logo

02 Mayıs 2015

FESHANE GİRESUN GÜNLERİNDE DEMİRCAN’A YOĞUN İLGİ

Feshane’de bu sene 9. su düzenlenen Giresun Günleri Kültür Şölenine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Giresunluların büyük ilgisiyle karşılandı. Böyle organizasyonların önemine değinen Başkan Demircan, yoğun ilgi dolayısı ile Giresunlulara teşekkür ederek, “İstanbul’da yaşarken memleketlerimizin bu güzelliklerini burada hissetmek, yaşamak bize iyi geliyor,” dedi.

1

1-2-3 Mayıs tarihlerinde Eyüp Feshane’de Giresun Federasyonunun düzenlediği etkinlikte, Giresun’un yöresel lezzetlerinin yanı sıra, kültürel tanıtımları, folklor ve Karedeniz ve Giresun yörelerinin müziğinin tanınmış sanatçıları katılımcılarla buluşuyor.

 

MEMLEKETLERİMİZİN BU GÜZELLİKLERİNİ BURADA HİSSETMEK BİZE İYİ GELİYOR

 

Feshane Giresun günlerine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, burada yoğun ilgiyle karşılandı. Demircan, ilçe ve dernek stantlarını tek tek ziyaret ederek Giresunlular ile bir araya geldi. Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan ile birlikte Giresun evinide ziyaret eden Demircan burada yaptığı konuşmada şunları ifade etti. “Feshane uzunca bir zamandır bütün Anadolu’daki farklılıkların adresi oldu. Burada bulunan insanlarımız hemşehrilerini bu vesile ile gelip burada görüyorlar. Görüyorum ki Giresun’un bütün ilçeleri burada, bütün belediye başkanları burada, bütün yetkilileri halkı burada, yöresel yiyecekleri de burada. İstanbul’da yaşarken memleketlerimizin bu güzelliklerini burada hissetmek, görmek bize iyi geliyor ve bu işe aracılık eden hizmet eden kim varsa onları alkışlıyoruz, onlara teşekkür ediyoruz. Aslında yerel yöneticiler olarak bizlerin en asli görevi de vatandaşını bir arada tutmak, aralarındaki hukuku geliştirmek. Demek ki bu tür organizasyonlarda asli vazifelerimizden birisi oluyor,” diye konuştu.

 

Üç gün devam edecek ve milyonların ziyaret ettiği Feshane Giresun Tanıtım Günlerinde, Giresun ilçeleri ile birlikte dernekler açtıkları stantlar ile yer alarak tanıtımlara destek veriyor.

 

 

Share
418 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2