logo

FENER RUM PATRİĞİ 1’İNCİ BARTHOLOMEOS ENGELLİLERLE İFTARDA BULUŞTU

1İstanbul Fener Rum Patriği 1. Bartholomeos tarafından Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyelerine iftar verildi.
İstanbul Fener Rum Patriği 1. Bartholomeos Omurilik Felçlileri Derneği ve üyeleriyle iftar yemeğinde buluştu. Ataköy Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nde düzenlenen iftar programına İstanbul Fener Rum Patriği 1. Bartholomeos’un yanı sıra İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Eşi Gül Mutlu, İstanbul Müftü Yardımcısı Şahin Yıldırım, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş, Başkan Vekili İbrahim Biter, Tuba Develier ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı. Yoğun kalabalık eşliğinde iftar vaktini bekleyen davetliler ezanın okunmasının ardından İstanbul Müftü Yardımcısı Şahin Yıldırım’ın yaptığı dua ile oruçlarını açtılar. İftar sonrası Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından derneğin yıl içindeki yaptığı çalışmalarının anlatıldığı sunum yapıldı. Sonrasında Protokol konuşmalarının yapılmasının ardından iftar programı sona erdi.

IMG_6588

“SİZLERLE BERABER OLMAKTAN SON DERECE MUTLUYUM”
İftar programında konuşma yapan İstanbul Fener Rum Patriği 1. Bartholomeos, “Bu akşam aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Değerli dostlar Sayın Vali Bey ve bu derneğin kıymetli başkanı Ramazan Bey 11 seneden beri bu iftar sofrasını, güzellikleri bu dostluğu hep beraber paylaşıyoruz. Kısmet olursa önümüzdeki senelerde de paylaşmaya devam edeceğiz. Yüce Allah nasip etsin. Bu dostluk ve beraberlik benim için ve patrikhanemiz için çok kıymetli bir şey. Omurilik felçlileri kardeşlerimiz bu toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Biz bu kardeşlerimizi kendimizden veya diğer toplumdan hiçbir zaman ayırt etmedik. Onların yanındayız ve onların yanında olmaya her zaman devam edeceğiz. Sevgimiz sonsuzdur” şeklinde konuştu.

IMG_6677

“SİZİN YANINIZDA OLMAK BİZİ HER ZAMAN MUTLU ETMİŞTİR”

 
Sonrasında bir konuşma yapan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Güzel bir Ramazan akşamı. Bir bereket ve rahmet ayında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gece hem omurilik felçlilerimizin 17’inci yılını idrak ediyoruz. Hem de çok değerli patriğimizin geleneksel hale getirmiş olduğu bir iftar sofrasında onların davetlileri olarak bulunuyoruz. Bu münasebetle de hem derneğimize hem de patriğimize özellikle teşekkür ediyorum. Çok güzel bir sunum yaptınız. 17 yıldır birbirinden güzel hizmetlerle geçen bu hizmet süresinde yaptıklarınızı bir kez daha görmekten ve duymaktan büyük mutluluk duydum. Sizin yanınızda olmak bizi her zaman mutlu etmiştir. Çok değerli patriğim sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Her zaman bizleri dostluğunuzla onurlandırdınız. 10 yıldır geleneksel olarak sürdürdüğünüz ve hiç fasıla vermediğiniz sahiplenmeden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3

7

2

6

5

IMG_6614

IMG_6675

MEHMET CAN

IMG_6595

IMG_6675 IMG_6616

IMG_6479

IMG_6398

IMG_6405

IMG_6579

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2