logo

12 Haziran 2016

Fenerbahçe “Trafikte Seni Aşamıyoruz. Yaşama Yol Ver” Dedi

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan 112 Acil Çağrı hattındaki gereksiz aranmaların önlenmesi ve trafikde ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik ” Yaşama Yol Ver ” kampanyası kapsamında yürütülen toplumsal farkındalık çalışmaları devam ediyor.1.

Bu kapsamda, Yaşama Yol Ver Kampanyasına bir destek de Fenerbahçe Spor Kulübü’nden geldi. 9 Haziran Perşembe günü saat 20:00’da Spor Toto Basketbol Ligi Play-Off final maçı kapsamında Ülker Sports Arena’da oynanan Fenerbahçe – Anadolu Efes basketbol müsabakasında, Fenerbahçe basketbol takımı sahaya “Trafikte Seni Aşamıyoruz.Yaşama Yol Ver” pankartı ile çıktı.

İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak, İstanbul’da neredeyse her mahallenin yanı başında bir acil yardım istasyonu olduğunu ancak ambulanslar yola çıktığında sorunlar yaşandığını belirterek, ” Yola çıktığımızda trafik bizim önümüzdeki en büyük engel. İstanbullu sürücülerin bu konunun önemine müdrik olarak, fermuar fenomenine uyup, dikiz aynalarından siren ışığı ya da ambulans sesi duyduklarında ya sağa, ya sola yanaşıp 1 dakika hareket etmeden beklemeleri, o ambulansın önünü açacak ve hastasına çok daha çabuk ulaşmasını sağlayacaktır. Bakanlığımız tarafından sürdürülen “Yaşama Yol Ver” kampanyası ile birlikte bu farkındalığı trafikte arttırmayı hedefliyoruz. Kampanyamıza spor camiasından gelen desteklerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum, farkındalığın arttırılması açısından bu destekler büyük önem taşıyor. Vatandaşlarımızdan bu mühim kampanyaya destek vermelerini hassaten istiyorum. ” dedi.

Yaşama Yol Ver kampanyasının farkındalık yaratmayı hedeflediği diğer bir konu ise, 112 Acil hattının gereksiz meşgul edilmemesidir. 112 Acil Çağrı Hattının gereksiz meşgul edilmesi zaman ve işgücü kaybına yol açmakta daha da önemlisi gerçek acil vakalara ulaşmakta sorun yaratmaktadır. Herkesin bir gün 112 Acil Çağrı Hattını aramaya ihtiyacı olabileceği unutulmamalıdır.

Share
1271 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2