logo

14 Ocak 2016

Festivalin ana teması” Sevgi ve Hoşgörü” olarak belirlendi

  1. çqaUluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl ki ana teması “sevgi ve hoşgörü” olarak belirlendi.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında bir araya gelen Festival Komitesi çalışmalarını sürdürdü.

 

Bu yıl 65 ülkenin katılımıyla 29 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan 17. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat için çalışmalar aralıksız sürdürülürken, festivalin ana teması da “Sevgi ve Hoşgörü” olarak belirlendi.

 

Festival Çalışmaları sürüyor

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Festival Komitesi Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında toplantılarını sürdüren komite, 17. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali programını belirlerken, festivalin bu yıl daha renkli ve coşku geçebilmesi adına da çalışmalar yapıyor.

Son yıllarda ülkemizde ve bölgemizde yaşanan kanlı olayların son bulması temennisiyle, 2016 yılını “Sevgi ve Hoşgörü Yılı” olarak ilan eden Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin kararı bu yıl ki festivalinde ana teması oldu.

 

Dünyaya sevgi ve hoşgörü mesajları verilecek

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 17. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne 65 ülkeden 1600’ün üzerinde sanat elçisinin katılmasının beklendiğini belirterek; “Gerek ülkemizde gerekse içinde bulunduğumuz coğrafyada üzücü olaylara tanık oluyoruz. Bu olayların son bulması, akan kanın durması, insanların sevgi, barış ve hoşgörü ortamında yaşamaları umuduyla 2016 yılını Büyükçekmece Belediye Meclisi olarak “Sevgi ve Hoşgörü Yılı” olarak ilan ettik. Festivalimizin de ana teması “Sevgi ve Hoşgörü” olacak. Bu yolla festival için dünyanın dört bir yanından ülkemize gelecek olan sanat elçileri ile birlikte tüm dünyaya sevgi ve hoşgörü mesajları vereceğiz. Festival geçmişte olduğu gibi bu yılda dünya barışına katkı sunacak” dedi.

 

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2