kişi hak etmez ise gelir edeni bulur.

Sonra biz Müslümanlar rahmet peygamberimiz, Önderimiz ve Rehberimiz Hz. MUHAMMED (s.a.v.)’den dua’yı öğrendik BED dua’yı değil.

Ballar balını buldum kovanım yağma olsun dilinden düşürmeyen hoca efendi acaba Pensilvanya’da neyi buldu da vatanı ve ülkemin geleceğini neye/niye değiştirdi.

Bunca ilim, bilgi, hitabet ve gözyaşı. Merak ediyoruz pırlantayı cam kırıkları ile değiştirmesi için ne oldu.

Ey sevgililerin en Sevgilisi! Yaşamanın tadı Seni bulmadaymış. Seven Sensin sevilen de diyerek RESULULLAH(s.a.v.)’a methiyeler dizerek ağlayan ve ağlatan hoca efendi. Koskoca bir ümmet’i sonsuza kadar rahmet’i ne ile niye değiştirdi.

Sen’i bulan neyi kaybeder? Seni kaybeden neyi bulur sözünü hafızalarımıza kazıdıktan sonra daha değerli olan neyi buldu da Rıza-i ilahiyi onunla değişti biz bilemeyiz.

Biz eski hizmet gönüllüleri ta başından bu yana Allah rızası ve peygamberimizin namı celili’nin güneşin doğup battığı her yere ulaşması için maddi manevi koştuk ve verdik.

Fethullah Gülen’in ise İzmir kestane pazarında mı, yoksa  adına  dinler arası dialog denen Vatikan projesini savunmaya başladığında mı  bu ihanet  projesinin uygulayıcısı oldu onu biz bilemeyiz.

Evet bizler şunu biliyoruz.

Bizler kutsal olan veya içinde kutsal değerler bulunan kitap, dergi, gazete basılı evrak veya takvim yaprağı dahi olsa atamayız. Müsait ve temiz bir yerde yakarız işte tamda onu yapacağım Fethullah Gülen’in yazdırdığı, hütbelerinden alınarak yazılan, içinde benim için kutsallarımın adı olan ve benim kitaplığımda olan tüm kitapları temiz bir yerde yakacağım.

Çünkü… Bu kitapların Müellifinin bizlere yaşatmış olduğu sukut-u hayalin Hakk’ın rızası uğruna dünya nimetlerini hiçe sayan, mefkûresi adına şahsi ikbalinden vazgeçen bizden sonraki genç nesillerimizin yaşamasını istemiyorum.

MUSTAFA HAKKI SEZGİN

 

 

Share
3420 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
 • Urfalı Çanakkale Şehidi

  19 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Çanakkale sırtlarında şehit düşen şehitlerin kimlikleri, ırkları milliyetleri ve dilleri iyi araştırıldığı zaman; onları bir araya toplayan mefkûrenin ve ruhun karşısında saygıyla eğilmek lazım. Zira ben Çanakkale’yi gezdiğim zaman, mezar taşlarını okudum. Küçük iken hocamız, mezar taşları okumak iyi değildir, derdi. Ama Çanakkale şehitlerinin mezar taşlarını okumak bir istisna olmalıydı. ...
 • MUSUL TİYATROSU

  19 Ekim 2016 GENEL, KÖŞE YAZARLARI

  Aynı insanların, aynı cümlelerini dinlemekten bıksak da yine izliyoruz işte. Hepsi ittifak etmiş gibi Daeş’in yok edilmesinden söz ediyorlar. Hiç bir Amerikalı Daeş’i etkisiz hale getireceğiz, Daeş’i yok edeceğiz demiyor. En resmi ağızlar bile “Daeş’in Musul’dan çıkarılması” diyor. Yok etmek isteseydi, Daeş Suriye’den Irak’a konvoy halinde kamyonetlerle giderken konvoyu vururdu. Sinop üssü kapatıldığında “Rus pilotların traş olduğunu bile izliyorduk” diyen Amerikalı, şimdiki teknoloji ile kamyonet konvoyunu görmemiş olabilir mi? Yok et...
UA-36507442-2